Elazığ haber, son dakika, Elazığ gündemi, özel haber, yorum haber, Elazığ güncel gelişmeler

Hakimiyete Göre

Hakimiyet'e göre haberleri, Elazığ Hakimiyet Gazetesi'nin yazarları tarafından kaleme alınan, Elazığ ve Ülkeye dair son dakika özel yorumlarla gündemi belirleyen haberler bu sayfada.

Hakimiyete Göre Haberleri

Zabıta Ekipleri Kurban Bayramı Öncesi Denetim Yaptı

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşların bayramı daha sağlıklı geçirmesi ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için Kapalı Çarşı başta olmak üzere şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Çarşı, Sessiz ve Sakin

Her bayram öncesi çarşı-pazarda yaşanan hareketlilik ne yazık ki bu bayramda görülmüyor. Geçtiğimiz yıllarda pandemi dolayısıyla bayram ziyaretlerinin olmadığı dönemlerde dahi yaşanan yoğunluğu bu bayram öncesi göremiyoruz. 

Turizm Çalıştayı Yapsak mı?

İlimizin eğitim ve sağlıkta bölgesinde bir merkez olabileceğine dair sayısız yazılar yazdık bu köşelerden. Özellikle son yıllarda Cip köyünde bulunan termal su ile kurulacak olan kaplıca tesislerinin ilimize katkılarını turizme yansıtmakla ilgili bu gayreti olumlu bir adım olarak görüyoruz.

YRP’de Revizyon

Dün Hakimiyet’e göre köşemizde Yeniden Refah Partisi’nin halka umut olması ve en rahat siyasi çalışma yapıp hızla büyümesi zemininin olmasına rağmen bu avantajı yeterince değerlendiremediğini dile getirmiştik. 

Dönemin Değil Çıkarının Adamı 

Her dönemin adamı tanımı eksik kalır birilerini tarif etmek ve özelliklerini dile getirmek adına. Her dönemin ve her iktidarın yanında olmak kişisel bir zafiyet değil tam tersi bile isteye bir tercih ve hayat felsefesidir.

“Patron Benim”

Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklarken, 6'lı masa etrafında toplanan liderlerin "Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" sorusu net bir cevaba kavuşmazken, Davutoğlu’nun “Ben bu ülkede başbakanlık yaptım, hepinizden tecrübeliyim” demesini hep bekliyorduk.

Bu Neyin Rahatlığı?

6 Kasım 2022 ya da Haziran 2023. Seçimler ne zaman yapılırsa yapılsın ortada bir gerçek var ki tüm partiler az ya da çok oy oranlarını artırırken, Ak Parti ve MHP’de bir düşüş var.

YRP, Kendi Gücünden Habersiz mi?

Geçen Pazar günü yapılan Dodurga yerel seçimlerinin sonucu da gösterdi ki, Yeniden Refah Partisi, hem ülkenin hem de yaşadığımız sorunlardan kurtulmanın tek ve yeni adresi.  

Üç Otoriteden Biri

Fırat Üniversitesi’nin başarılı bilim insanı Prof.Dr. Murad Atmaca, yüz akımız olmaya devam ediyor. Daha önce de Hakimiyet Gazetesi olarak başarılarına dikkat çektiğimiz ve defalarca Web of Science verilerine göre Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine giren Fırat Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca, Oxford Üniversitesi, Worcester Kolej'de iki yıldır önce online, sonra yüz yüze devam eden eğitimleri ve eğitimlerin tüm gerekliliklerini tamamladı. Son dönemin en etkili psikoterapi ekollerinden kabul edilen Bilişsel Terapilerin en yeni ekolu Metakognitif Terapi İleri düzey eğitimini bitirdi.

Partiler SKM Arayışında

Cumhur ittifakı her ne kadar seçimler 2023 Haziranında yapılacağını devamlı dile getirse de Ankara kulislerinde seçimlerin 6 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olmasını kuvvetle muhtemel gören iddialar zikrediliyor.

Ana Muhalefet El Değişti

2 bin nüfus şartını yerine getirdiği için yeniden belde statüsü kazanan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'da yapılan seçimde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

Aman Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde “Yakmayalım, Yanmayalım” manşetiyle mevsimsel itibarıyla yangınlara dikkate çekmiş, herkesin duyarlı ve dikkatli olması gerektiğine vurgu yapmıştık.

Nebati, Tutturamadı

Memur ve emekli maaşları ile tüm hesaplamaların odağında olan Haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı.

6’lı da İletişim Sorunu

6’lı masa bu kez İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in ev sahipliğinde toplanıyor. Cumhurbaşkanı adayının ismini konuşmadan yetkilerini tartışan altı siyasi parti lideri, bu toplantıda Cumhurbaşkanı’nın geçiş süreci sonrasındaki yetkilerini ele alacak.

HDP mi Özdağ mı?

2023 seçimlerinde HDP'den aday olabileceğini belirten sarkıcı Nihat Doğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ için "Yaptığı söylemler ve eylemler toplumu bölüyor" ifadelerini kullanır da Özdağ bunun altında kalır mı?

Herkes Yakınıyorsa, Yangın Vardır

Halen milletvekili olanların maaşlarının 56 bin TL’ye yükseltilmesinin ardından emekli milletvekillerinin uzun zamandır şikâyetçi oldukları maaşları ile ilgili kriz de önceki gece Meclis’te yapılan düzenleme ve tüm partilerin ittifakı ile çözülmüş oldu.

Asgari Ücret Memnun Etti mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonların merakla beklediği asgari ücret ara zam oranını açıkladı. Asgari ücret yüzde 30 artışla 5 bin 500 TL'ye çıkarıldı. Zammın temmuz ayından itibaren geçerli olacağını ifade eden Erdoğan, "İşçi başına devletimiz işverene 100 lira destek verecektir. Bu bir ara artıştır. Asıl tespit yılbaşında yeniden gerçekleştirilecek" dedi.

İtibar Etme!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü ve EUROPOL'den gönderildiği izlenimi verilen, dolandırıcılık ve zararlı yazılım amaçlı e-postalar gönderildiği tespit edilerek, vatandaşların bu tarz iletilere itibar etmemesi istendi.

Anlatmaya Gerek Yok…

İspanya'nın ev sahipliğinde Madrid'de düzenlenen 32. NATO Zirvesi sona erdi. Zirveye Türkiye damga vurdu. İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'nin şartlarını kabul etmesiyle, iki ülke de davet aldı. Son gün ülke liderleri birer birer kameraların karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Toplam 1757 haber.

Elazığ Hakimiyet haberleri, son dakika Elazığ haberleri, haber gazetesi, özel yorum haber, Elazığ gazete haberleri ve Elazığ gündemi Hakimiyet'e Göre sayfalarında.