Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Hemşerimiz Aygün Çam, Avrupa Birliği Projesi Kapsamında Koro Şefliğine Seçildi

Türk Halk müziği sanatçısı, Aygün ÇAM Avrupa Birliği projesi kapsamında koro şefliğine seçildi.

Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatında Sona Gelindi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan bir proje daha açılış için gün sayıyor.

Dijital Kolaj Sanatçısı Uğur Gallenkuş’un İlk Kişisel Sergisine Elazığlılardan Yoğun İlgi

Başak Meral Gündüz/Stuttgart- Sosyal ve ekonomik eşitsizlikler, savaş ve mülteci konularını gündeme getiren çalışmalarıyla tanınan sanatçı Uğur Gallenkuş, "Paralel Evrenler" adı altında topladığı kolaj çalışmalarına Elazığlılar yoğun ilgi gösteriyor.

Elazığlı Sanatçının Yeni Klibi, Büyük İlgi Gördü

Son zamanlarda şarkıları ile herkesin dilinde olan genç müzisyenler Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş ‘Nabız’ şarkılarını dinleyicileri ile buluşturdular. Yorumladığı şarkılar ile gündemde olan Elazığlı sanatçı Burak Bulut düet yaptığı arkadaşı ile 23 Temmuz’da çıkardıkları ‘Nabız’ adlı şarkı 24 saat dolmadan 3,5 milyon izlenmeyi geçti.

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Fark Oluşturmaya Devam Ediyor

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı, çalışmaları hakkında bilgi vererek Elazığlıların bir evlerinin de Ankara’da olduğu ve çalışmalarının devam edildiği açıklandı.

Unutulmaya yüz tutan deyiş ve türküleri kayıt altına alıp Türk halk müziği repertuvarına kazandırıyor

Elazığ’da müzik öğretmeni olan ve koro şefliği yapan Aygün Çam, 8 yıldır köy köy gezip unutulmaya yüz tutmuş deyiş ve türküleri kayıt altına alıyor. Çam, eski bant kasetleri dinleyip dijital ortama aktararak gelecek nesillere taşımaya çalışıyor.

Elazığ’da sağlık çalışanlarına yönelik 'Hayatlarımız Sallanmasın' adlı tiyatro etkinliği düzenlendi

Elazığ'da özel bir hastane ile ANDA arama kurtarma ekipleri tarafından İçişleri Bakanlığının 2021 yılını afet eğitim yılı ilanı sebebiyle 'Hayatlarımız Sallanmasın' konulu tiyatro etkinliği düzenlendi.

Elazığ’da açık havada piyano resitali

Elazığ Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte açık havada piyona resitali gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı

Elazığ Belediyesi, yaz şenlikleri kapsamında Doğukent Mahallesi ve Belediye binası yan tarafındaki park alanında gerçekleştirilecek ‘Açık Hava Sinema Günleri’ne, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızı davet ediyor.

6 tescilli tarihi yapının bulunduğu köy, dünyanın dört bir yanından turist ağırlıyor

Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Ekinözü köyünde Yüksek Anıtlar Kurulunca tescillenen ve ayakta duran binlerce yıllık 6 tarihi yapı, hem göz kamaştırıyor hem de dünyanın dört bir yanından turist ağırlıyor.

Tuşları kayısıdan olan piyano yaptı, görenler gözlerine inanamadı

Elazığ'da çocukluğundan beri teknolojiye merakı olan 19 yaşındaki Selim Ucun isimli vatandaş, geliştirdiği yazılım ile kayısının iletkenliğinden faydalanarak tuşları kaysıdan olan elektronik piyano yaptı. Ucun, kendisine imkan sağlanması halinde elindeki projeleri de hayata geçireceğini söyledi.

Elazığ Belediyesi Gençlik ve Çocuk Korosu Yeni Yetenekleri Bekliyor

Elazığ Belediye Konservatuvarı Gençlik ve Çocuk Korosu faaliyetlerine başladı. Koroya katılım sağlamak isteyen genç yetenekler, herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın başvuruda bulunabilecekler.

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı !

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle, Elazığ Valiliği tarafından 8-11 Eylül tarihlerinde ilki düzenlenecek olan Harput Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

İşte gerçek bir usta...

Ahmet Çöteli/Elazığ'da yaşayan ney ustası Hüseyin Bilal Özen, yaptığı neylerle isteyen herkese ücretsiz kurs vererek tasavvuf musikisi ve dergah kültürünü yaşatmaya çalışıyor.

Harput'un turizmine katkı, çalışma başlatılan tarihi hamam müzeye dönüşecek

Elazığ’da medeniyetler beşiği Harput Mahallesinde bulunan 387 yıllık tarihi Hoca Hasan Hamamı’nı yeniden ayağa kaldırmak için çalışma yapılıyor. İlk aşamada kazı ve kubbeyi askıya alma çalışmasının ardından restorasyonunun yapılmasıyla tarihi hamam, şehrin ve Harput'un turizmine katkı sağlaması için yaşayan müze olarak tasarlanacağı bildirildi.

FKA’dan Turizm acentelerine ‘Fırat Turu' desteği

Fırat Kalkınma Ajansı Malatya, Elazığ ve Bingöl illerinin turizme kazandırılması için turizm acentelerine destek projesi hazırladı.

Memleket hasreti müzik hocasını ressama dönüştürdü

Eskişehir’de yaşayan öğretim görevlisi ve müzik hocası Tuncay Dağlı, yıllar önce görev için gittiği Elazığ’da, memleketi Eskişehir'e duyduğu özlemi resimlerle anlattığını söyledi.

Elazığ’da tarihi hamamda restorasyon çalışmaları başladı

Elazığ’ın medeniyetler beşiği Harput Mahallesinde bulunan 387 yıllık tarihi Hoca Hasan Hamamı’nda, restorasyon çalışmaları başladı.

Toplam 280 haber.