Elazığ Zülfü Ağar Polis Okulunun Yeri Rekor Fiyatla Satıldı

Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslekyüksek Okulu'nun Hankendi bölgesinde yapılacak olması nedeniyle Çaydaçıra Mahallesi Hulusi Sayın Caddesi'ndeki Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu'nun eski yeri dudak uçuklatan bir fiyatla satıldı. Elazığ'dan iki firmanın girdiği ihalede 140 Milyon TL ile 'M Bulut İnşaat' arsanın sahibi oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Ağır hasarlı olması nedeniyle yıkılan ve yeni binasının Hankendi bölgesinde yapılacağı Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun Çaydaçıra Mahallesi’ndeki arsası satışa çıkarıldı.

Elazığ’ın en değerli yerlerinden birinde yer alan ve Hulusi Sayın Caddesi’ne de cephesi olan Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun arsası İL BANK tarafından satışa çıkarılmıştı.

Toplam 21 bin 750 metrekare olan arsanın emsal değeri 1.50, maksimum yüksekliği ise 24.50 olarak kayıtlı. Arsa ticari+konut alanı olarak imarlı.

ELAZIĞ’DAN İKİ FİRMA KATILDI
Ankara’da gerçekleştirilen ihaleye Elazığ’dan iki firma katıldı. İhaleye katılan iki firma kıran kırana yarıştı. 75 Milyon TL’den başlayan ihale her iki firmanın karşılıklı yarışması sonucunda arsanın değeri 140 Milyon TL’ye kadar çıktı.

140 Milyon TL’lik dudak uçuklatan fiyatla arsayı “M Bulut İnşaat” aldı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • İhsan | 19 Aralık 2021 15:48

    Güzel fiyat m karesi 6600 lira.

  • Neresi dudak ucuklatiyor | 18 Aralık 2021 19:02

    Sadece 2 kişinin girdiği ihale mi olur bide utanmadan dudak uçuklatan demişsiniz. Yine birine peşkeş çekildi

BUNLARA DA BAKIN