Yayın Hayatına Başlayacak Olan Zaza TV Tanıtıldı

Yayın hayatına merhaba diyecek Zaza TV'nin tanıtım programı yapıldı. Programda konuşan Türkiye Zaza Federasyonu Başkanı Murat Bukan, yayın başlangıcını Elazığ'da yapmanın önemli olduğunu ve destek beklediklerini kaydetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Tuba TURHAN

Ulusal olarak yayın yapacak olan Zaza Televizyonunun tanıtım programı yapıldı.

BUKAN: BUNUN İÇİN ELAZIĞ’DAKİ BU MOZAİK BİZİ BURAYA GETİRDİ

Zaza TV’nin yayın hayatına başlayacağı süreçte herkesten destek beklediğini ifade eden Türkiye Zaza Federasyonu Başkanı Murat Bukan, “Elazığ Zazaları, Kürtleri, Türkleri farklı kültürleri içerisinde barındıran bir şehir bu yüzden Elazığ’da başlangıç yapmak bizim için çok önemliydi. Misyonumuzda bu ülkemizde bulunan bütün farklı etnik gruplar kültürler, diller inançlar bunu kamuoyuna yansıtmak. Bunun için Elazığ’daki bu mozaik bizi buraya getirdi” ifadelerini kullandı.

ALAN: GERÇEK YAYINLARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ

Türkiye Zaza Federasyonu Başkan Yardımcısı Muharrem Alan, “Zazalar hakkında gerek kamuoyu gerekse de yeni neslin kafası karışık. Biz Zazalar 10 milyon civarında bir nüfusa sahibiz. Türkiye’nin birçok şehrinde yaşamaktayız bunun dışında başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede Zaza yaşamaktadır. Bizler Zaza TV ile Anadolu medeniyetinin televizyonu olmayı hedefliyoruz. Şuanda test yayını aşamasındaki Zaza TV, TÜRKSAT uydusu üzerinden yayınlarına başlayacak. Yeni yılın içerisinde de gerçek yayınlarımıza başlayacağız” şeklinde konuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet | 31 Aralık 2021 21:51

    Maşallah

BUNLARA DA BAKIN