Sadettin Saran'ın yaptırdığı spor salonu açıldı

Elazığ depremi sonrası iş adamı Sadettin Saran tarafından söz verilen spor salonunun açılışı Elazığ Aksaray Mahallesi'nde gerçekleştirildi

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Haber: Hüseyin Kabukçu
 Elazığ'da meydana gelen depremin ardından yaraların sarılması için Saran Holding tarafından inşa edilen Atatürk Spor Salonu hizmete açıldı.
Aksaray Mahallesi’nde yapılan spor salonunun açılışına Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Vali Yardımcısı Yunus Emre Vural, Belediye Başkanvekili Nazif Bilginoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve çok sayıda davetli katıldı.
 

SARAN: “ANADOLU’DA 21. SPOR SALONUMUZU AÇTIK”
Açılış töreninde değerlendirmeler yapan iş adamı Sadettin Saran, "Bugüne kadar Anadolu'da 20 spor salonu açtık. Bugün de hep beraber 21.’sini açıyoruz. Bu gururlu bizlerle beraber olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum ve spordan kazandığımı da yine spor üzerinden gençlerime ve ülkemize katkı sağlamak amacında ilerlemeye çalışıyoruz. Tolstoy´un sevdiğim bir sözü vardır; ‘Yaşadığınla değil yaşattıklarınla hatırlanırsın’ diye. Biz de bu ülkenin gençlerine birazcık ümit olabiliyorsak, çorbada tuzumuz oluyorsa ne mutlu bize. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum ve spor salonumuzun inşallah sizlere hayırlı ve faydalı olmasını diliyorum" dedi.

EREN: “BUGÜN BENİM EN MUTLU GÜNÜM”
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise konuşmasında, ‘’Son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkıları, Elazığ Valiliğimizin, Milletvekillerimizin ve Belediye Başkanımızın da katkılarıyla hem gençlik için spor tesisleri, spor salonları aynı zamanda öğrenci yurtlarımız ve gençlik merkezleri, genç ofislerimizi açıyoruz. Sadece son bir yılda hem tamamladığımız hem devam eden üç yüz milyona yakın bir bütçeyle şuanda devam eden ve tamamlanan inşaatlarımız var. Bu yapılan tesisleri ile çocuklarımızın hem bilişsel düzeylerine, hem sosyal düzeylerine, hem de psikolojik gelişimlerine katkı sunuyoruz. Tesisin yapımında özellikle Aksaray Mahallesi’ni seçmemizin sebebi iki defa Türkiye şampiyonluğu çıkarmış ama spor salonu olmadan bunu yapan bir mahalle olduğu içindir.
Bir Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün en mutlu olacağı günlerden bir tanesi bugündür. Ya bir sporcusu ulusal, uluslararası düzeyde madalya kazanmıştır, ya da böyle gençler için bir spor tesisi ya da spor kompleksi açılmıştır. Bu yüzden bugün benim en mutlu günüm ‘’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Doğan | 08 Nisan 2021 18:51

    Vali ve belediye başkanı nerde, vekil göndermekle olmaz..Elazığ ortak payda ise sizde orda olmalıydınız..

BUNLARA DA BAKIN