Eğitim

Farklı Kültürlerle  etkileşimin hedeflendiği uluslararası  proje gerçekleştirildi Farklı Kültürlerle etkileşimin hedeflendiği uluslararası proje gerçekleştirildi
Eğitim Haberleri

Şehir Akademi Eğitim Kurumlarından dolu dolu yaz okulu etkinlikleri

Şehir Akademi Eğitim Kurumları tarafından gerçekleştirilecek yaz okulu programı başlıyor. Özellikle pandemi dönemdeki eksikliklerin giderilmesi amaçlanan uygulamada, öğrenciler için ders tekrarı ve çeşitli eğitsel aktiviteler yapılacak. Neredeyse bütün bir dönem boyunca okullarından ve sosyal çevrelerinden ayrı kalan öğrenciler için hem eğlenceli hem de öğretici çalışmalar 21 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlıyor.

TÜBİTAK 4005 Projesinin Tanıtımı Gerçekleştirildi

Destek Eğitim Odası Öğretmenleriyle Bilimin Yenilikçi Uygulamalarına Yolculuk isimli projenin tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Şube Müdürü Özgür GÜLER, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Zülfü YAPICI ve proje sahibi öğretmenler katıldılar.

Kütüphaneler Daire Başkanı Tuğlu, “Kütüphaneler üniversitenin kalbidir”

Bir üniversitede en önemli yerlerden birinin kütüphane olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, “Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi’nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz” dedi.

Palu Meslek Yüksekokulu kurulması kararı senatoda onaylandı

Palu Meslek Yüksekokulu açılması kararı Fırat Üniversitesi Senatosunda onaylandı.

Bakan Selçuk: “Bu sene biraz zor geçti farkındayım”

Okuma Bayramına kapsamında online olarak Elazığ'daki öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu sene biraz zor geçti farkındayım. Ama önümüzdeki öğretim yılından itibaren daha yoğun bir şekilde yüz yüze, arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle bir araya geleceksiniz. Güzel eğitim faaliyetleri yapacaksınız” dedi.

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu Etwinning Projelerini Tanıttı

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Lisesi tarafından hazırlanan eTwinning projeleri okul Müdürü Ahmet Yıldırım, okul öğretmenleri ve özel öğrenciler tarafından İl Müdürü Feyzi Gürtürk’e tanıtıldı.

Rizeli: ‘Değerlerimizle geleceğimiz güvende’

Kübra KABUKÇU / e-Twinning Projesi Elazığ Belediyesi Anaokulu öğretmeni Semiha Rizeli tarafından uygulandı.

Fırat ile İnönü üniversiteleri arasında iş birliği

Elazığ Fırat Üniversitesi ile Malatya İnönü Üniversiteleri arasında kariyer merkezlerinin ortak düzenleyeceği faaliyetler üzerine iş birliği yapılacak. Konu ile ilgili Elazığ Fırat Üniversitesi’nden bir heyet, Malatya İnönü Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirip, bilgi alış verişinde bulunuldu.

Farklı Kültürlerle etkileşimin hedeflendiği uluslararası proje gerçekleştirildi

Farklı kültürlerle etkileşimin hedeflendiği uluslararası eTwinning projesi Europe ın My Kındergarden, Türkiye-Polonya işbirliğinde İtalya, Portekiz, Yunanistan, Sırbistan, Slovakya, Litvanya, Romanya, İspanya gibi pek çok Avrupa ülkesinden katılımcılarla gerçekleştirildi.

En Başarılı Tez Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 2018-2019 yılı “En Başarılı Lisansüstü Tez Ödül” töreni düzenlendi.

Siyer-İ Nebi Yarışması Gerçekleştirildi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) bu yıl ortaokullar ve lise düzeyinde online olarak düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması büyük bir heyecan ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yarışmaya yüz binlerce ortaokul ve lise öğrencisi katılım gösterdi.

Elazığ’da pandemi tedbirleri altında LGS heyecanı

Elazığ’da Liselere Giriş Sınavı (LGS) , pandemi tedbirleri altında başladı.

Başkan Şerifoğulları’ndan Öğrencilere Başarı Temennisi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 6 Haziran Pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) katılacak adaylara başarılar diledi.

Öğrencilerin Hazırladığı Projeler Sergilenmeye Devam Ediyor

TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarları kapsamında öğrencilerin hazırladığı projeler okullar da sergilenmeye devam ediyor.

Kızılay'ın eğitim verdiği öğrenciler LGS'ye hazır

Hem deprem hem de pandemi nedeniyle zor günler geçiren Elazığ'da, Türk Kızılay'ın gençleri, Liseye Geçiş Sınavı için 20 öğrenciye 1 yıl boyunca özel eğitim vererek hazırlanmalarını sağladı.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü'nden LGS sınavı açıklaması

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 6 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan LGS sınavıyla ilgili açıklama yaptı.

Elazığ, Hırvatistan ve Sırbistan’dan ortak proje

Kübra KABUKÇU / Güçlü Toplumlar Güçlü Kadınlar” projesi 3 ülkenin katılımıyla organize ediliyor.

Hafızlık Projesi Protokolü İmzalandı

Örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan Okul-Kur’an kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi hayata geçti.

Balakgazi Anaokulu birçok projesiyle e twinning çalışmalarında yer aldı

Elazığ Balakgazi Anaokulu; 'Doğadan Nefes Al', 'Pandemi Döneminde Dijital Bağımlılığı Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz', “Yağmur Suyu Hasadı” projeleriyle eTwinning çalışmalarında yer aldı.

Toplam 419 haber.