Başkan Karakuş: 'Taşımalı Eğitim Övünülecek Bir Durum Değildir'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, okulların güçlendirilmesinde geç kalındı diyerek tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Başkan Karakuş: 'Taşımalı Eğitim Övünülecek Bir Durum Değildir'
Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, okulların güçlendirilmesinde geç kalındı diyerek tepki gösterdi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Geçtiğimiz günlerde Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından güçlendirme yapılan okullarda öğrenim gören öğrencilerin okulları hazır hale gelene kadar başka okullarda eğitim göreceği ve bu öğrencilerin taşımasının Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından yapılacağı açıklanmıştı.

Yapılan açıklamaya Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av Erhun Karakuş tepki gösterdi. Başkan Karakuş yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İlimizde 2020-2021 Eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte sorunlar da peş peşe geldi. başarısız olan Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmasını siyasilerden istedi velilerin konuyla ilgili bir çok şikayetinin şahsına iletildiğini bildirdi yeni yerleşime çıkan TOKİ konutlarındaki öğrencilerinin okula ulaşım noktalarında yeterli servisin sağlanmadığını ve bazı okullarda yenilenme güçlendirme çalışmalarının okul açılmasına neden denk getirildi. Bu yenileme ve güçlendirmenin yapılması için illa başımıza bir şeylerin gelmesini mi beklememiz gerekiyor. Okulların Mart ayından beri açılmayacağı belliydi. Önümüzde 6 aylık bir süre bulunuyorken bu konuda bir şey yapmayıp memleketi eğitime hazır hale getirmeden İl Milli Eğitim Müdürünün kalkıp da övünerek, biz TOKİ’deki öğrencilerimizi servisle okula taşıyoruz demesi aslında övünülecek bir durum değildir." Kendisinin bizzat başarısızlığını ortaya koyuyor.

KARAKUŞ: "GEREKEN YAPILSIN"
Karakuş: "Milli Eğitim Müdürü hakkında gereği yapılsın İki yıldır gelen sürede kamuoyunun da yakinen takip ettiği sürede Çevre şehirciliğin daha az eksikliğinin olduğu halde görevden alan görevden alma kudretine sahip olan ilimiz siyasilerini ve ilimiz valisini biz burada kamuoyu adına, ilimiz tüm velileri, öğrencileri adına, ilimizin siyasilerinden valisinden, 3 yıldır vekaleten görev yürüten milli eğitim müdürü ile ilgili gerekeni yapmaya açık ve net bir şekilde davet ediyoruz"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN