Makamın Saygınlığı

Bazı makamlar vardır ki manevi lider, önder ve önemli misyonların mirasını temsil eder. Bu gibi bürokratik makam olmakla birlikte kadim bir geleneğin ve dinin temsilcisi konumunda bulunan makamlarda hizmet edenlerin de o önemli makam ve mevkilerin ağırlığını, saygınlığını taşıması ve koruması gerekir.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Makamın Saygınlığı
Bazı makamlar vardır ki; manevi lider, önder ve önemli misyonların mirasını temsil eder. Bu gibi bürokratik makam olmakla birlikte kadim bir geleneğin ve dinin temsilcisi konumunda bulunan makamlarda hizmet edenlerin de o önemli makam ve mevkilerin ağırlığını, saygınlığını taşıması ve koruması gerekir.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Özellikle toplumun dini talep ve ihtiyaçlarını karşılayan kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin, hem merkez hem de taşra teşkilatlarında görevli olan isimlerin bu hassasiyetle hareket etmeleri hem kendi hem de misyonlarını daha da yüceltir.

Her programda görüntü vermek, her kameraya konuşmak, her yerde en önde olmaya çalışmak ve mikrofonları ve kürsüleri insanları usandıracak kadar uzun süre işgal edip tekrar tekrar aynı şeyleri söylemek çok doğru değil.

İlimiz Müftüsü Selami Aydın’ın bir şekilde bulunduğu ya da özellikle bulunmak isteyerek görüntü vermeye çalıştığı resmi, gayri resmi ve açılış gibi programlara katılarak makamı ve misyonuna zarar getirecek  uzun süreli konuşmaları doğru değil. Özellikle üst düzey yöneticilerinin yanında her programda görüntü vermek ve her kameraya konuşmak  saygın bir konumda olan il müftümüzde çok şık durmuyor.

Hemen herkesin her programda kendi aralarında dile getirdiği ancak söyleyemediği bu gerçeği, bizler buradan ifade ediyor, kurumun ve makamın saygınlığının şahsi öne çıkmalara feda edilmemesi gerektiğini dile getiriyoruz.İl Müftüsü Selami Aydın’ın göreve geldiği ilk günden itibaren önemli çalışmalar yaptığını Hakimiyet Gazetesi olarak birkaç defa gündeme getirmiş, özellikle kurum içi eğitimlerin oldukça takdir edildiğini ifade etmiştik. 

Bundan sonra, İl Müftümüzün misyonu ve saygın konumu itibariyle programlar da ya da toplantılar da daha dikkatli olması gerektiğini tavsiye ediyoruz.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Ahmet ÖKSÜZTEPE | 06 Eylül 2021 23:38

  Kadim şehir Elazığ ımıza Rahmetli H. Ömer BİLGİNOĞLU ndan sonra göreve gelen 2.hafız müftüdür. Bundan önceki tam bir kabustu. Siyasetin ve sendikanın müftülüğünü yapıyor, halkın ve hakkın müftülüğünü yapmıyordu. Hiç kimsenin sesi soluğu çıkmıyordu. Müftümüze ayar çekmeye çalışmak Elazığ basınına yakışmamamıştır. Ayar verilmesi gereken birilerini arıyorsanız liyakat ve ehliyeti olmadan bazı makamları işgal eden, siyaset ve belirli sendikanın goygoyculuğunu yapan bürokratlara ayar çekin. Diyanetten ve müftülükten eliniz ve kaleminizi çekin. Doğru dürüst haber yapın.

 • Elazığlı | 01 Eylül 2021 19:32

  Arkadaş nedir bu yerel basının yöneticilere kendilerince “Ayar vermeye “ çalışmaları ???

 • Fırat | 31 Ağustos 2021 23:24

  Pek fazla bilgiye sahip olmadığı gibi, mikrofon hastalığı var adamda. Müftü, Tarım il müdürü ve Harput muhtarı nerde dımbıltı orada buluntu. Ayıp ya biraz kariyerinizin hakkını verin her gün kamera karßısında boy gösterilmez

 • Ahmet | 31 Ağustos 2021 23:09

  Peki siz gazete olarak haberleri aktarmak yerine gündeme yön vermek gibi göreviniz olmayan konular üstüne tavsiyelerde bulunmuyor musunuz?

BUNLARA DA BAKIN