Ömer Enes Yılar Haberleri

Ömer Enes Yılar Haberleri

Ömer Enes Yılar haberleri, haber editörü Ömer Enes Yılar tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Elazığ haberleri, Elazığ Gündemi ve Elazığ son dakika gelişmelerine ulaşabileceğiniz Ömer Enes YILAR tarafından kaleme alınan özel haberler, özel röportajlar ve son dakika haberler ile Elazığ gündemine ilişkin tüm gelişmeler bu sayfada.

Köy Evi 704 Bin Olur mu?

TOKİ ihalelerinin yaklaşık maliyetlerinin yüksek tutulduğunu, davetiye usulü ile yapılan ihalelerde kırım oranının düşük tutulmasıyla konut fiyatlarının çok arttığına dikkat çeken Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş, Elazığ köy evlerinin 704 bin TL’ye ihale edilmesinin büyük bir yanlış olduğunu ve bu konuyu yargıya taşıyacaklarını ifade etti.

Siyaset Arenası: Elazığ

Doğal Afetler, pandemi, kuraklık ve ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği son 2 yıl neticesinde seçim sath-ı mailine girilirken ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da bugünlerde siyasetin nabzı her geçen gün yükseliyor. Hem iktidar hem muhalefet içerisinde aday olma yarışları ve Elazığ’da büyük bir değişim yaşayacağı öngörülen siyasi tercihler neticesinde Elazığ’ın adeta siyasi bir arenaya dönüşeceği gerçeği de apaçık ortaya çıkıyor.

Yıldızı Parlayan Mahalle; Ulukent

Doğu ve Batı kültürünü sentezleyen yapısı, yenilenen ve gelişen yüzü, sağlam zeminiyle son iki yıl içinde ilgi odağı haline gelen mahallelerden biri olan Ulukent Mahallesi, depremden sonra en hızlı gelişen ve en fazla göç alan modern bir mahalle haline geldi.

Hacıbekiroğlu: ‘Saadet’e Kırgınım’

Özel Haber: Siyasi hayatı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Hacıbekiroğlu,“ Ben şahsen Saadet Partisinin millet ittifakına girmesini doğru bulmuyorum.“ dedi.

‘Dernekler Birbirine Düşürülüyor’

Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’u dernek ve STK’ları birbirine düşürmekle suçladı. Muhtar Gülbasan, Milletvekili Metin Bulut’un organizasyonuyla Muhtarlar Derneği’ne üye muhtarların Ankara Kızılcahamam’a tatile götürüldüğünü söyleyerek sert açıklamalarda bulundu.

Baskil’de Yetiştirildi, Yüzde 200 Verim Alındı

Özel haber: Elazığ’ın Baskil ilçesinde kendi imkanlarıyla sumak ağacı yetiştiren üretici, yetiştirdiği ağaçlardan yüzde 200 verim aldığını söyledi.

Şehir, Siyasetçilerinden Dertli

Özel Haber: Elazığ'ın, siyasilerinden mustarip olduğunu ifade eden Sanayi Mahallesi Muhtarı Necati Karataş, 24 bin konut yapıldığı halde 24 memnun vatandaşa rastlamadıklarını ve siyasetçilerin vatandaşları seçimden seçime hatırladıklarını belirterek, yapılan hizmetlerin halka yeterince anlatılmadığını söyledi.

Siyaset Değil Ekonomi Konuştuk

Özel Haber: Elazığ gündemindeki son gelişmeleri Hakimiyet Gazetesi’ne değerlendiren ETSO Başkanı Asilhan Arslan, 6. Bölge Teşviklerinin süresinin uzatılması gerektiğini ifade etti. Geçtiğimiz günlerde ilimizi ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ile görüşmesine de açıklık getiren Arslan, ‘Siyaset değil ekonomi konuştuk’ dedi.

Evsen'den Adaylık Açıklaması

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanlığı'a adaylığını açıklayan Ferhat Evsen açıklamalarda bulundu.

Elazığ'a müjde: Çok net karar vermiş 2 firma var!

Özel Haber: Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği üyesi 19 büyük tekstil firmasının yarın Elazığ’da ağırlanacağını ve 2 firmanın çok net karar verdiğini Hakimiyet’e açıkladı.

Kentsel Belirsizlik

Özel Haber: Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından riskli alan ilan edilen bölgelerde başlatılan kentsel dönüşümler sonucunda TOKİ tarafından inşa edilen konut ve iş yerleri ile ilgili belirsizlik sürdüğü gibi aynı kurumun, ilimiz valisini açıklama yapmak zorunda bırakan ciddiyetsizliği ve sorumsuzluk içeren tavırları devam ediyor.

Geç Gelen 300 Milyon

24 Ocak ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde meydana gelen depremler sonucunda Elazığlı depremzedelerin verdiği hukuk mücadelesi sonucunda yaklaşık 300 Milyon TL’lik davalar kazanıldı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Kentsel Dönüşüm Uzmanı Av. Murat Erdoğan ise DASK’ın aynı tutumu İzmir’de sergilemediğini ve Elazığ’da hem depremzedelerin hem de DASK’ın zarara uğradığını belirtti.

Erol, Başarısını Ak Parti’ye Borçlu

Özel Haber: Elazığ’da ve ülkemizde birçok maden alanının İngiliz Yatırım Fonuna devredildiğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Danışmanı Av. İbrahim Gök, CHP Milletvekili Gürsel Erol’un taban siyaseti yapmasının yanında başarısının asıl sebebinin Ak Parti Milletvekillerinin başarısızlıkları olduğunu belirtti.

‘Başbakan Meral’ Sloganıyla karşılanan Akşener’ e Yoğun İlgi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ ve Kovancılar’da halka buluşup esnaf ziyaretinde bulundu.

Leyla Yıldırım: ‘Kesilen Cezalar Esnafa Destek Amaçlı Kullanılsın’

Özel Haber: Kantin İş Sen Kadın Kolları Başkanı ve Elazığ İl Temsilcisi Leyla Yıldırım, zincir marketlere kesilen cezaların, küçük esnafın vergi ve sigortası yerine sayılması önerisinde bulundu.

Evlerdeki Durum İçler Acısı!

Özel Haber: Elazığ’da sağanak yağışların ardından Yazıkonak’ta 6 bloklu bir sitenin bodrum katlarında bulunan evlerde maddi hasarlar meydana geldi.

Toplam 25 haber.