Elazığ Haber, Elazığ Sağlık Haberleri, Elazığ Şehir Hastanesi Haberleri, Fırat Üniversitesi Hastanesi Haberleri, Elazığ Sağlık ve Yaşam Son Dakika Gelişmeleri

Sağlık

Elazığ internet haber sitesi Hakimiyet Haber ile Elazığ sağlık haberlerine, Elazığ koronavirüs güncel bilgilerine, sağlık ve yaşam haberlerine, Elazığ hastaneleri haberlerine ulaşın.

Sağlık Haberleri

Haftalık Vaka Oranları Açıklandı: İşte Elazığ'da Son Durum...

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

Guatr hastası iki kız kardeş, Fethi Sekin Şehir Hastanesindeki operasyonla sağlıklarına kavuştu

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi genel cerrahi kliniğinde güçlenen hekim kadrosu ile yapılan operasyonlar ile önemli başarılara imza atılıyor. Guatr nedeniyle nefes almakta güçlük çektiği saptanan 69 ve 72 yaşlarındaki iki kız kardeş yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Bir İlk Daha

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri tarafından ilk defa 4-7 yaş arası iki çocuk hastaya anjiyografi işlemi yapılarak tedavi edildi…

Bölgenin yükselen değeri Fethi Sekin Şehir Hastanesinde, bir yılda 1 milyon 566 bin 51 hasta tedavi edildi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde 2021 yılında 1 milyon 566 bin 51 hastanın tedavi edildiği bildirildi.

Türk Yoğun Bakım Derneği Tarafından Yoğun Bakımda Klinik Nütrisyon Kursu Gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi Hastanesi 6. Kat konferans salonunda Türk yoğun bakım derneği tarafından, yoğun bakımda klinik Nütrisyon Kursu gerçekleştirildi

Haftalık Vaka Oranları Açıklandı: İşte Elazığ'da Son Durum...

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

10 Ocak Elazığ Nöbetçi Eczaneler

Elazığ'da bugün, 10 Ocak Pazartesi günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

Prof.Dr. Koca : ‘Hedefimiz Bölgedeki Hasta Hizmetini Artırmak’

Doğu Anadolu Romatoloji Derneği Tarafından Düzenlenen 2. Romatoloji Eğitim Kampı Bilimsel Toplantısı Elazığ’da Yapıldı.

Haftalık Vaka Oranları Açıklandı: İşte Elazığ'da Son Durum...

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

Anestezili Mr  Çekimlerine Başlandı

Sağlıkta yeni bir hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. MR çekimini yaptıramayan, nefes darlığı, bayılma, korku, kaygı, endişe gibi durumları yaşayan hastalara  anestezili MR çekimlerine başlanıldı.

Elazığ’da Aşılama Gün Geçtikçe Yavaşlıyor

Elazığ’da aşılama hızı gün geçtikçe yavaşlıyor. 2 ay önce yüzde 65’e ulaşarak sarı kategoriye geçen Elazığ’da, gün itibari ile hız yüzde 69,2 oldu.

112 Acil Çağrı Merkezine Gelen 668 Bin Aramanın Yüzde 74’ü Asılsız

Elazığ'da 10 ay önce hizmete giren yeni nesil 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrılar pes dedirtti. 'Fareden korkuyorum' ve 'Eve yarasa girdi' gibi sıra dışı aramaların geldiği merkezde 668 bin çağrının yüzde 74'ünün asılsız olduğu belirlendi.

30 Aralık Elazığ Nöbetçi Eczaneler

Elazığ'da bugün, 30 AralıkPerşembe günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

Her Sorunun Çözümü Var

Psikiyatri Uzmanı Dr. Ömer Deniz; deprem, pandemi ve ekonomik sorunlar gibi insan psikolojisinde önemli etkiler oluşturabilen güncel gelişmeleri Hakimiyet Gazetesi’ne değerlendirdi.

SMA Taramaları Kapsamında Alınacak Örnekler Burada İncelenecek

Sağlık Bakanlığı, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı kapsamında önceden önlenmesi için çiftlerden bebek sahibi olmadan önce örnek alınacağını açıklamış ve ilk örnekler de alınmaya başlamıştı. Bu kapsamda alınan örnekler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Genetik Hastalıklar Tarama Laboratuvarı’nda incelenecek.

Prof. Dr. Sipahi: Türkiye'de De Kapanma Olabilir

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi, Covid-19'un varyantlarından biri olan 'Delta'da ortalama bulaşma süresi 3 ile 6 gün arasında değişirken 'Omicron'da bu sürenin 1,5 ile 3 güne düştüğünü söyledi. Özellikle Avrupa'da korunma önlemleri artırılarak kapanma aşamasına gelindiğini belirten Sipahi, Türkiye için de benzer kapanma önlemlerinin gündeme gelebileceğini kaydetti

29 Aralık Elazığ Nöbetçi Eczaneler

Elazığ'da bugün, 29 Aralık Çarşamba günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

Bilim Kurulu Üyesi Şener'den Yılbaşı Öncesinde Omicron Varyantı Uyarısı!

Prof. Dr. Şener, koronavirüsün Omicron varyantının bulaşıcılığının yüksek olduğunu belirterek, yılbaşında kapalı alanlarda ve toplu eğlence mekanlarında vakit geçirmemeye gayret edilmesi gerektiğini söyledi

Türkiye’de Ücretsiz Olarak Yapılacak Olan Sma Taramasına Başlandı

SMA hastalığının önlenmesine yönelik, evlilik öncesinde çiftlerin taşıyıcılık testinden geçmesini amaçlayan tarama programı başladı. Aile Sağlığı Merkezlerinde başladı. Bağcılar 30 Nolu Aile Sağlığı Merkezine gelen çiftler ise SMA taramasını yaptırdı.

Toplam 906 haber.

Elazığ sağlık haberleri, Elazığ koronavirüs güncel haberleri, Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesinden ve Elazığ özel hastanelerinden, Fırat Üniversitesi Hastanesinden son dakika Elazığ sağlık haberleri burada.