Yavuz Köse: 'Unutmadık Unutmayacağız Unutturmayacağız'

Ulukale Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Yavuz Köse 9 Eylül 1994 tarihinde meydana gelen Ulukale Köyü katliamının yıldönümünde açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Yavuz Köse: 'Unutmadık  Unutmayacağız Unutturmayacağız'
Ulukale Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Yavuz Köse 9 Eylül 1994 tarihinde meydana gelen Ulukale Köyü katliamının yıldönümünde açıklama yaptı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

9 Eylül 1994 tarihinde yapılan Ulukale Köyü Katliamının yol dönümü dolayısıyla Ulukale Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Yavuz Köse açıklamalarda bulundu.

KÖSE: "TERÖR ALÇAK YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİ"

Ulukale Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Yavuz Köse, “Bu gün acı ve hüznün birleştiği yüreklerin yandığı Ulukale Köyü katliamının yıldönümündeyiz. Tarihler 9 Eylül 1994’ü gösterdiğinde bir akşam vakti hain, hainliğini kalleşliğini bir kez daha göstermişti. Bir grup vatan haini PKK terör örgütü militanı kanlı eylemlerine bir yenisini ekliyordu. O kara günde PKK militanları kendilerini askere ihbar ettiklerini düşündükleri Ulukale köyünü basarak, içlerindeki nefretle adeta bir katliam gerçekleştirdiler. Çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden köylüleri meydanda toplamış, rasgele ateş açarak masum vatandaşlarımızı ailelerinin gözü önünde şehit etmişler, köyü, köy camisini ateşe vererek adeta bir vahşet gerçekleştirmişlerdi. Terör alçak yüzünü bir kez daha gözler önüne sermişti. Bugün bu büyük acı hepimizin yüreğini kanatmaya devam ediyor. Bu aziz vatanın kutsal toprakları üzerinde gözü olan ve illegal hedeflerine alçakça saldırılarla tuzaklarla korku ve sindirme politikaları güderek ulaşmaya çalışan alçaklar hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN