Sağlık

Özel hastanenin ihmalkarlığı 8 kişiye korona virüs bulaştırdı Özel hastanenin ihmalkarlığı 8 kişiye korona virüs bulaştırdı
Prof. Dr. Şahin: 'Şeker ameliyatlarında yüzde 95'lerin üzerinde başarı elde ediyoruz' Prof. Dr. Şahin: “Şeker ameliyatlarında yüzde 95’lerin üzerinde başarı elde ediyoruz”
Virüsün pik yaptığı 5 ilde yarım milyon kişi aşılandı Virüsün pik yaptığı 5 ilde yarım milyon kişi aşılandı
Dün testten geçen köy bugün karantinaya alındı Dün testten geçen köy bugün karantinaya alındı
Sağlık Haberleri

Son 24 saatte korona virüsten 66 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 66 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 8 bin 424 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Elazığ'da mutasyonlu vaka var mı?

Son günlerde artış gösteren koronavirüs verileri ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalar ve Elazığ'da artış gösteren karantina olayları, Elazığ'da mutasyonlu vaka mı var sorusunu akıllara getirdi.

Özel hastanenin ihmalkarlığı 8 kişiye korona virüs bulaştırdı

İstanbul’da kalp krizi geçiren ve özel hastanedeki tedavisinin ardından korona virüs testi yapılmadan taburcu edildiği iddia edilen 83 yaşındaki kadın, evinde 8 akrabasına korona virüs bulaştırdı. Virüse yakalan şahıslar, hastaneye tepki gösterdi.

Prof. Dr. Şahin: “Şeker ameliyatlarında yüzde 95’lerin üzerinde başarı elde ediyoruz”

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, şeker hastalarına yaptıkları ameliyatlarda yüzde 95'in üzerinde başarılı olduklarını belirterek, hastaların ameliyattan 3 ay sonra ilaçlardan tamamen kurtulduğunu söyledi.

Yurt genelindeki Acil Çağrı Merkezi sayısı 70’ye yükseldi

İçişleri Bakanlığı: “Yakında 81 İllimizde telefonun diğer ucunda size yardım etmek için bekliyor olacağız”

Elazığ’da bir mezra karantinaya alındı, mutasyonlu virüs uyarısı yapıldı

Elazığ’da bir mezra, 4 kişide korona virüs görülmesi üzerine karantinaya alındı. Karantina duyurusu yapılırken, mutasyonlu virüse dikkat çekildi.

Son 24 saatte korona virüsten 74 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 74 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 9 bin 205 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Virüsün pik yaptığı 5 ilde yarım milyon kişi aşılandı

Türkiye'de nüfusa oranla en çok vaka ve vaka artış hızına sahip iller arasında olan Samsun'da 163 bin 253 kişiye, Trabzon'da 110 bin 764 kişiye, Ordu'da 100 bin 269 kişiye, Giresun'da 68 bin 639 kişiye ve Rize'de ise 44 bin 864 kişiye korona virüsü (Kovid-19) aşısı yapıldı. Virüsün tavan yaptığı 5 ilde 487 binden fazla kişi aşılanırken, 18 ilin tamamında ise 1 milyon 37 bin 843 kişi aşılandı.

Dün testten geçen köy bugün karantinaya alındı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Danişmentli Köyünde dün yapılan korona virüs test sonuçları sonrası köyün bir bölümü karantinaya alındı.

Mutasyon virüs etkisini göstermeye başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Son 24 saatte korona virüsten 73 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 73 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 9 bin 572 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Elazığ’da karantinaya alınan mahalle havadan görüntülendi

Elazığ'ın Mollokendi beldesinde (Covid-19) nedeniyle karantinaya alınan 800 nüfuslu mahalle drone ile havadan görüntülendi.

Elazığ'ın günlük ve haftalık vaka sayısı kaç?

Sağlık Bakanlığı, illere göre haftalık koronavirüs tablosunun ikincisini açıkladı. Tabloda her 100 bin kişide görülen vaka sayısı yer alıyor.

Elazığ'da bir köy daha karantinaya alındı

Mollakendi Beldesi’nde bulunan Güntaşı Köyü'nün karantinaya alındığı öğrenildi.

Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 72 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 9 bin 561 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Vertigo Bir Hastalık Değil Belirti!

Başak MERAL GÜNDÜZ/Vertigo,kişinin günlük aktivitesini kabusa çevirebilir, hastayı yatağa düşürüp gözlerini dahi açamamasına neden olan ağrılar yaşamasına neden olabilir. Zaman zaman bir kayma hissine ve bir göz kararmasına neden olabilir. Tüm bunların sebebi vertigodur. Kişi sarhoşluk hissi duyabilir ve bayılacakmış hissine kapılabilir. Bu duygular kişide çaresizliğe, uzun vadede korku ve depresyona neden olmaktadır. K.B.B Uzmanı Op. Dr.Mücahit YILDIZ bu hastalık hakkında bilgiler verdi.

Son 24 saatte korona virüsten 75 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 9 bin 107 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Valı Erkaya Yırık Birinci Doz Aşıyı Yaptırdı

Valimiz Sayın Erkaya YIRIK, koronavirüs den korunmak için birinci doz sinovak aşısını yaptırdı.

Elazığ'da kaç vaka var?

Sağlık Bakanlığı illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Toplam 424 haber.