Elazığ Çevre Haberleri, Elazığ yaşam haberleri, Elazığ haberleri

Yaşam

Elazığ'da insana dair özel haber ve son dakika gelişmeleri ile hayvan hakları, çevre ve doğa konusunda haberler Elazığ Haber portalı Hakimiyet Haber yaşam sayfalarında.

Yaşam Haberleri

Elazığlı Öğrencilerin Projesi Beğeni Topladı

Kübra Kabukçu/Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri yaptıkları projeyle beğeni topladı. Hasta ve Yaşlı Bakımı Alanı’nda eğitim gören öğrenciler, velilerin kan şekeri, ateş, tansiyon ölçümlerini yaparak, sağlıklı yaşam konusunda velileri bilgilendirdi.

18 Mayıs Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemizde havanın parçalı az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Elazığ'ın güney kesimleri ile Bingöl'ün doğu kesimlerinde kısa süreli yer yer hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Gerçekleştiremediği hayalini yaptığı maket trenlerde yaşatıyor

Elazığ’da 3 yaşından beri tren istasyonundan çıkmayan ve en büyük hayali Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nda (TCDD) çalışmak olan Adil Bilgin, şimdilerde minyatür trenler yaparak bir nebze olsun hayalini yaşatıyor.

15 Mayıs Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu; yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl ile Adıyaman'ın kuzey çevreleri kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yer yer dolu yağışının olacağı tahmin edilmektedir' denildi.

11 Mayıs Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, Bingöl'ün kuzey çevreleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmektedir' denildi.

Özel öğrenciler Gakkobüs ile şehir turu attı

Elazığ’da özel öğrenciler, tur otobüsü 'Gakkobüs' ile şehir turu atarak eğlendi.

Arap Baba Türbesinin Çöken İstinat Duvarı Onarılacak

Elazığ’da yoğun yağış sonrası çöken Arap Baba türbesinin istinat duvarının, Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarılacağı bildirildi.

5 Mayıs Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu; Elazığ, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Malatya çevrelerinde ise yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Bunlar İnci Kefali değil Siraz, akıntıya karşı göç başladı

Türkiye'de sadece Van'da İnci Kefali'nin tersine göçü bilinirken, Elazığ'da bulunan ve doğunun gizli denizi olarak bilinen Hazar Gölü'nde yaşayan endemik tür ‘Siraz’ın yumurtasını bırakmak için akıntıya karşı göçü başladı. Tersine göç izleyenlere seyretme keyfi yaşattı.

4 Mayıs Elazığ Nöbetçi Eczaneler Listesi

Elazığ'da bugün, 4 Mayıs Çarşamba günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

4 Mayıs Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Salep Soğanı Toplayan 8 Kişiye 872 Bin Lira Ceza

Elazığ’da salep soğanı toplayan 8 kişi, Doğa Koruma Milli Parklar Elazığ Şubesi ekipleri ve jandarma tarafından yakalanırken, şahıslara 872 bin lira da para cezası kesildi.

Elazığ’da Benekli Semender İzleme Çalışması Yapıldı

Nesli tükenmekte olduğu için koruma altında bulunan ve Anadolu benekli semenderi olarak bilinen Türk semenderinin Elazığ'da izleme çalışması gerçekleştirildi.

Yolculuğa Çıkmadan Önce Süt ve Süt Mamulleri Tüketmemeye Dikkat!

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Saraç, "Yolculuğa çıkmadan önce yoğurt, ayran gibi süt ve süt mamulleri kesinlikle tüketmemelidir"

Elazığ’da Bayram Öncesi Berberlerde Yoğunluk Başladı

Elazığ’da yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde berberlerde yoğunluk başladı. Kimi berberler müşterilerini geri çevirmemek için mesai saatlerini uzatırken kimisi de randevusuz gelen müşterilerine yoğunluk nedeniyle hizmet veremediklerini belirtiyor.

Sivrice İlçesinin Bayram Şekeri, Kolonya ve Tıraşı Kaymakamlıktan

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde kaymakamlık, Ramazan Bayramı öncesi bir yandan ev ev dolaşıp vatandaşlarının şeker ve kolonyasını dağıtırken diğer yandan da 50 yaş üzerindeki yaşlıların tıraşını yaptırıyor.

Günün iftar menüsü! Bugün ne pişirsem?

Bugün birbirinden lezzetli, birbirinden güzel tarifleri iftar menümüzde sizler için derledik. Bugün menümüzde anadolu çorbası, buğu kebabı, şehriyeli pirinç pilavı, kremalı kedi dili pastası. Şimdiden afiyet olsun.

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi iftar Yemeğinde bir araya geldi

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi tarafından organize edilen iftar yemeğine, yönetim kurulu üyeleri ve genç birlik üyeleri katıldı.

İHH’dan Sudan Müslümanlarına Yardım ve İftar

'Ramazan paylaşmaktır, Ramazan hatırlamaktır' sloganıyla yola çıkan Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ’da olduğu gibi dünyanın dört bir yanında mazlumların ramazan sevinçlerine ortak olmaya devam ediyor.

Toplam 2454 haber.

Elazığ Hakimiyet Haber Gazetesi elazighakimiyethaber.com sitemizin Elazığ yaşam haber kategorisinde, son dakika Elazığ haberlerine, Elazığ haberleri listelerine, elazığ hava durumu, nöbetçi eczane ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.