Ekonomi

İşsizlik rakamları açıklandı İşsizlik rakamları açıklandı
Ekonomi Haberleri

Tobb Heyeti Kırgızistan’da Üst Düzey Görüşmelerde Bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Keneşi Konsey Üyesi Asilhan Arslan’ın bulunduğu TOBB heyeti, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te sırasıyla Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev, Kabine Başkanı Ulubek A.Maripov, Yatırım Teşviki ve Korunması Bakanı Almambet Shykmamatov ve Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile ikili görüşmelerde bulundu…

Dumandağ: “Kasaplar, Arefe Günü İlave 1,5 Saat Açık Olabilecekler”

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M. Ali DUMANDAĞ yaptığı açıklamada, kasapların arefe günü 18.30'a kadar hizmet vereceğini açıkladı.

Başkan Erdem: ‘Medya kuruluşları da KOSGEB desteğinden yararlanmalı’

Yerel Medya Kuruluşlarının pandemi döneminde adeta yaşam savaşı verdiğini belirten Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem; “Yerel medya kuruluşlarının da KOSGEB’in 3 yıl geri ödemesiz 75 bin liralık KOBİ Finansman Destek Programı’ndan yararlanması gerekiyor” dedi.

İşsizlik rakamları açıklandı

 İşsizlik oranı ise 0,1 puanlık azalış ile yüzde 13,1 seviyesinde gerçekleşti.

Herkesin Yüzü Gülsün

TESK Başkanı Palandöken’in 17 günlük kapanmanın en çok mağdur ettiği esnafların bayram öncesi işyerlerinin iki gün açılması teklifi heyecan oluşturdu. Çağrıya Elazığ Esnaf Odalarından da destek geldi.

Asilhan Arslan: 'Yeryüzündeki en güçlü sevgi annelerin yüreğindedir'

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, annelerin ailenin temel direği olmasının yanında, hünerli ve girişimci elleriyle iş dünyasında da üretimin ve bereketin adı olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Açık, A Para’nın konuğu oldu

A Para’da yayınlanan yüksek topuklar programının konuğu olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadın istihdamının önemine değindi.

Elazığ ihracatta bölge ikincisi

Elazığ’da son 8 yılda Elazığ’dan 1.8 milyar dolar tutarında ihracat gerçekleştirildiği bildirildi.

Bakan Pakdemirli: 'Üreticilere bayram öncesi 1,5 milyar lirayı aşkın ödeme yapacağız'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticiler ülkeleri ve milleti için üretmeye devam ederken, Bakanlık olarak desteklerini sürdürdüklerini belirterek, “Üreticimize, destek ödemeleri kapsamında bayram öncesi 6 kalemde 1,5 milyar liradan fazla ödeme yapılacak” açıklamasını yaptı.

Ticari Kredi Ödemelerine Erteleme Talebi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, pandemi nedeniyle ciro kaybı yaşamış ve kapanan işletmelerin ticari kredi taksit ödemeleri ile vergilerinin ertelenmesini ve işletmelere düşük faizli yeni kredi verilmesini talep etti. 

Tüm İşletmeler Faydalanmalı

Salgın sebebiyle gelir kaybına uğrayan, nakit akışı bozulan ancak istihdamını koruyan imalat sektörlerindeki işletmelere KOSGEB vasıtasıyla verilecek desteklerden istenen belge ve şart koşulan kriterler sebebiyle ancak yüzde 10 işletmenin faydalanacağını belirten mali müşavir Fırat Bulut, desteğin tüm işletmelere verilmesinin daha doğru olacağını ifade etti.

Emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Son dakika: Enflasyon oranında zam yapılarak 1.000 liradan 1.100 liraya çıkarılan emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. İkramiyeler SSK emeklileri için 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri için ise 7 Mayıs'ta hesaplarda olacak.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun Bir Fabrika'

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Genç girişimci, devletin desteğiyle 14 milyonluk yatırım yaptı

Elazığ’da sanat tarihi mezunu olan ancak baba mesleğini küçük bir işletmede sürdüren Şuayip Çıkaray, TKDK’dan aldığı 6 milyon 200 bin TL’lik hibe desteğiyle 14 milyon liralık son teknoloji modern bir tesis kurdu, üretime geçti. Şu anda 30 ton süt işleyip 15 kişiye istihdam sağlayan genç girişimci, ilerleyen sürede üretimi 60 tona çıkarıp istihdamı da 50’ye yükseltmeyi hedefliyor.

Esnaflar dikkat! O süre uzatıldı

Yiyecek-içecek sektöründe ciro kaybı desteği başvuru süresi uzatıldı

Elazığ TSO’nun talebi üzerine haksız rekabete önlem

Elazığ TSO tarafından 17 günlük tam kapanma kararının ardından Elazığ Valiliğine yapılan müracaat ile haksız rekabetin önlenmesi için zincir marketlerde sadece gıda ve temizlik malzemelerinin satışının yapılması talebi İl Hıfzıssıhha Meclisinin 29 Nisan 2021 tarih ve 56 sayılı kararı ile onaylandı. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan karar için Vali Erkaya Yırık ve İl Hıfzıssıhha Meclis Üyelerine teşekkür etti…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memur ve esnaflara müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın döneminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle memur ve esnaflar için hazırlanan yeni destekleri açıkladı.

Anadolu Dijital Bilişim Buluşmaları Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Gelişim Akademi ile Harput Ajans işbirliğinde Anadolu”Dijital” Bilişim Buluşmaları kapsamında “YENİ GERÇEKLİKTE: İŞ DÜNYASINDA DİJİTAL DÖNÜŞÜM” vebinarı çok sayıda kurum ve uzman katılımcı ile gerçekleştirildi.

İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge toplantısında COVİD-19 sürecinde TOBB’nin yaptığı girişimler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. 

Toplam 997 haber.