Yıldız'ın İnadı…

Sesi, duruşu ve çılgınca dansları, ilginç açıklamaları ve geçmişte İbrahim Tatlıses ile yaşadığı polemikler ile adından sıkça söz ettiren Yıldız Tilbe'nin şimdilerde ise aşı ile başı dertte.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Yıldız'ın İnadı…
Sesi, duruşu ve çılgınca dansları, ilginç açıklamaları ve geçmişte İbrahim Tatlıses ile yaşadığı polemikler ile adından sıkça söz ettiren Yıldız Tilbe’nin şimdilerde ise aşı ile başı dertte.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla aşıya ve koronavirüs testine karşı olduğunu açıklayan Yıldız Tilbe'ye kötü haber geldi.

Twitter hesabından sık sık aşıyla ilgili paylaşımlar yapan Tilbe'nin işleri aksamaya başladı. Aşı karşıtı paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen Yıldız Tilbe'nin 18 Eylül'de Kıbrıs'taki bir otelde vereceği konserin de iptal edildiği ileri sürüldü.

Yıldız Tilbe aşı ve PCR testinin zorunlu tutulmasıyla ilgili yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Aşıyı da PCR'ı da reddediyorum. Allah'ın dediği olur. İsteyen aşı olur istemeyen olmaz bu insanın tercih hakkıdır. Tüm yasaların kanunların üstündedir. İnsanın kişilik hakları dokunulmazdır. Konsere gidenlere PCR, zulümden başka bir şey değil. Sinemada film izlemek için seyahat için PCR testi yapmak zulümdür. Ben kendi konserime giderken PCR testi olacağım, olmam ki. PCR da aşı da olmayacağım, çalışmam yasaklanacak mı, çalışamayacak mıyım? Benden uzak durun gerçekten."

Yıldız Tilbe bu açıklaması ile aşı karşıtlarına yeni bir cesaret verdi ama konserlerinde kendisiyle buluşma arzusunda olan sevenlerini üzdü.

Aşının zorunlu olmamasına rağmen toplu bulunan mekanlarda aşı yapmayanlara getirilen PCR zorunluluğu birçok kesimden de eleştiri alıyor.

Yeniden Refah Partisi, zorunlu PCR’nin iptali için Danıştay’a başvurdu. Birçok STK da bu zorunluluğa  karşı tepkisini gösterdi.

Sonuçta bu kural ve şartları koyanların amacı insanların sağlığı. Kimseye aşı dayatması yapılmıyor ancak aşı yapmayan kişilerin toplum ve çevresine verebileceği olası tehdit ve tehlikelerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. 

Bakalım Yıldız Tilbe’nin bu tavrı kendisine kaç konser iptali olarak yansıyacak ve bu tavrını ne kadar sürdürebilecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN