Tunceli

Tunceli'de 700 nüfuslu mahalle karantinaya alındı Tunceli'de 700 nüfuslu mahalle karantinaya alındı
Travma geçiren yaban keçisi ile kanadı zedelenen leylek tedavi altına alındı Travma geçiren yaban keçisi ile kanadı zedelenen leylek tedavi altına alındı
Tunceli Valiliğinden etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili açıklama Tunceli Valiliğinden etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili açıklama
Tunceli'de yaban keçileri merkeze yakın noktaya kadar indi Tunceli'de yaban keçileri merkeze yakın noktaya kadar indi
Tellere takılan yaban keçisi tedavi altına alındı Tellere takılan yaban keçisi tedavi altına alındı
Tunceli'de gıda denetimleri Tunceli'de gıda denetimleri
Vefalı eller, Anneler Günü için görevde Vefalı eller, Anneler Günü için görevde
Tunceli'de çiçek karakteri farklı yeni bir soğan türü tespit edildi Tunceli'de çiçek karakteri farklı yeni bir soğan türü tespit edildi
Tunceli'de 3 teröristin öldürüldüğü operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi Tunceli'de 3 teröristin öldürüldüğü operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi
Tunceli'de 3 terörist etkisiz hale getirildi, operasyon sürüyor Tunceli'de 3 terörist etkisiz hale getirildi, operasyon sürüyor
İmoş ninenin sobasını vefa ekibi kaldırdı İmoş ninenin sobasını vefa ekibi kaldırdı
Tunceli'de o ilçede 4 köy ile 1 mahallede karantinaya alındı Tunceli'de o ilçede 4 köy ile 1 mahallede karantinaya alındı
Karların yeni eridiği Tunceli dağları ters laleler ile renklendi Karların yeni eridiği Tunceli dağları ters laleler ile renklendi
Tunceli'de gökkuşağı renk kattı Tunceli'de gökkuşağı renk kattı
Belediyede tüm personel karantinaya alındı, iş başkana düştü Belediyede tüm personel karantinaya alındı, iş başkana düştü
Vaşak, doğa fotoğrafçısına böyle poz verdi Vaşak, doğa fotoğrafçısına böyle poz verdi
Tunceli'de destek ödemeleri evlerde yapılıyor Tunceli'de destek ödemeleri evlerde yapılıyor
Müze ve köylülerin işbirliği tarihi mezarları kurtardı Müze ve köylülerin işbirliği tarihi mezarları kurtardı
Vefa ekibi Gazel ninenin evini baştan sona temizledi Vefa ekibi Gazel ninenin evini baştan sona temizledi
Barajda sular çekildi tarihi kilise tamamen gün yüzüne çıktı Barajda sular çekildi tarihi kilise tamamen gün yüzüne çıktı
Tunceli Haberleri

Tunceli'de 700 nüfuslu mahalle karantinaya alındı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 700 nüfuslu mahalle, artan Covid-19 vakaları ve temaslılar nedeniyle 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Travma geçiren yaban keçisi ile kanadı zedelenen leylek tedavi altına alındı

Tunceli'de kafa travması geçiren yaban keçisi ile kanatlarındaki dokuları zedelenen leylek tedavi altına alındı. Her iki hayvanın, tedavilerinin tamamlanmasının ardından yeniden doğal ortamına bırakılacağı belirtildi.

Tunceli Valiliğinden etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili açıklama

Tunceli Valiliği, geçtiğimiz Cuma günü Ovacık'ta düzenlenen operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirilmesine yönelik bazı yayın organlarında yer alan iddialara detaylarıyla açıklık getirdi.

Tunceli'de yaban keçileri merkeze yakın noktaya kadar indi

Tunceli'de yaban keçileri, kent merkezine yakın noktalara kadar inmesi dikkat çekti.

Tellere takılan yaban keçisi tedavi altına alındı

Tunceli'de tellere takılan yaban keçisi vatandaşların yardımıyla kurtarıldıktan sonra, ilçe tarım müdürlüğüne getirilerek tedavi altına alındı.

Tunceli'de gıda denetimleri

Tunceli'de ekipler tarafından gıda denetimlerinin Ramazan ayı ve tam kapanma sürecinde daha yoğun olarak gerçekleştirildiği bildirildi.

Vefalı eller, Anneler Günü için görevde

Tunceli'de Vefa Sosyal Destek Grubuna bağlı ekipler, şehit ve gazi annelerinin yanı sıra özel çocuğu olan ve huzur evinde kalan annelere giderek çiçek ile çeşitli hediyeler verdi.

Tunceli'de çiçek karakteri farklı yeni bir soğan türü tespit edildi

Tunceli'de yapılan arazi çalışmalarında çiçek ve yaprak karakterleriyle farklı yeni bir soğan türü tespit edildi. Soğana, bilimsel isim olarak bitkiyi ilk kez fotoğraflayan Orman Muhafaza Memuru Murat Özel ile birlikte arazi çalışmalarını yürüten Doç. Dr. Metin Armağan'a ithafen bilimsel olarak 'Allium muratozelii Armağan', Türkçe olarak da 'Azizabdal Soğanı' ismi verildi.

Tunceli'de 3 teröristin öldürüldüğü operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de Ovacık ilçesi kırsalında 3 teröristin etkisiz hale getirildiği Eren-7 Mercan-Munzur operasyonunda silah, mühimmat ve yabancı para ele geçirildi.

Tunceli'de 3 terörist etkisiz hale getirildi, operasyon sürüyor

Tunceli Valiliği, devam eden Eren-7 operasyonu kapsamında 3 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini operasyonun ise sürdüğünü bildirdi.

İmoş ninenin sobasını vefa ekibi kaldırdı

Tunceli'de Vefa Sosyal Destek Grubu, 82 yaşındaki İmoş ninenin evine giderek sobasını kaldırdı.

Tunceli'de o ilçede 4 köy ile 1 mahallede karantinaya alındı

Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde 4 köy ve 1 mahalle artan Covid-19 vakaları nedeniyle 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Karların yeni eridiği Tunceli dağları ters laleler ile renklendi

Bir çok ilde görsel şöleninin sonuna doru gelinen ancak karların yeni eridiği Tunceli'nin 2 binli rakımlardaki dağlarında yeni yeni açan ters laleler, doğaya renk kattı. Koparmanın cezasının bu yıl 80 bin 465 lira olduğu ters laleler, pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamada öksüz kaldı.

Tunceli'de gökkuşağı renk kattı

Tunceli'de bölgesel olarak etkili olan sağanak yağışın ardından çıkan gökkuşağı renk kattı.

Belediyede tüm personel karantinaya alındı, iş başkana düştü

Tunceli'nin Ovacık İlçe Belediyesi'nde çalışan tüm idari personel Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle karantinaya alındı, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül işlemleri kendisi yapmaya başladı.

Vaşak, doğa fotoğrafçısına böyle poz verdi

Dünyada ve Türkiye'de nesli tükenme tehlikesi altında bulunduğu için birinci derece koruma altında bulunan vaşak, doğa fotoğrafçısına adeta poz verdi.

Tunceli'de destek ödemeleri evlerde yapılıyor

Tunceli'de tam kapanma nedeniyle engelli, yaşlı ve sosyal destek ödemeleri evlerde yapılmaya başlandı.

Müze ve köylülerin işbirliği tarihi mezarları kurtardı

Türkiye'de en çok at, koç, koyun biçimli mezar taşlarının bulunduğu Tunceli'de devrilen tarihi mezar taşları Vali Mehmet Ali Özkan'ın talimatıyla yeniden ayağa kaldırıldı. 13 tarihi mezar taşının tescil işlemlerine başlanırken, bölgenin sit alanı ilan edilmesi için de başvuruda bulunulacağı belirtildi.

Vefa ekibi Gazel ninenin evini baştan sona temizledi

Tunceli'de yalnız yaşayan 90 yaşındaki Gazel ninenin evine giden Vefa ekibi, hem ihtiyaçlarını alarak giderdi, hem de evini baştan aşağı temizledi.

Toplam 203 haber.