'Önemsemeyin' de…

Yayınladığı videolarla adından söz ettiren ve başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere pek çok isim hakkında ciddi iddialar ortaya atan Sedat Peker hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken bir talimat geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son yapılan MYK toplantısında organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'le ilgili parti yönetimine talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ciddiye almayın, önemsemeyin" dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda daha önce de şunları söylemişti:
 "Şimdiye kadar nasıl şahsımız, partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmediysek, bu tezgâhı da Allah'ın izniyle bozacağız, hiç endişeniz olmasın" Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu'ya desteğini bir kez daha yineliyor ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir" diyor.

Bunların hepsinin altına bizler de imza atarız ama Peker’in söyledikleri önemsenmeyecek ve ciddiye alınmayacak türden şeyler değil. Adam,  sağa sola sallıyor, atıp-tutuyor ve bir takım mahfillere taşeronluk ediyor ama bir yönüyle tahribat veriyor kafa bulandırıyor.

Ciddiye almamak ve önemsememek, ülkeye  verdiği zararı ve kafa bulanıklığını gidermiyor.

Eğer bir vaka, size, ülkeye ve halkınıza olumsuz yansıyorsa ciddiye almak ve önemsemek durumundayız. Bir şey biz yok diyoruz diye yok, var diyoruz diye var olmaz. Bir şey varsa ve ülke gündeminde bir numara ise buna eğilmek ve üzerine gitmek gerek. Yoksa sadece Süleyman Soylu değil birçok kurum ve şahıs da kalır bu enkazın altında.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN