Elazığ Eğitim Haberleri, Elazığ Özel Eğitim Haberleri, Son Dakika Eğitim Gelişmeleri

Eğitim

Elazığ ve Türkiye eğitim gündemini takip edin. Elazığ haber Hakimiyet ile güncel eğitim haberlerini okuyun.

Eğitim Haberleri

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Resmi Kurumlarda Aşı Standı Açtı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 pandemisine karşı il genelinde başlatılan aşı seferberliği kapsamında bu kez de Adliye Sarayı ve Belediye Başkanlığı binalarının girişlerine aşı stantları açıldı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğrenciyi sevindiren İşler

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan Ödül Alan Öğretim Üyelerine Teşekkür Plaketi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, başarılı çalışmalara imza atan akademisyenleri ödüllendirmeye devam ediyor.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Fırat Üniversitesi Akademisyen ve Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Fırat Üniversitesi'nde akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Fırat Üniversitesi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Resim Sergisi Açıldı

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği öğrencileri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Resim Sergisi açıldı.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Emekliliğe En Yakın ve Mesleğe En Yeni Başlayan Akademisyenlerin Öğretmenler Gününü Kutladı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Üniversitedeki emekliliğe en yakın olan ve mesleğe en yeni başlayan akademisyenleri makamında ağırlayarak öğretmenler gününü kutladı.

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Beyaz Önlük Giyme Sevinci Yaşandı

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine bu yıl kazanan öğrencilere törenle beyaz önlükleri giydirildi.

FÜ’de ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ konuşuldu

Fırat Üniversitesinde (FÜ) ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla konferans düzenlendi.

Yüz yüze eğitime bir haftalık aradan sonra devam

Okullar bir haftalık ara tatilinden sonra pazartesi günü yüz yüze eğitime yeniden başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “22 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 850 bin sınıftan sadece 66’sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek” dedi.

25 Kazakistanlı Öğrenci Fırat Üniversitesi’ne Geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kazakistan Abay Kazak Devlet Pedagoji Üniversitesi’nden staj yapmak için Fırat Üniversitesi’ne gelen 25 Kazakistanlı öğrenciyle bir araya geldi.

‘Aziz Sancar Akademisi’ Programının İçeriği Tamamlandı

Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanlığı tarafından, Aziz Sancar Akademisi programı başlatılıyor.

Proje Hazırlama Eğitimleri Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi’nde “Eğitim Bilimleri Alanında Lisansüstü Öğrenciler İçin Akademik Becerileri Geliştirme ve Proje Eğitimi” Programı düzenlendi.

Fırat Üniversitesi'nden 'Kartlı Yemek Sistemi Duyurusu'

Fırat Üniversitesi, yaptığı duyuruyla 15.11.2021 tarihi itibariyle Üniversite Evi ve bağlı birimlerinde kartlı yemek sistemine geçileceğini açıkladı.

Fırat Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi 2021-2022 Akademik yılı açılış töreni, yoğun bir katılımla yapıldı.

Özel Öğrenciler Bu Okulda Meslek Öğrenip Hayata Atılıyor

Tunceli Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim öğretime devam eden özel gereksinimli öğrenciler, aldıkları eğitimle bir yandan akademik beceriler kazanırken diğer yandan da iş ve mesleklerle ilgili bilgi ve becerilerle donatılıyor.

Karakoçan’da 3 katlı ilçe kütüphanesi hizmete açıldı

 Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Karakoçan Belediyesi işbirliği ile yapılan 3 katlı kütüphane hizmete girdi.

İbrahim Bahşi'den Öğretmenlik Meslek Kanunu Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada, "Öğretmenlik Meslek Kanunu beklentileri karşılayacak şekilde çıkarılmalıdır" dedi.

Baltaşı’nda Hayaller Gerçek Oldu

Özel Haber: TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Büyük Düşler Büyük İşler” adlı program kapsamında Elazığ’ın Palu İlçesi Baltaşı Köyü’nde yapılan Bilim ve Hobi Evi, öğrencilerin büyük beğenisini kazanırken gelişimlerinde de önemli bir katkı sağladı.

Toplam 513 haber.

Elazığ eğitim dünyasından önemli haberlere, Elazığ haber arşivimizdeki eğitim konulu haber içeriklerine ve Fırat Üniversitesi eğitim içeriklerine ulaşın.