Biraz Kulis…

2023 Haziranında yapılacak olsa bile seçimlere 18 ay gibi bir süre kaldı. Olası bir erken seçimle bu sürenin bir yıl öncesine çekilmesi halinde ise sandık daha yakın gibi görünüyor seçmene.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Biraz Kulis…
2023 Haziranında yapılacak olsa bile seçimlere 18 ay gibi bir süre kaldı. Olası bir erken seçimle bu sürenin bir yıl öncesine çekilmesi halinde ise sandık daha yakın gibi görünüyor seçmene.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Zamanında ya da 2023 Haziran ayında bile olsa partiler seçim sath-ı mailine girmiş, ısınma turlarına çoktan başlamış bile.

Seçimlerde parti yerine adayın sonuçlarda daha belirleyici olacağı gerçeğini çok iyi bilen ve bu gerçeği göz ardı etmeyen siyasi partiler, aday olarak listelerinde yer verecekleri isimler üzerinde gayri resmi çalışmalar yapıyor, özel buluşma ya da aracılarla haber göndererek iletişime geçiyorlar.

Bu konuda en aktif partinin İyi Parti olduğu, bununla birlikte MHP’nin de toplumun geniş katmanlarından özellikle   Ak Parti tabanından oy getirebilecek isimlerle özel görüşmeler yaptığı kulislere yasıyor.

Kulislere yansıyan son bilgi ise, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak ve partisinin düzenlediği programlara katılmak üzere ilimize gelen  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım’ın, ilimizde tanınan ve belli karşılığı olan bir isimle özel bir görüşme yaptığı yönünde.

Bu görüşmenin adaylık teklifine dönüşüp dönüşmeyeceği, dönüşse dahi o ismin aday gösterilip gösterilmeyeceği, daha da ötesi görüşülen ismin genel seçimler için mi yoksa yerel seçimler için mi ? düşünüldüğü şimdilik bilinmiyor. Ama bunlardan da öte, bu ismin kendisine vaki teklife nasıl baktığı ve nasıl yaklaştığı da çok bilinmiyor.

Ancak bilinen ve görünen o ki bir otelde ve kapalı kapılar arkasında görüşülen bu ismin, herhangi bir seçimde MHP’den aday gösterilmesi, cumhur ittifakı ortakları arasında ciddi bir sandık yarışının da  olacağının sebebi olacak. 

Ancak bu yarışma, sonuçta ve totalde Cumhur ittifakına yarayacağı için iki partinin tabanında çok da sorun teşkil etmeyecek.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN