Önder İl Başkanı Osman Cem Karahüseyinoğlu'ndan Cübbeli Ahmet'in açıklamalarına tepki

Önder İmam Hatipliler Derneği Elazığ İl Başkanı Dr. Osman Cem Karahüseyinoğlu, katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip Camiasını hedef alan açıklama yapan Ahmet Ünlü'nün tekil örnekler üzerinden bir camiayı hedefe koymasının yanlış olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Önder İl Başkanı Osman Cem Karahüseyinoğlu'ndan Cübbeli Ahmet'in açıklamalarına tepki
Önder İmam Hatipliler Derneği Elazığ İl Başkanı Dr. Osman Cem Karahüseyinoğlu, katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip Camiasını hedef alan açıklama yapan Ahmet Ünlü’nün tekil örnekler üzerinden bir camiayı hedefe koymasının yanlış olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yayımladı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Başkan Karahüseyinoğlu, açıklamasında ‘’22.09.2021 gecesi program konuğu tarafından yanlış ve eksik bilgiden kaynaklı yapıldığına inandığımız açıklamalarla her platformda ortaya çıkması muhtemel olan tekil örnekler üzerinden koskoca bir camianın hedef alınması ve genelleyici bir yaklaşım içinde olunması, İmam Hatip camiası olarak bizleri üzmüş ve rahatsız etmiştir. İmam Hatip okulları yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam İlimlerini öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumlarıdır.‘’ dedi.

İmam hatip okullarının örnek bir model olduğunu söyleyen Karahüseyinoğlu ‘’ İmam Hatip okulları ülkemizin zengin tarihî tecrübesinden süzülerek ortaya çıkan örnek bir eğitim modelidir. Olumsuz bireysel örneklerden yola çıkarak İmam Hatip modelini tümüyle itham etmek, hakikate dayanmayan zanlarla bu modele dair olumsuz algı oluşturmaya çalışmak milletimizin emeğine ve bu okullara emek veren binlerce insana ve yüzbinlerce öğrencimize yapılmış bir haksızlıktır.

Bizler Önder İmam Hatipliler Derneği olarak hiçbir suni tartışmanın tarafı olmayacağımızı, gençlerimizin eğitimine her zaman destek olacağımızı, ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğimizi, çalışmalarımız sırasında birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin her zaman önceliğimiz olacağını kamuoyuna saygıyla beyan ederiz.’’ İfadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • İlhan | 23 Eylül 2021 21:04

    Ne mübarek sen maşeAllah her konudan anlıyorsun. Belediyeden Eğitimden herşeyden anlıyorsun. Adam doğru söylemiş en son kaç tane okul gezdin.

BUNLARA DA BAKIN