Nihayet…

Elazığ'ın en önemli ilçelerinden biri olan Sivrice ilçemizde geçtiğimiz gün önemli bir gelişme yaşandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Nihayet…
Elazığ’ın en önemli ilçelerinden biri olan Sivrice ilçemizde geçtiğimiz gün önemli bir gelişme yaşandı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Yaşanan gelişme ise  Elazığ'ın Sivrice ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın destekleri ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) 11 Şubat'ta ilçenin doğalgaz dağıtım kapsamına alındığını söyledi.

Alınan karar doğrultusunda Aksa Elazığ Doğalgaz Dağıtım A.Ş ile ilçenin doğal gaz altı yapı çalışmaları için ilk kazmayı vurduklarını ifade eden Gündoğan, "Yaklaşık bir ay içerisinde ilçemizde yeni yapılan konutlara doğalgaz çekimi tamamlanacak. Bu yıl yaklaşık 6 kilometrelik hat çekimleri yapılacak olup, alandaki 310 konut ve resmi kurumlara gaz verilmeye başlanacak. Her yıl genişleme kapsamına alınarak hem ilçemizde yapılacak olan ikinci etap konutlara hem de diğer mahallelerimizdeki konutlara 3 yıllık süre içinde gaz çekimi tamamlanacak. Doğalgazın ilçemize gelmesi, ilçemizin büyüyerek gelişmesi açısından önem arz etmekte. Günümüz yaşam şartları dikkate alındığında insanlarımızın artık sobalı evlerde oturmak istememesi ve bunun da ilçeden göçlere neden olmasından dolayı ısınma probleminin giderilmesi ve kentsel dönüşüm kapsamında yeni konutların yapılmasıyla bu göçlerin tersine döneceği kuşkusuzdur" dedi.

Yapılan çalışma ilçemiz için oldukça önemli. Sivrice de yaşayan vatandaşlarımız artık Doğalgaz’ı kullanacak ve rahatlığa kavuşacak. Yaşanan bu olay hepimiz mutlu ederken, ilçemizin diğer sorunlarının çözümü içinde mutlu haberler bekliyoruz… 

Başta Hazar Gölümüzde yaşanan çevre kirliliğinin sona erdirilmesi gibi… Biraz zor ama neden olmasın…
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN