Elazığ haber, son dakika, Elazığ gündemi, özel haber, yorum haber, Elazığ güncel gelişmeler

Hakimiyete Göre

Hakimiyet'e göre haberleri, Elazığ Hakimiyet Gazetesi'nin yazarları tarafından kaleme alınan, Elazığ ve Ülkeye dair son dakika özel yorumlarla gündemi belirleyen haberler bu sayfada.

Hakimiyete Göre Haberleri

Sivrice’nin Çalıştay Gayreti

İlimizin birçok alanda mevcut potansiyelini en iyi değerlendirme ve bunu turizme kazandırma noktasındaki gayretlerine bir yenisi daha eklendi.

Böyle Olur Gençlere Ağabeylik…

Üniversite öğrencilerinin yurt problemi için başta valilikler olmak üzere belediyeler de seferber oldu.

Dikkat, Valilik Açıklamasıdır!

İlimizde son bir ay içerisinde yaşanan olaylarla ilgili Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı yönünde iddialar ve bu konu ile ilgili kamuoyundan tepkiler yükseldiğini biliyoruz.

Cübbeli Haksız Değil

Konuşmaları ve söylemleri ile gündem olan Cübbeli Ahmet bu kez de muhafazakâr kesimin tepkisini aldı.

Polemikle Gelen 3. Okul

İlimiz CHP Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri ile İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Elazığ’da bir okul yapmak amacıyla çalışmalara başladı ve bu taleplerini resmi olarak Elazığ Valiliğine iletti.

Ak Vefa

Ak Parti, kendi tabanına yönelik çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Elazığ'da Ak Partinin kuruluşundan bugüne il ve merkez ilçe teşkilatlarının kurucuları ve yöneticileri bir araya geldi.

Şehir Gergin, Şehir Huzursuz

İlimizde son birkaç aydan beri herkesin bildiği, duyduğu ve hatta birçoğunu gördüğü şantaj içerikli görüntü, yazışma, resim ya da farklı materyaller kol geziyor.

İkinci Adil Vakası

Ülkemizde son yıllarda çok önemli ve tarihi hizmetler yapılıyor. Özellikle ulaşım projeler hayatı kolay hale getirilirken geçiş garantili olarak yüklenici firmalara inşa ettirilen otoyol ve köprülerin geçiş fiyatları da sıklıkla tartışılıyordu.

Bir Değerimiz Daha Göç Etti

Elazığ’ın manevi iklimi ve semasından bir yıldız daha kaydı. Şehrimiz insanının hamurunu yoğuran ve mayalayan manevi şahsiyetlerinden olan emekli vaiz Cemalettin Emiroğlu, 81 yaşında ve ansızın ayrıldı aramızdan.

‘Ulaş’an Başkan

İlimizde faaliyet gösteren birçok oda ve esnaf derneği var bir de Elazığ Tuhafiyeciler Esnaf Odası var. Bu Odanın samimi, gayretli ve atak başkanı Mitat Ulaş.

Elazığ’ın Neyi Meşhur?

Elazığ olarak hala hangi ürün, hangi turistik ve tarihi mekân ya da yöresel bir yemek ve damak tadı ile öne çıkamadık, daha acısı ve kötüsü hangi değer ile marka olacağımıza karar bile veremedik.

Ak Parti’ye İçerden Bakış

Ak Parti’nin 20 yıllık iktidarı süresince yaptıkları hizmetler kadar, dava ve misyona halel getiren davranışlar üzerine bugünlerde çok sayıda yazı kaleme alınıyor. Her biri gözlem ve yaşanmışlıklara dayalı bu yazılardan biri de Kayseri’de yayın yapan bir internet sitesinde yayınlandı.

Bakla Çıktı Ağızdan

Resmi olarak ittifak yapmasalar da kapalı kapılar arkasında flört eden CHP ve HDP’nin bu yasak aşkları resmen de ifşa oldu.

Güzel Günler Göreceğiz…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı haritasında aşılamanın en az olduğu iller arasında Elazığ’ın da yer aldığını bildirmişti.

Kamunun Boş Binaları

İlimizde değişik sebeplerle terk edildiği için kullanılmayan sayısız kamu binası var. Bugünlerde ağır hasar kaydı düşülen kamu binalarını yıkmak ve bu yıkımlar etrafında gelişen usulsüzlük iddiaları ile uğraşmakta yorgun düşmüş ilimiz yöneticileri, kullanılmayan binaları belirli alanlarda kullanılması konusunda herhangi bir çalışma yapmıyorlar.

Kanunla İnatlaşılmaz

Yasa ve yönetmelikler, kamu işleyişi ile devletin özel ve tüzel kişilerle arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve taahhüt işlerini belirtmek ve yöneticilerin yol haritasını belirlemek için on yılların tecrübeleri ve eksikliklerin görülerek bunların telafi edilerek, en güzelini ve adil olanı getirmek için yazılmış resmi ve herkesi bağlayan metinlerdir.

Yük Ağır, Sorumluluk Büyük

BM Genel Kurulu'nda konuşmak ve Türkevi'nin açılışını yapmak için ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konferansa katıldı. Erdoğan'ın tüm dünyaya önemli mesajlar verdiği konuşmasından önce ise kürsüye New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj çıktı.

Nihayet…

Elazığ’ın en önemli ilçelerinden biri olan Sivrice ilçemizde geçtiğimiz gün önemli bir gelişme yaşandı.

İşsizlik Gerçeği…

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri işsizlik. İş bulmak için bir çok insanımız gecesini gündüzüne katarak hayat mücadelesi veriyor.

Toplam 883 haber.

Elazığ Hakimiyet haberleri, son dakika Elazığ haberleri, haber gazetesi, özel yorum haber, Elazığ gazete haberleri ve Elazığ gündemi Hakimiyet'e Göre sayfalarında.