Tunceli Haber, Tunceli Son Dakika, Tunceli Gündemi, Tunceli Bingöl Haberleri

Tunceli

Elazığ ilimizin 77 km kuzeyinde yer alan Tunceli iline ait haber ve son dakika gelişmeleri ile Tunceli gündemine dair güncel gelişmeler Elazığ Hakimiyet Haber Tunceli sayfamızda.

Tunceli Haberleri

Tunceli'de vaka sayıları arttı, Vali Özkan tedbire dikkat çekti

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, kentte vaka sayılarının yükseldiğini belirterek vatandaşlara tedbirlere uymaları çağrısında bulundu.

Tunceli'de kaçak avlanan 9 kişiye ceza kesildi, 14 ölü keklik ele geçirildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, kaçak avlanma ile ilgili yaptığı denetimlerde 9 kişiye idari işlem uyguladı. İncelemelerde 14 adet ölü keklik ele geçirildi.

Tunceli'de çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Tunceli'de devam eden Eren-7 (Mercan-Munzur) operasyonu kapsamında terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli Valiliğinden 'Yaylada yaşam malzemesi bırakma, bilmeden teröre destek olma' çağrısı

Tunceli Valiliği, yaylalara çıkan vatandaşlara 'Yaylada yaşam malzemesi bırakma, bilmeden teröre destek olma' çağrısında bulundu.

Tunceli'deki 3 yoğun bakım hastasının 3'ü de ya aşısız ya da eksik aşılı

Son günlerde Korona virüs artışının en çok görüldüğü illerden biri olan Tunceli'de vak'alar yeniden düşmeye başladı. İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Çağdaş Özdemir, yoğun bakımda yatan 3 hastanın ya aşısız ya da eksik aşılı olduğunu belirtirken vatandaşları maske ve mesafe kurallarına uymaya çağırdı.

Tunceli'de etkinliklere 15 gün süreyle pandemi kısıtlaması

Tunceli Valiliği, eylem ve etkinliklerin pandemi nedeniyle 15 gün süreyle kısıtlandığını bildirdi.

Türkiye'nin ilk ve tek solo alpinisti Erdek Cennet, Munzur Dağlarının zirvesine tırmandı

Türkiye'nin ilk ve tek solo alpinisti Erdek Cennet, 81 İl 81 Zirve Projesi kapsamında 41. tırmanışını Tunceli Munzur Dağlarının zirvesine gerçekleştirdi.

Tunceli'de kulaklı orman baykuşu fotoğraflandı

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kulaklı orman baykuşu, bir vatandaş tarafından fotoğraflandı.

Tunceli'de çengel boynuzlu dağ keçisi görüntülendi

Munzur Dağlarının zirvelerinde yaşadıkları için görüntülenmeleri son derece zor olan çengel boynuzlu dağ keçileri (Şamualar) Muzaffer Akyüz isimli doğa fotoğrafçısı tarafından görüntülendi.

Tunceli'de AFAD gönüllüleri ve sivil toplum örgütleri eğitiliyor

Tunceli İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü uzmanları, kentteki AFAD gönüllüleri ile sivil toplum örgütlerine yönelik başta deprem olmak üzere arama kurtarma eğitimleri veriyor. Teorik ve pratik eğitimlerin tamamlanmasının ardından ekipler AFAD gözetiminde saha tatbikatları gerçekleştiriyor.

Tunceli'de teröristlerle çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu

Tunceli'de güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu.

Tunceli'de kaçak avcılıkla mücadele kapsamında 8 kişiye işlem yapıldı

Tunceli'de kaçak avcılıkla mücadele kapsamında 8 kişi hakkında idari işlem yapıldı.

Tunceli'de askeri helikopterler, kurtarma operasyonları ile yemleme çalışmalarında da kullanılıyor

Tunceli'de askeri helikopterler, terörle mücadelenin yanı sıra hayvan saldırılarında yaralanan vatandaşların da imdadına yetişiyor. Helikopterler özellikle kış mevsiminde zor şartlarda yaşayan yaban hayvanlarını yemleme çalışmalarında da aktif şekilde kullanılıyor.

Tunceli'de şüpheli ölüm

Tunceli'de bir parkın girişinde, kafasında darp izi olan erkek cesedi bulundu.

Vali Özkan muhtarlarla bir araya geldi

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Muhtarlar Günü vesilesi ile kentte görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Tunceli'de bir köy karantinaya alındı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Sarıbalta köyü, Covid-19 vakaları sebebiyle 10 gün karantinaya alındı.

Munzur Üniversitesi 'Güvenli Kampüs' belgesi almaya hak kazandı

Munzur Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde hazırlanan 'Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi' kılavuzunda belirtilen şartları başarıyla yerine getirerek 'Küresel Salgın Bağlamında Güvenlik Kampüs' belgesi almaya hak kazandı.

Tunceli'de yaşayan Uğurlu çifti, hayatlarını zihinsel engelli çocuklarına adadı

Tunceli'de yaşayan ve 4 çocukları engelli olarak dünyaya gelen Uğurlu çift, yaklaşık yarım asırdır evlatlarına bıkmadan usanmadan bakmaya devam ediyor. En büyüğü 45 yaşında olan çocuklarının her ihtiyacını cefakar anne ve baba gideriyor.

İçişleri Bakanı Soylu: 'FETÖ'ye operasyon yapıyoruz sesi İYİ Parti'den, PKK'ya operasyon yapıyoruz sesi HDP'den geliyor''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Herkesin adresi belli. FETÖ'ye operasyon yapıyoruz sesi İYİ Parti'den, PKK'ya operasyon yapıyoruz sesi HDP'den, polisimiz DHKP-C'ye operasyon yaptı sesi CHP'den geldi'' dedi.

Toplam 435 haber.

Doğu Anadolu Bölgesinde Elazığ'ın 77 km kuzeyinde yer alan ve komşu şehirlerinden olan Tunceli şehrine ait haber ve güncel gelişmeler, trafik kazası haberleri, son dakika gelişmeleri, asayiş olaylarının yer aldığı, 88 bin kişilik nüfusuyla Tunceli şehrinin haberleri Elazığ Hakimiyet Haber Tunceli sayfamızda yer alıyor.