Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Başkan Çağlar: 'Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Tekrar Başlasın'

Başkan Çağlar, “Elazığ’ın “Uluslararası Hazar Şiir Akşamları” etkinliklerini tekrar bir festival olarak başlatmasının doğru olacağını düşünüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 4. Murat Daveti

Elazığ Mollakendi Beldesi Muhtarı Bekir Demirelli, restorasyon çalışmaları devam eden Sultan 386 yıllık 4. Murat Camii’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet etti.

Elazığ’da tesbihat ve sohbet programı düzenlendi

Elazığ'da İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında tesbihat ve sohbet programı düzenlendi.

Elazığ’da 'Çedene kahvesi' tescilleniyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi odası tarafından 'Çedene kahvesinin' kasım ayında tescilleneceği bildirildi.

Bölgede Klarnet Kullanan Tek Şehir Elazığ

Özel Röportaj: Elazığ Musiki Konservatuvar Derneği Başkanı Hakan Çağlar ile Elazığ ve Harput Musikisi üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Başkan Hakan Çağlar Elazığ’ın musiki kültürüne dair önemli bilgiler verdi. Çağlar aynı zamanda Elazığ’ın göz bebeği klarnetin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri içerisinde sadece Elazığ musikisinde kullanıldığını söyledi.

Festival Çok, Film Yok

13 yıldır devam eden Çaydaçıra Film Festivali ve bu yıl başlayan 1. Harput Film Festivalinin şehrin tanıtımına ciddi katkı sunamaması, Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Ve Ankara Elazığ Kültür Ve Tanıtma Vakfını harekete geçirdi. “Ahçik” filminin çekilmesi için yapılan girişimler şehrin tanıtımında dönüm noktası olacak.

Elazığ’da ‘13. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’ başlıyor

Elazığ'da 13. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 17 Kasım’da başlıyor. Festivalin bu seneki konusu olan ‘Senin Gözünden Elazığ’ kısa film yarışmasında toplamda 10 bin TL ödül dağıtılacağı kaydedildi.

‘Tan Vakti, Sevmek Zamanı' Sinema Filminin Galası Yapıldı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde çekilen ve yönetmenliğini Süleyman Karadağ’ın üstlendiği Tan Vakti Sevmek Zamanı sinema filminin galası Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Fuar ve Kongre Merkezi’nde çalışmalar sürüyor

Elazığ’da şehir ekonomisine ve turizmine canlılık kazandıracak olan Fuar ve Kongre Merkezinde çalışmalar sürüyor.

Muşar Dağı zirvesinde resim sergisi

Elazığ’da akademisyen Necmi Karkın, Muşar Dağı zirvesinde resim sergisi açtı.

Şehit Ömer Halisdemirin babası konuştu, herkes ağladı

Elazığ’da düzenlenen Şühedanın Sesi Elazığ programında konuşan ve oğlunu anlatan şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, hem ağladı hem ağlattı.

Elazığ'da 15. Bağ Bozumu ve Orcik Festivali başladı

Elazığ’ın merkeze bağlı Sün köyünde 15. Bağ Bozumu ve Orcik Festivali düzenlendi. Festivalde ‘En Güzel Üzüm’ yarışması da düzenlendi.

Elazığ, Önemli Bir Programa Ev Sahipliği Yapacak

Başak MERAL GÜNDÜZ/15 Temmuz Milli İrade Ocakları Elazığ İl Başkanlığı tarafından şehit ailelerinin de katılacağı “Şüheda’nın Sesi” programı düzenlenecek.

3 bin yıllık taş kitabe, ilk günkü ihtişamını koruyor

Elazığ’da Palu Kalesi’nde bulunan ve Urartu Kralı Menua tarafından kayaya çivi yazısıyla yaptırılan taş kitabe, halen ilk günkü ihtişamını koruyor.

387 Yıllık Hoca Hasan Hamamında Restorasyon Çalışmaları Sürüyor

Elazığ Belediyesi tarafından Harput’un, tarihi ve kültürel tüm birikimiyle bir yaşam merkezi olması hedefiyle başlatılan çalışmalar kapsamında 387 yıllık hoca hasan hamamı restorasyon çalışmaları sürüyor.

Oğuz Aksaç Elazığ’da Sahne Alacak

Türkülerin güçlü Sesi Oğuz Aksaç 23 Ekim’de Şeyda Karaca Güzellik Akademi sponsorluğunda Windi hill hotelde aksam saat 20.00’da sahne alacak.

Elazığ'da 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' etkinliği

Elazığ İl Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerine vefa programı düzenlendi.

'Toros' Bu Yıl da Festivalin Gözdesi

Elazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremde yıkılan bir binadan yaralı kurtulan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla bölgede arama kurtarma faaliyeti yürüten itfaiye ekipleri tarafından sahiplenilen kedi Toros, 58'inci Altın Portakal Film Festivali için akredite yapılarak festival ekibine katıldı. Boynunda akredite kartıyla salonların tozunu attırıp yorulunca yuvasına çekilen Toros, şimdiden festivalin en sevimlisi ödülüne talip.

Küçük bir çay ocağında kurulan tiyatro atölyesi marka haline geldi

Elazığ’da 3 arkadaşın bir çay ocağında kurdukları Almila Tiyatro Atölyesi, patentli marka haline geldi. 10 yıl içerisinde yaklaşık 32 farklı oyunda 158 sahne alan atölye sayesinde 7 oyuncu konservatuvar kazanarak hayallerine kavuşma yolunda adım attı.

Toplam 315 haber.