Ekonomi

Ekonomi Haberleri

SGK Kurum Başkanlığı İle Bankalar Arasında İşbirliği Protokolü

Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sıtkı Erman,yazılı bir açıklama yaparak,“Bilindiği üzere, 09.06.2021 tarihli ve 31506 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” ile Kurumumuzun bazı alacakları yeniden yapılandırılmıştır.”dedi.

FKA’nın 4,15 Milyon Euro’luk AB Projesinde start verildi

Fırat Kalkınma Ajansının (FKA) yaralanıcısı olduğu 4,15 Milyon Euro’luk Avrupa Birliği (AB) projesinde start verildi.

'Elazığ TSO Akademi Yaz Seminerleri' Başlıyor

Elazığ TSO Akademi Yeni Çalışma Modelinin İlk Etkinlikleriyle Kapılarını Açıyor.

İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoru geldi

Temmuz ayında ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 16,4 milyar dolar olurken, bugüne kadar gerçekleştirilen en yüksek temmuz ayı ihracat rakamına ulaşıldı. Bunun sonucunda 12 aylık ihracat, 201,5 milyar dolara yükselerek yeni bir Cumhuriyet tarihi rekoruna imza atıldı.

Öztürk: Elazığ’ın Ekonomisinin Kısa Zamanda Ayağa Kalkacağına İnanmıyorum

OSB Başkanı Suat Öztürk, “Organize Sanayi’de depremden fazla bir etkilenme olmadı zayiat, bina yönünden fazla bir şey olmadı. Bir de bilakis şu oldu; depremin vermiş olduğu yatırımlar inşaatlardan dolayı organize sanayideki işletmelerimiz ciddi manada bir potansiyele girdiler" dedi.

Devlet desteğiyle iş kuran kız kardeşler, 20 kişiye istihdam sağlıyor

İstanbul’da yaşayan Vuslat Güldoğan (64), annesinin içli köftelerinin lezzetini sürdürmek ve tanıtmak üzerine dükkan açma hayalini kız kardeşiyle birlikte gerçekleştirdi. KOSGEB’den de destek alan kardeşler şimdilerde 20 kadına istihdam sağlıyor.

Elazığ’da 654 üreticiye 3.5 milyon TL’lik hibe desteği

2021 yılı Bitkisel Üretim ve Hayvancılık Altyapısını Geliştirme projeleri kapsamında Elazığ’da kabul edilen 10 projenin imza töreni gerçekleştirildi. Projeler dahilinde 654 üreticiye 3.5 milyon TL’lik hibe desteği verileceği kaydedildi.

Başkan Arslan, 172 Ülkeye Oyun İhracatı Yapan Roof Stacks Yazılım A.Ş. Firmasını Kutladı…

Brand Finance tarafından hazırlanan “Dünyanın En Değerli 500 Markası” raporunda yazılım sektöründe yer alan Elazığ TSO Üyesi Roof Stacks Yazılım A.Ş. firmasını kutlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 2021 yılında 172 ülkeye oyun markası olan Roof Games ile girmeyi başaran firmayı kutlayarak, “Elazığ adına işletmemizle gurur duyduk” ifadelerinde bulundu…

Memurun zam talebi belli oldu

4 milyon memur, 3 milyon emekli ve 700 binden fazla kamu işçisinin beklediği zam için görüşmeler 2 Ağustos'ta başlayacak. Görüşmelerden önce açıklama yapan Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.

"Satılık dairelerin fiyatları ortalama yüzde 29 arttı"

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Türkiye’de gerek satılıkta gerekse kiralıkta konut fiyatları artmaya devam ediyor. Son bir yılda satılık dairelerin fiyatları ortalama yüzde 29 artarken kira artışlarının ortalaması yüzde 17 seviyesinde oldu" dedi.

Arslan: 'Yılsonunda 10 yıllık rekorun kırılması muhtemel'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Haziran Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Elazığ’da Haziran ayında gerçekleştirilen 19 milyon 749 bin dolarlık ihracatla bu yılın ilk 6 aylık döneminde ilin toplam ihracatının 165 milyon 285 bin dolar olduğunu, geçen yılın ilk 6 aylık döneminde ise 61 milyon 543 bin dolar ihracat yapıldığını belirten Başkan Arslan, “2021 yılı ilk 6 aylık dönemine baktığımızda ilimizin ihracattaki potansiyeli deprem öncesi yani 2019 yılı rakamlarını da geride bırakmıştır. Yıl sonu itibarı ile son 10 yıllık rekorun kırılması muhtemeldir” dedi.

Tescilli 'Keban biberi' işini büyüttü, verimi arttırıp ihracata başladı

Elazığ’da meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra bölgede endemik olarak yetişen, tescilli ‘Keban biberi’ işine giren 30 yaşındaki Kadir Celayir, verimi yüzde 60’lara kadar çıkararak ürünlerini yurt dışına göndermeye başladı.

Haziran ayında Elazığ'da, 940 konut satışı yapıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Haziran 2021 Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde Haziran ayında 134 bin 731 konut satılırken Elazığ'da satılan konut sayısı 940 oldu.

TÜİK açıkladı: Mayıs'ta işsizlik azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre, mayısta işsiz sayısı bir önceki aya göre 265 bin kişi azalarak 4 milyon 237 bin kişi oldu

Başkan Arslan, ICC Türkiye Milli Komitesi Genel Kurulu Toplantısına katıldı…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve ICC Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde, TOBB Sosyal Tesislerinde yapılan ICC Türkiye Milli Komitesi 66. ve 67. Genel Kurulu’na ve ardından Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği prim ve vergi teşviki, işvereni rahatlatacak! İşte detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği prim ve vergi teşviki ile detaylar şekillenmeye başladı. Buna göre yeni işçi alan firmalara 1.556 lira destek verilecek. Böylece işçinin asgari ücret üzerinden tüm vergi ve primlerini devlet karşılayacak. Teşvik süresi 12 ay olarak belirlenmesine rağmen kadın ve genç işçi alan işletmeler ise destekten 18 ay yararlanacak.

76 yıldır buz satarak para kazanıyorlar

Elazığ’da 76 yıldır soğuk hava deposunda buz üreten Bardakçı ailesi, sıcaklar sayesinde para kazanıyor.

10 yıl önce 750 TL’lik mikro kredi desteği alan kız kardeşler, bugün işletme sahibi

Elazığlı iki kız kardeş sırt sırta vererek, 10 yıl önce aldıkları 750 TL’lik mikro kredi desteğiyle kuaför dükkanı açarak ‘yapamazsınız’ diyenlere inat kendi işlerinin patronu oldu.

Muş TSO’dan Elazığ Ticaret Borsası’na Ziyaret

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu Üyelerini Ziyaret Etti.

Toplam 1095 haber.