Sağlık

Sağlık Haberleri

20 bin vakaya aboneyiz

 Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 96 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 20 bin 890’de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

'Aşısız eleman çalıştırmayın'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi.

Elazığ'da aşılama oranı artıyor!

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 60 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 22 bin 161’de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Fırat Üniversitesi hastanesinde Çalışan Personellere Stres ve Kriz Yönetimi Konulu Eğitim...

İnsan eğitimle doğmaz; ama eğitimle yaşar anlayışıyla hareket eden Fırat Üniversitesi Hastanesi hizmet içi eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Hastane Anabilim ve Bilim Dalla kliniklerinde görev yapan personellere yönelik stres ve kriz yönetimi konulu eğitim gerçekleştirildi.

Tunceli’de bir köy karantinaya alındı

Tunceli’de bir köyün korona virüsten dolayı 14 gün süreyle karantinaya alındığı bildirildi.

Vali Yırık, 'Delta varyantı Elazığ’da da var, korona virüs tedbirlerden güçlü değildir'

Delta varyantının Elazığ’da da olduğunu belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “İlimizde 445 bin aşılama hedefinde yüzde 53’lük bir aşılama çalışması gerçekleşti. Vatandaşlardan istirhamımız Cumhurbaşkanımızın ve bizim olduğumuz gibi aşılarını olmalarıdır” dedi.

Son 24 saatte 22 bin 761 yeni vaka!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 76 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 22 bin 291'de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Vaka sayısının en fazla arttığı iller arasında Elazığ da var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı bir haftada en fazla artış gösteren illerin listesini açıkladı. Açıklanan tablo da Elazığ en fazla artış görülen 10. il oldu.

Elazığ'da vaka patlaması!

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

Vaka sayısı 20 bine dayandı

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 51 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 19 bin 761’de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Diyarbakır kırmızıya büründü, hastanede yataklar yüzde 40 doldu

Diyarbakır’da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 9 günlük bayram tatili sonrası korona virüs yoğun bakım bölümünde yatakların doluluk oranı yüzde 40’lara ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısını açıkladı

Türkiye'de son günlerde vaka sayılarında yaşanan artış endişeleri artırdı. Delta varyantı nedeniyle 4. dalganın da kapıda olduğunu belirten uzmanlar aşılamanın önemine bir kez daha dikkat çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda aşı yaptırmayanların sayısının 22 milyon 344 bin 407 olduğunu belirtti.

Aşı yapmayan düğünlere alınmayacak

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) heyeti düğün sektörü işletmecileri ile aşı kampanyası ve alınacak tedbirlere ilişkin ortak çalışma kararı alıp, aşı kampanyasının önemi ve alınacak tedbirleri masaya yatırırken, çıkan kararda aşı olmayanların düğünlere alınmaması gerektiği belirtildi.

Genel Sekreter Ali ŞİŞ: Tüm Personelimizi Aşı Olmaya Davet Ediyoruz

Elazığ İl Özel İdaresi’nde Kurban Bayramı’nın ardından ilk iş günü bayramlaşma ile başladı.

Almanya'dan gelip şifayı Elazığ'da buldu, doktoru günde 2 kere gördüğüne inanamadı

Alman vatandaşı Lena Haberlandt, tüp mide ameliyatı olmak için yaklaşık 4 bin kilometrelik yol kat ederek Elazığ'a geldi. Başarılı bir operasyon geçiren Haberlandt aldığı hizmet, doktoru günde 2 kere görmesi ve kendisi ile Almanca konuşulmasının şaşkınlığını yaşadı.

Aşıda Gerideyiz

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, son günlerde artan vaka sayıları ve aşılama çalışmaları hakkında Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Aşılama konusunda geride olduklarını ifade eden Vali Yırık, “Vatandaşlarımız aşılarını mutlaka olsunlar. Delta varyantı sıkıntı yaratıyor. İnşallah ilerde her hangi bir tedbir alacak durum yaşanmaz" dedi.

Bakan Koca, vaka sayılarındaki artışın sebebini açıkladı

Türkiye'de 23 milyon kişinin henüz aşılanmadığını belirten Bakan Koca, "Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir" sözlerine yer verdi.

Vaka sayıları artmaya devam ediyor

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 60 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 11 bin 94’de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

100 bin nüfusta vaka oranı açıklandı: Elazığ'da büyük artış!

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

Toplam 742 haber.