Son ankette Cumhur İttifakı'na kötü haber!

Aksoy Araştırma tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları çok konuşulacak cinsten. Katılımcılara 'Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusunun yöneltildiği ankette kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 39,8 Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 41,1 olarak gerçekleşti. Ankette sorulan 'Milletvekilliği seçimini hangi ittifak kazanır?' sorusuna büyük oranda Millet İttifakı yanıtı verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aksoy Araştırma tarafından yapılan "Türkiye Monitörü" isimli araştırmanın sonuçlarına göre; "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 14,3'ü "kararsız olduğunu", "belirtmek istemediğini" ya da "oy kullanmayı düşünmediğini" söyleyerek yanıt verdi.

"HANGİ İTTİFAK KAZANIR?" SORUSUNA DİKKAT ÇEKEN YANIT
Araştırma sonuçlarında kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 39,8 olarak gerçekleşti. Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 41,1 oldu. Ankette sorulan "Milletvekilliği seçimini hangi ittifak kazanır?" sorusuna büyük oranda Millet İttifakı yanıtı verildi.

CUMHUR İTTİFAKI BİLEŞENLERİNİN OY ALABİLECEĞİ SEÇMEN DARALDI
Türkiye Monitörü araştırmasında partilere yönelik oy verme tutumları da soruldu. Araştırmaya katılanların yüzde 54,9,'u AK Parti için "asla oy vermem" ve "oy vermem" yanıtını verdi. MHP için aynı soru sorulduğunda, araştırmaya katılanların yüzde 60,1'i "asla oy vermem" ve "oy vermem" dedi. Araştırma sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı'nın iki bileşeninin oy alabileceği seçmenin büyük ölçüde daralmış olması dikkat çekti.

AK PARTİLİ SEÇMENİN YÜZDE 17,1'İ "MİLLET İTTİFAKI DAHA ÇOK OY ALIR" GÖRÜŞÜNDE
Araştırma kapsamında sorulan "Sizce olası bir milletvekili seçiminde hangi ittifak daha çok oy alacaktır?" sorusuna katılımcıların yüzde 52,2'si "Millet İttifakı" yanıtını verirken, bu soruya "Cumhur İttifakı" diyenlerin oranı yüzde 47,8 seviyesinde kaldı. AK Parti seçmeninin yüzde 17,1'i MHP seçmeninin de yüzde 25,52'i parlamento seçimlerinde Millet İttifakı'nın daha çok oy olacağı görüşünü paylaştı.
 

haberler.com

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • her mevsim değişir değişir ama elazığlı gakkoş değişmez(MİLLİ GÖRÜŞ KALESİ Hünkar mahfili) | 23 Haziran 2021 22:38

    seçime az kaldı (YENİDEN REFAH PARTİSİ YENİDEN MİLLİ GÖRÜŞ AYAK SESLERİ )HERKEZİ KORKUTUYOR HABER YAPMIYORSUNUZ AMA MİLLİ GÖRÜŞ TEKRAR GELDİ (ONLAR HEPSİ AKP+SAADET PARTİSİ+MHP+CHP+HDP+) BİZ TEK YENİDEN REFAH YENİDEN MİLLİ GÖRÜŞ)

BUNLARA DA BAKIN