Ömer Enes Yılar Haberleri

Ömer Enes Yılar Haberleri

Ömer Enes Yılar haberleri, haber editörü Ömer Enes Yılar tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Elazığ haberleri, Elazığ Gündemi ve Elazığ son dakika gelişmelerine ulaşabileceğiniz Ömer Enes YILAR tarafından kaleme alınan özel haberler, özel röportajlar ve son dakika haberler ile Elazığ gündemine ilişkin tüm gelişmeler bu sayfada.

İşte Gönül Belediyeciliği...

Hakimiyet Gazetesi olarak dün “Mantığı Ne?” manşetiyle verdiğimiz Sürsürü mahallesinden başlayıp yeni terminalden geçip güney çevre yoluna ulaşan yol üzerinde bulunan kavşak, geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kaza sonucu kapatılmıştı. Mahalle halkının sesine kulak veren Başkan Şerifoğulları, kavşağı yeniden açarak 'Halkla birlikte yönetim”' anlayışını bir kez daha gösterdi.

Kuzova’da Çözüme Doğru

48 köy ve 28 mezradan oluşan, Elazığ’ın sebze ve meyve deposu olarak bilinen Kuzova’da, yüksek enerji maliyetleriyle baş başa kalacak üreticilerin sorununun çözülmesi için ortaya konan çalışmalar sonuç verdi. Elazığ Valisi Ömer Toraman’ın üreticiyi rahatlatacak desteklerin müjdesini vermesi Muhtarlar ve çiftçiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Babasının izinde bir genç edebiyatçı...

Gazetemiz yazarlarından Tuncer Sönmez’in kızı Nida Nur Sönmez, babasının izinden giderek başladığı Edebiyat bölümünden birincilikle mezun oldu.

Denetime Engelleme

Elazığ İl Genel Meclisi Üyeleri arasından, muhalefetten tek üye olması özelliğiyle öne çıkan CHP Karakoçan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Okçuoğlu, Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Okçuoğlu, İl Genel Meclisi üyelerinin denetim görevini yapmalarına fırsat verilmediğini, İl Özel İdare Yatırım A.Ş ve Personel A.Ş. ile ilgili hiçbir soruya yanıt alamadıklarını iddia etti.

Septioğlu: 'İkinci Üniversitenin, İlk Temeli Atılmış oldu'

Elazığ Kent Konseyi Başkanı Av.Rüstem Kadri Septioğlu, Fırat Üniversitesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında gerçekleşen arsa değişimi durumunu, ikinci üniversitenin ilk temeli olarak niteledi.

Milletvekili Erol, Tarihi Öğretmen Evi İle İlgili Projenin 'Olumlu' Olduğunu Söyledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, tarihi öğretmenevi binasının millet kıraathanesine dönüşeceğini açıklamıştı. Başkan Şerifoğulları ile görüşen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, görüşmenin olumlu geçtiğini ve tarihi öğretmenevinin isminin ‘eski öğretmenevi’ olarak kalacağını belirterek projeyi ‘olumlu’ olarak niteledi.

Fırat Üniversitesi İle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Arasında Arsa Değişimi Gerçekleşti

Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Binası’nın bulunduğu 13.700 m2 alan ile Malatya Yolu Üzerinde Kesikköprü Mevkiinde bulunan ve “Harput Yerleşkesi” sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 750.000 m2 alanın takası gerçekleşti. Böylece iki kurum için de önem arz eden araziler ile ilgili önemli bir gelişme sağlanmış oldu.

Muhtarlardan Vali Toraman ve Başkan Şerifoğulları'na Teşekkür

Elazığ Valiliği tarafından kamu düzeni ve güvenliğinin temini, asayiş ve huzur ortamının korunması için 'Hurda ve kağıt toplayıcıları' ile ilgili alınan kararlara Elazığ Muhtarlar Federasyonu'ndan teşekkür geldi.

Elazığlı Hemşehrimiz Erkan Engin, Uluslararası Yarışmada Türkiye'ye Birinciliği Getirdi

Uluslararası kuaförlük yarışmasında Türkiye adına yarışan Elazığlı hemşehrimiz Erkan Engin birinci oldu.

Vali Toraman: ‘2022, Hamle Yılımız Olsun’

Merkez köy muhtarları ve kurum müdürleri ile bir araya gelen Elazığ Valisi Ömer Toraman, 2022 yılının kırsal kesim altyapısında bir hamle yılı olması için kamu kurum yetkililerine çağrıda bulundu.

Başkan Yıldırım’dan Mağdurlara Müjde

Muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, geçtiğimiz gün Hakimiyet Gazetesi’nin gündeme getirdiği, konut sayısının yetersizliği nedeniyle mağduriyet yaşayan 483 ailenin mağduriyetinin giderileceği müjdesini verdi.

‘Deprem’ Gündemden Çıkarılamıyor

Özel Haber: 24 Ocak Depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine ve Vali Toraman’ın “deprem atık gündemimizden çıkmalı” açıklamasına rağmen bir türlü gündemden düşmeyen “deprem ve sorunları” konusunda Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamada bulunan Elazığlı Muhtarlar, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapma misyonu ve vizyonu bulunan TOKİ’nin amacından saparak kâr amacı güden ve rant odaklı çalışan bir kurum haline geldiğini belirttiler.

Fırat'tan Bir Başarı Daha

Bilim dünyasında ses getiren proje ve başarılara imza atan Fırat Üniversitesi, bünyesindeki bilim insanlarının başarılarıyla da göz dolduruyor.

Hemşehrimiz Tuncay Akkoyun, Karaman Valisi Olarak Atandı

Son dakika: Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. 9 vali görevden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı. Elazığlı hemşehrimiz Tuncay Akkoyun, yayımlanan kararname ile Karaman Valisi olarak atandı.

Altyapıya Muhtar Desteği

Özel Haber: Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan ve ‘siyasi kariyerime mâl olsa da yapacağım’ dediği altyapı projesi için mahalle muhtarlardan tam destek geldi.

Şorşor İhalesi İptal

Özel Haber: Elazığ’da geçtiğimiz gün bir anda bastıran yağmur ve dolu, altyapı yetersizliği sebebiyle hayatı felç etmekle kalmadı, Ak Parti Milletvekili Metin Bulut ile CHP Milletvekili Gürsel Erol arasında iki gün süren polemik yaşanmasına sebep oldu. Şehir, bayramda yaşadığı bu olumsuzluklardan kaynaklı mağduriyetleri gidermeden Hakimiyet Gazetemize bir kötü haber daha ulaştı. Şehrin tüm yağmur ve taşkın sularının toplandığı ve Hicret, Aksaray, Gümüşkavak mahallelerini ilgilendiren Şorşor Deresi projesini alan firma, ödenek gelmemesi üzerine ihaleyi feshetti ve işi bıraktı.

Toplam 69 haber.