Ekonomi

Ekonomi Haberleri

2021 İhracatımız Rekorla Başladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2021 yılı Ocak-Şubat Ayları iller bazında ihracat rakamlarında Elazığ bir önceki yılın ilk dört aylık ihracat toplamını iki ayda gerçekleştirdi. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 2021 yılı ihracatının Elazığ adına iyi başladığını ve yıl sonuna kadar son yılların en iyi rakamlıyla tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Ziraat Bankası'ndan müjde: Faizler Silinecek

Ziraat Bankası, borcu olan müşterileri için önemli bir adım attı. Buna göre, takipteki borcu 1 milyon TL'yi geçmeyenlere yeni ödeme imkanı sağlanacak.

Avrupa'yı Elazığ Giydiriyor

Ahmet Çöteli/Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan tekstil fabrikasında şimdiye kadar dünyanın dört bir tarafına 120 tırlık ihracat yapılırken ilerleyen aşamada 3 bin 500 çalışanla yıllık 150-200 milyon dolarlık ihracat yapılması hedefleniyor.

Elazığ'daki artış ülke gündeminde

Elazığ'da ihracat dikkat çekici bir yükselişle yüzde 224 aratarak 31,4 milyon dolara ulaştı.

Çakmakcı: ‘Altın yüzde 30 düşüş yaşadı’

Ömer Enes Yılar/Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, Hakimiyet Gazetesi’ne son zamanlar da altın fiyatlarında yaşanan düşme nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye salgına rağmen büyüdü

Türkiye ekonomisi salgınla geçen 2020 yılında büyüme performansı gösterdi. Büyüme yılın son çeyreğinde yüzde 5,9, yılın tamamında ise yüzde 1,8 olarak gerçekleşti.

Malatya, Elazığ'ı kayısı ile geçti

Malatya’dan gerçekleştirilen ihracatın büyük bölümü kuru kayısı olarak kayıtlara geçti.

Elazığ TSO’nun AVM’lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde

Elazığ TSO 14 Meslek Grubunun önerisi üzerine 2020 Aralık ayı içerisinde yerel esnafa destek olunması amacıyla Maliye ve Hazine Bakanlığı, TOBB ve ulusal market zincirlerinin genel merkezlerine gönderilen talep yazısı ile; AVM’lerin Cumartesi günleri saat 13.00’dan sonra hizmet vermesi ve Pazar günleri kapanması teklifi Bakanlık gündeminde.

Elaziğ TSO’nun Sorunlara Çözüm Girişimleri

Elazığ TSO Meslek Komiteleri Çalışma Komisyonu ve Meslek Komite Üyelerince sektörel sorunların tespiti ve çözümüne yönelik Elazığ TSO’ya bildirilen talepler doğrultusunda, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimler devam ediyor.

Otobüs Firmaları Zor Günler Geçiriyor

Erkan BAY/Coronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında şehirlerarası yolculuklara yönelik alınan kararlar neticesinde otobüs firmaları zor günler geçiriyor.

Başkan Yargıç: “Salgından En Fazla Etkilenen Esnaflarımız Oldu”

Erkan BAY/Elazığ'da Koronavirüsten (Covid-19) dolayı işleri düşen ve hafta sonu kısıtlama nedeniyle kapalı kalmak zorunda kalan 92 yıllık kapalı çarşının esnafı, zor günler geçiriyor.

Tarıma Dayalı İhtisas OSB’ler İçin Destek Kararı

Tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında bu yıl Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri'yle Ülke genelinde 50 bin kişiye istihdam sağlanmasını hedefleyen Tarım ve Orman Bakanlığı bu kapsamda aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 16 ilde faaliyete geçecek olan sanayi bölgelerini belirledi.

Esnaflar için yeni destek paketi devreye alındı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile esnafın sorunları, beklentileri ve taleplerinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi. Elvan, “Esnafımız bizim için değerlidir, kıymetlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları Semineri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile TradeValley arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde “Türkiye-Tacikistan Çevrimiçi Ticareti Geliştirme Stratejisi ve İş Fırsatları” Semineri Tacikistan Büyükelçisi, Başkonsolosu, DEİK Konsey Başkanı, TÜRKONFED İnternational Yönetim Kurulu Başkanının katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirilecek.

28 kadın bir araya geldi, yöresel ürünlerle pazara girdi

Elazığ'dın Ağın ilçesinde bir araya gelen kadınların kurduğu kooperatif aracılığıyla üretilen ürünler başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin 4 bir yerine satılmaya başladı

22 Şubat Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 6,99 liradan, euro ise 8,4750 liradan haftaya başladı.

Tarıma Dayalı OSB'ler ie 50 bin kişiye istihdam

Hükümetin devreye aldığı Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgeleriyle 50 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Mobilya ve Dayanıklı Tüketim Malzemesi Satışı Yapan Mağazaların Talepleri Valilik ve TOBB’ye Bildirildi

Elazığ TSO Meslek Komitelerinin Organizasyonundan Sorumlu Çalışma Komisyonu Başkanı ve Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili Veli Aksu ve Komisyon Üyelerinin Malatya Caddesi üzerindeki 5 günlük esnaf ve işyeri ziyaretlerinde gelen talepler doğrultusunda Valilik ve TOBB nezdinde girişimler başlatıldı…

Elazığ TSO ve TEPAV İşbirliği İmkanları Değerlendirildi…

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Uzmanları ile Elazığ TSO Genel Sekreteri M. Mehmet Karabulut, Akademik Danışman Doç.Dr.İzzet Taşar, Basın Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürü Etem Yalın, Proje ve Yatırım İzleme Koordinatörü Osman Seçgin zoom toplantısıyla bir araya geldiler.

Toplam 898 haber.