Hakimiyete Göre

Hakimiyete Göre Haberleri

Hizmete Düşmanlık

Hizmet, her kim ve hangi siyasi partiden ve şahsiyetten gelirse gelsin halk içinse ve halkın hayatına birebir değen güzellikler sergiliyorsa kutsaldır, değerlidir ve anlamlıdır. Bu hizmete vesile olan her kim ve parti ise de takdire şayandır.

Projede İlk Adım

Geçtiğimiz günlerde ilimizdeki bazı siyasilerin siyaset mühendisliği yaparak bir bakan yardımcısını ilimizden milletvekili yapma noktasında lobi çalışması yaptığını ifade etmiştik.

Gazeteciliğin Kirli Yüzü

İlimizde yaşanan olaylar ile ülkemizde meydana gelen gelişmeler hakkında farklı bir görüş ve bakış açısı ve bir edebi tür olan fıkra tadında kaleme aldığımız Hamiyet’e Göre köşesinde dile getirdiğimiz konular herkesin ilgisini çekmekle birlikte önemli bir kesimde de tiryakilik yapmış durumda.

Veyis, ‘Ateş’lere mi Düştün?

 İş insanı-mafya, siyaset ve karanlık odalarla yakın olmakla suçlanan ve kaldığı lüks otelin ücretini kimin ödediği ile ilgili tartışmaların etrafında döndüğü Habertürk haber sunucusu Veyis Ateş’in bu kez başı Sağlık Bakanlığına malzeme satmak için komisyonculuk yaptığı yönünde iddialar ile dertte.

İyi’de Beklenen Oldu

Ülkede belirli bir yükseliş ve öne çıkış trendi göstermesine rağmen ilimizde bu performansı gösteremeyen İyi Parti, merkez ilçe yönetimini feshetti.

Haklı Bir Talep

Şehrimizin dört bir yanında yeni yol ve bulvar çalışması var. Şehrin doğusunu batısına, kuzeyini güneyine bağlayan ve mevcut yolların yükünü ve araç trafiğini azaltarak çevreye yayan yeni yollar oldukça kabul gördü, beğenildi ve fazlasıyla da kullanılıyor.

Aşı İzdihamı

Aşı yaşının 40’a indirilmesi ve birçok meslek gurubu ile SGK girişi olanların yaşı beklemeden aşı olma imkânının sunulmasıyla hastanelerde bir aşı izdihamı oluştu.

Elde Patladı!

Sedat Peker’in ifşaatlarında adı geçen Bodrum’daki Paramount Oteli’nde (Royal Palace) kalanlardan birinin de Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir olduğu ortaya çıktı.

Getirin A(r)tık!

ATIKLARI BEKLİYORUZ… Yaşanan çevre problemleri, artan kuraklık, önümüzdeki yıllarda kendisini daha çok hissettirtecek içme ve sulama su problemi ve daha birçok çevresel problemlerin en önemli sebebi aşırı tüketim ve israf.

Yanıyoruz!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yangın sayılarında da ciddi artışlar oldu. Geçtiğimiz günlerde Arıcak ilçesinde başlayan ve birçok gün devam eden yangınlara irili ufaklı anız yangınları yanında ev yangınları haberlerini, okuyoruz.

Veyis’e Savunma Şoku

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Sedat Peker videolarında ismi geçen ve o günden sonra yıllık izin kullanıyor gerekçesi ile Habertürk ekranlarına çıkmayan ve cemiyetin üyesi olan Veyis Ateş’ten siyaset-mafya ilişkileri içinde adının geçtiğine ve mesleğin itibarını sarsacak oluşumlar içinde bulunduğuna yönelik şikayetler nedeniyle savunmasını istedi.

Güzel Günler Yakın

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı başlatılan aşı mücadelesi hızla devam ediyor.

Sözcü’den Haberler…

Sözcü Gazetesi ve bazı medya organlarında "Oğluma, Recep Tayyip Erdoğan adını koymuştum. O zaman AK Partiliydim. Şimdi pişmanım. Oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar ‘Biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz diyorlar.' Oğlumun adını bile bu dönemde değiştiremiyorum." şeklinde Çankırı'da yaşandığı iddia edilen skandal bir haber yayımlanmıştı.

Elazığ için Tek Adres

Zaman zaman ya yapılan bir bilimsel çalışma ya da sırf öğrenmek amacıyla ilimizin tarihi geçmişi, yaşayan uygarlıklar, kültür, sanat, edebiyat, yetiştirdiği değerler, coğrafi mekanlar, turizm potansiyelleri, mutfak kültürü, geleneksel oyunlar, folklor, ilimiz hakkında yazılan kitap ve makalelere ihtiyaç duyuyoruz.

Ben Patlattım

İlimizde ilginç ve şaibeli bir olay yaşandı cumartesi günü.

İddialar, Gerçekler…

Durağan giden ilimiz siyasetini her zaman hareketlendiren ve hareketlendirme argümanı veren siyasetçi genellikle CHP Milletvekili Gürsel Erol oluyor.

Eylemci Erdoğan

Siyasete halkla birlikte başlayan ve halkla yürüyen, bu sebeple de girdiği her seçimi kazanan Erdoğan bu özelliğini bir kez daha gösterdi ve verilen sözlerin tutulmaması halinde halkı belediye binası önünde eyleme çağırdı. Bununla da kalmayan Erdoğan bu eyleme kendisinin katılarak oturma eylemi yapacağını belirtti.

Turan, Havlu mu Attı?

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplantılarındaki açıklamalarına ve Millet İttifakı’nın parlamenter sisteme dönüş çalışmalarına yanıt vererek şunları söyledi:

Tecrübe Paylaşımı

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, yarım günlük planlanan Elazığ programını uzattı ve ilimiz gençleri ve teşkilat mensuplarıyla birçok eğitim toplantısına katıldı.

Toplam 533 haber.