Elazığ haber, son dakika, Elazığ gündemi, özel haber, yorum haber, Elazığ güncel gelişmeler

Hakimiyete Göre

Hakimiyet'e göre haberleri, Elazığ Hakimiyet Gazetesi'nin yazarları tarafından kaleme alınan, Elazığ ve Ülkeye dair son dakika özel yorumlarla gündemi belirleyen haberler bu sayfada.

Hakimiyete Göre Haberleri

Memnun Değiliz…

Yaşanan ekonomik sorunlar, geçim sıkıntısı ve siyasi partilerin bu sorunları giderme noktasındaki programının olmaması, her kesimden insanı kendi partisinden soğuttu ve hatta uzaklaştırdı.

Hangi Sorun Çözüldü?

İlimizin beş milletvekili var. Ve her biri de birbirinden değerli ve samimi isimler. Muhalefette olmasına rağmen şehre önemli katkılar sunan CHP Milletvekili Gürsel Erol ve Ak Partili dört milletvekilimiz, Ankara temasları, bakanlık ziyaretleri ile şehrimiz için kazanımlar elde etmeye gayret gösteriyorlar.

DEVA’dan Sezen İstifası

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Sezen Aksu’nun şarkısında geçen Hz. Adem ve Hz. Havva’ya yönelik “cahil” sözlerine Elazığ’dan istifa tepkisi geldi.

Hoş Geldin Beyaz Rahmet!

Meteorolojinin geçtiğimiz günlerde kar yağışının beklendiğini bildirmesine rağmen yağmayan kar, bu kez iyi başladı ve iyi devam ediyor. Çarşamba günü de yağması beklenen kar, hem yeraltı sularının fazlalaşmasına, hem kuraklığa hem de berekete sebep olacak.

HDP, Daha Ne Desin?

CHP, çok inkâr etmese de İyi Parti lideri Meral Akşener’in şiddetle karşı çıktığı HDP ile birlikte hareket edip ortak kararlar alma konusuna, HDP'li milletvekili Musa Piroğlu, katıldığı bir Youtube kanalında açıklık getirmiş ve partisinin CHP ve İYİ Parti ile ittifak yaptığını açıkça da itiraf etmiş.

Sorun, Muhalefet Eksikliği

İyi muhalefet, kötü iktidardan daha faydalıdır ve gereklidir. Ülke kadar şehirlerin kaderinde iktidardan çok muhalefetin tesiri vardır.

Evet, Mesele Türkiye…

Daha önce " Ben, Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanının "Kararınızı gözden geçirin, Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısı yapmış. Bu nazik teklif ve öneriye, “Mesele; ben meselesi değil, mesele Türkiye. Kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir Cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz." yanıtını vermiş.

Ak Parti Başarır mı?

TEAM Araştırma, hazırladığı anketin sonuçlarını da paylaştı. Araştırma, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van'da yüz yüze görüşmeler ile gerçekleştirildi.

Halkı Pas Geçen Danışmanlar

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından oluşan bir heyet ilimizi ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her biri kendi uzmanlık alanında danışmanlık yapmakla birlikte, gidilen şehirlerdeki vatandaşların gelişmeler hakkında neler düşündüğü, memnuniyet ya da memnuniyetsizliklerinin neler olduğu, eleştirilerin en çok hangi alanda yoğunlaştığı gibi bir çalışma ya da izlenime varacak görüşmeler yapması gerekiyor.

“Vazgeçtim” Sezen!

Sezen Aksu'ya dini değerlere hakaret ettiği için dava açılması gerektiğini belirten bazı kullanıcılar, “Hiç kimse ama hiç kimse, ne dinimize ne de değerlerimize saygısızlık yapamaz”, "Düşünce özgürlüğü adı altında, hiç kimse dini değerlerimize hakaret edemez”, “Sesi güzele değil, sözü güzele sanatçı denir”, “Beyin fukara olunca, dil ukala olurmuş” gibi tepkiler verdi.

Hayal Kırıklığı

2023 seçiminin kaderini gençler belirleyecek söylemini sık sık yineleyen Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere hitaben kaleme aldığı İklim Mektubu'nda ekolojik bir yıkımla karşı karşıya olunduğuna ve dünyanın yaşanabilir olmaktan büyük bir hızla uzaklaştığına işaret etmiş.

Millet’in ‘Sıra’ Tartışması

2023 Haziranın da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir yıl beş ay kaldı. Cumhur ittifakının adayı Erdoğan olarak belliyken, Millet ittifakında hala belirsizlik sürüyor.

Hangi Başkan Haklı?

Geçtiğimiz haftalarda Ak Parti Milletvekili Metin Bulut ile CHP Milletvekili Gürsel Erol arasında sosyal medya hesapları üzerinden  yaşanan polemik, şimdilerde her iki partinin il başkanları düzeyinde devam ediyor.

Dikkat Bakan Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya gerçekleştirdiği ziyarette, önceden belirlenen programda yer alan bir okul bahçesinin kötü halini görünce İl Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürüne fırça atan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programında son dakika bir değişiklik olmazsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin son günü olan 21 Ocak Cuma günü Elazığ’a geliyor.

Nöbet Ağar’da

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve milletvekillerinin katıldığı halkla buluşma toplantıları devam ediyor.

Şaşırmadık Desek Yalan Olur…

Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde Elazığ İl Müftülüğü tarafından Sarıkamış’ta 22 Aralık 1914 tarihinde donarak hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için İzzetpaşa Cami’nde Mevlid programı düzenlenmiş.

Soylu’dan Yeni Başarılar

Girişimciliği, gelecekte öne çıkacak sektörleri yıllar öncesinden sezip bu alanda yatırım yapma öngörü ve parlak zekası ile başarılı çalışmalara imza atan iş insanı hemşerimiz Burak Soylu, atılımlarına ve gururumuz olmaya devam ediyor.

Deizm Modası

Son yıllarda gençler üzerinde yapılan araştırmanlarda deizm ve ateizme büyük bir kayışın moda olduğu ve bu gençler arasında imam hatipte ve ilahiyatta okuyan öğrencilerin de olduğu ifade ediliyor.

Enes’i Hala Anlamadılar

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara’nın Hilalkent Mahallesi’nde bulunan ve dört arkadaş kaldıkları 7. kattaki öğrenci evinin balkonundan atlayarak intihar etmesi, özellikle bazı medya kurumları ve siyasilerin açıklamaları ile dini değerlere hakarete kadar ulaşan bir konuma ulaştı.

Toplam 1210 haber.

Elazığ Hakimiyet haberleri, son dakika Elazığ haberleri, haber gazetesi, özel yorum haber, Elazığ gazete haberleri ve Elazığ gündemi Hakimiyet'e Göre sayfalarında.