Nezaketin Adayı

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, partisinin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söylemesi Millet İttifakı'nda gerilime neden oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İyi Parti yönetimi adaylarının Meral Akşener olduğunu belirtip ittifak ortağı CHP'nin kendilerinden habersiz böyle bir karar almasına tepki gösterdi.

Kuşoğlu'nun iddiaları sonrası uzun süre sessizliğini koruyan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tepkiler sonrası açıklama yapmak zorunda kaldı.

Gazeteci Emin Çölaşan'ı arayıp Kuşoğlu'nun adaylık ile ilgili açıklamasının yanlış olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullanmış.

 “Sayın Kuşoğlu zamansız bir açıklama yapmış, üzülerek haberim oldu… Biz cumhurbaşkanlığı seçimine Millet İttifakı olarak diğer partilerle birlikte gireceğiz. Onlara danışmadan, onların onayı alınmadan, birlikte karar verilmeden, şu veya bu kişinin aday olacağını açıklaması yanlış oldu. Siyasi ortamı ve Millet İttifakı'nı dikkate almadan acele söylenmiş sözlerdir”

Kılıçdaroğlu, bu açıklaması ile Millet İttifakına nezaket gösteriyor, “onların onayı olmadan asla” diyerek bir nevi mütevazilik gösteriyor. 

Kılıçdaroğlu yine bu tavrıyla önce kendi adını gündeme getirtip “ben de varım” diyor, ardından da ortaklarına jest yapıyor.

“Millet ittifakı içinde en büyük ve önemli parti biziz” diyerek, “Adaylık öncelikle bizim hakkımızdır”  diyor ama ortaklarına pas atmayı da ihmal etmiyor.

Bu siyaset ve bakış açısı prim yapar mı bilinmez ama görünen o ki Kılıçdaroğlu bu yarışta olmayı çok ama çok istiyor. Hem yeni sistemde başkan olmayacaksan ve Muhalefet  Partisinin  genel başkanı olarak kalacaksan ittifakın ne anlamı var ki? 

Ne yani Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçilecek Akşener, İmamoğlu ya da Yavaş’ın yardımcısı ya da ittifak ortağı mı olacak? Güldürmeyin  Kılıçdaroğlu’nu…
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN