Hakimiyete Göre

Hakimiyete Göre Haberleri

‘Stop’ Kalkışmacıları

Yurdum insanının Cumhurbaşkanına olan sevgi seli manzaraları artık sıklıkla alışageldiğimiz bir durum.

Sadece Kutlama Olmasın

8 Mart Kadınlar günü adına birçok kurum, kuruluş, siyasi partiler, STK ve değişik firmalar etkinlik yaptılar.

İttifakta 8 Mart Krizi

8 Mart Kadınlar Günü, millet ittifakında ciddi fay hatlarının oluşmasına sebep oldu.

Adamlar Yapmış!

8 Mart Kadınlar günü için değişik marka, banka ve diğer kurumların reklamlarını izliyoruz bugünlerde.

Ağzınız Kira mı İstiyor?

Deprem sonrası resmi kurumların vatandaşı yeterince bilgilendirmediği, bu sebeple kamuoyunda bilgi kirliliği oluşturduğu, oluşturulacak bir çağrı merkezi ile bile bu sorunun çözüleceğini defaten yazdık bu köşelerden.

Değişimin Kadın Yüzü

Ak Parti, 24 Mart’ta yapacağı büyük kongre öncesi tüm kongrelerini tamamlamanın eşiğine geldi. 8 Mart Kadınlar Günü’nde, Kadın Kolları Genel kurulunu yapacak Ak Parti, bu noktada da önemli bir değişim gerçekleştirdi.

Yeteneksizlik mi İlgisizlik mi?

TOKİ’nin, ilimizde depremzedeler için yaptığı konutların kura çekimleri devam ediyor. Daha önce şahsi talepler alınarak ve bölgesel tercihler dikkate alınarak çekilen kuraların yerini, yeni ve ilginç bir uygulama aldı.

Çok Uzak Değil..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve hesaplarını Instagram'dan takip etmiyor olması 'istifa mı ediyor?' iddialarını gündeme getirmiş.

Niye Allah İçin Olmasın?

'Mademki ölüm bir defa gelecek, niye Allah için olmasın?' diyor ya Kafkas Kartalı Şeyh Şamil.

Muhalefeti Bile Yapamıyor

Metropoll tarafından gerçekleştirilen "En başarılı muhalefet yapan lider" anketinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener H.6 oy oranı ile zirvede yer aldı. Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 3.6 oy oranı ile listenin ikinci sırasında bulunuyor.

İçimiz Rahat Değil...

Ülkemizde son 30 yılda beri hiçbir olay görünen yüzüyle değerlendirilemeyecek kadar karanlık süreci yaşadık, yaşıyoruz.

Son Şarkı

Yerli sinemanın şimdiki gözde trendlerinden biri de vefat eden sanat camiasının öncüsü olmuş halkın takdirini ve sevgisini kazanmış ünlü isimlerinin hayat hikâyelerini beyaz perdeye taşıyıp, seyirci ile buluşturmak.

Belediye’nin Harput Atağı

Şehrimizin en önemli tarihi mekanlarından olan Harput’un hak ettiği değeri görmediğine dair sık sık yazılar yazıyor ve öneriler getiriyoruz.

Oldu mu Şimdi?

Elazığ İl Özel İdare Meclisi yine hareketli. Bir meclis hareketli ise orada hizmet vardır, hizmetin kavgası ve mücadelesi vardır. Sessiz sakin geçen meclis toplantılarında ise ya hizmet yoktur ya da gelenin geçtiği bir ilgisizlik ve duyarsızlık vardır.

TOKİ, Mehter Takımı Gibi

İlimizde 20 bin konut ve çok sayıda özel projeye imza atan, hizmetlerine övgüler yanında ortaya çıkan konut ve planlamaları ile de eleştiri alan TOKİ; aldığı kararlar kadar, kararlardan geri dönüşleri ile iki ileri bir geri adım atarak yürüyen mehter takımına dönmüş durumda.

Bu Sefer Olsun Artık

İlimizde sayısız film çekim planlaması yapıldı. Değişik zamanlarda değişik şahıslar ilimize gelerek üst düzey yöneticilerimizle görüştüler ve projelerini anlattılar.

Muhalefet Gerekliymiş Vesselam..

Her şehirden muhalefet partilerine mensup milletvekillerinin olmasının her zaman avantaj sağladığını sıklıkla ifade ediyoruz.

Siyaset Amaç Olunca…

Siyaset, halkı huzurlu ve mutlu yaşatma sanatı olarak tarif edilir genelde. Halkına her alanda yaşanabilir bir şehir, mekân ve dünya oluşturma gibi bir hedefi olan siyasi için siyaset bir araçtır ve asla amaç olmamalıdır.

İpekyolu, Halk Eğitim Olmamalı

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi faaliyetlerine başlamış.

Toplam 222 haber.