Elazığ Haber, Elazığ Sağlık Haberleri, Elazığ Şehir Hastanesi Haberleri, Fırat Üniversitesi Hastanesi Haberleri, Elazığ Sağlık ve Yaşam Son Dakika Gelişmeleri

Sağlık

Elazığ internet haber sitesi Hakimiyet Haber ile Elazığ sağlık haberlerine, Elazığ koronavirüs güncel bilgilerine, sağlık ve yaşam haberlerine, Elazığ hastaneleri haberlerine ulaşın.

Sağlık Haberleri

BİonTech Gençlerde Ne Kadar Etkili?

ABD’de Pfizer-BioNTech’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-18 yaş grubunda yüzde 93 etkili olduğu açıklandı.

Doç. Dr. Burkay Yakar: ‘Çalışma Ortamı İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına Uygun Olmalıdır’

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burkay Yakar, Fırat Üniversitesi Hastanesi çalışanlarına meslek hastalıklarının önemi ile ilgili bir eğitim semineri verdi.

“Kalbinde Delik Bulunan Hastalarımız Ameliyatsız Yöntemle Sağlığına Kavuşuyor”

Çabuk yorulma, halsizlik çarpıntı şikâyetleri ile Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniğine gelen hastamıza uygulanan tetkikler neticesinde “Atriyal Septal Defekt (kalp deliği) ” tanısı koyulmuştur. Hastamıza “Perkütan ASD Kapama” işlemi ile ameliyatsız yöntem uygulanarak tedavisi yapılmıştır.

Prof. Dr. Açık'dan Aşı Çağrısı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Covid-19 haritasında yüzde 63,4 aşılanma oranıyla turuncu kategoride olan Elazığ’daki hemşehrilerine önemli uyarılarda bulundu.

İllere göre vaka oranı açıklandı: Elazığ'da artış yok!

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

Elazığ Belediyesi’nden Meme Kanseri Farkındalık Semineri

Elazığ Belediyesi "1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı" etkinlikleri kapsamında belediye personeline yönelik farkındalık semineri düzenledi.

İYİ Parti'den Kanserle Mücadele Açıklaması

İYİ Parti Kanserle Mücadele Ayı olarak belirlenen Ekim ayı nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak kanserle mücadelede erken teşhis konusuna dikkat çekti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tek şehir hastanesi, 9 ayda 1 milyondan fazla hastaya şifa dağıttı

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi tarafından profesör ve doçent kadrolarına atanan akademik ünvanlılar için 'Cübbe Giyme ve Belge Takdim Töreni' düzenlendi. Törende konuşan hastanenin başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, 9 ayda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri dahil olmak üzere 1 milyon 149 bin 139 hasta kabulü gerçekleştirdiklerini söyledi.

Vatandaş o duruma isyan etti, sosyal medya sallandı

Devlet hastanelerine randevu almak isteyen bazı vatandaşlar, "Randevu bulunamamıştır" ekranıyla karşılaştı. Tepkilerini sosyal medyadan dile getiren vatandaşlar duruma isyan etti.

2 doz aşı hayatta tuttu, 89 yaşındaki Firdevs nine koronayı hafif atlattı

Elazığ’da koronavirüse yakalanan 89 yaşındaki Firdevs nine 2 doz aşısını olduktan sonra yakalandığı hastalığı daha kolay atlattı. Aşı olmayanlara çağrıda bulunan Firdevs nine, "Aşı olmayanlar hiç beklemesinler hemen aşı olsunlar" dedi.

Aspirinciler Dikkat!

ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü adlı grup, özellikle kalp krizi veya felç geçirmemiş olan ileri yaştaki hastalarda aspirin kullanımının yan etkilerinin faydalarından daha fazla olduğunu açıkladı.

3 bin gönüllü aranıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yerli aşı TURKOVAC için 3000 gönüllü arandığını duyurdu. Koca, istenilen özellikleri "Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir! 3. doz aşı tercihi serbest." ifadeleri ile açıkladı.

Vali Toraman 'Hedef 65' Dedi

Elazığ'da görevine hızlı bir şekilde başlayan Vali Ömer Toraman, şehrin en önemli sorunlarından biri olan vaka sayısının yüksekliği ve aşı oranının düşüklüğü konusunda da önemli atılacağının sinyalini verdi.

Hemşehrimiz Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan'dan 'Kapanma' Açıklaması

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Artık hiçbir yerin kapanmasını hiçbirimiz istemiyoruz. Bu nedenle genç vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırmaları ve eksik aşılarını tamamlamaları önemli. Büyüklerimizden de 2 doz inaktif aşı olanlar varsa onların da üçüncü doz aşılarını tamamlamaları çok doğru bir yaklaşım olacaktır” dedi.

Elazığ’da vaka sayıları hızla düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ’da korona virüs vaka sayılarında düşüş devam ediyor.

Elazığ’da kadınlara yönelik 'Meme Kanseri Bilinçlendirme Programı' Düzenlendi

Elazığ’da kadınlara ve sağlık çalışanlarına yönelik 'Meme Kanseri Bilinçlendirme Programı' düzenlendi.

Aşının gücü, Elazığ'da vaka sayılarını düşürdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ’da uzun bir aradan sonra düşüş yaşandı. Vatandaşlar vaka sayılarının düşmesini, aşı oranının yükselmesine bağladı.

Kolesterol Hastaları için Beslenme Önerileri

Başak MERAL GÜNDÜZ/Diyetisyen Duygu Yüce, kolesterol hastaları için beslenme önerilerinde bulundu.

Şehir hastaneleri sağlık yükünü alıyor

Şehir hastaneleri bir yılda 15 milyon hastaya hizmet verdi. Anadolu’daki 10 şehir hastanesinden elde edilen rakamların toplanmasıyla oluşan verilere göre, bir yılda 15 milyona yakın hastaya hizmet verdi. Bu hastanelerde yaklaşık 1 milyon da ameliyat gerçekleştirildi.

Toplam 837 haber.

Elazığ sağlık haberleri, Elazığ koronavirüs güncel haberleri, Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesinden ve Elazığ özel hastanelerinden, Fırat Üniversitesi Hastanesinden son dakika Elazığ sağlık haberleri burada.