'Başbakan Meral' Sloganıyla karşılanan Akşener' e Yoğun İlgi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ ve Kovancılar'da halka buluşup esnaf ziyaretinde bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Başbakan Meral' Sloganıyla karşılanan Akşener' e Yoğun İlgi
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ ve Kovancılar’da halka buluşup esnaf ziyaretinde bulundu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Ömer Enes Yılar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, büyük bir hızla sürdürdüğü il ve ilçe ziyaretleri kapsamında bugün Bingöl ve Elazığ’daydı. 

Önce Kovancılar ilçesini ziyaret edip esnaflarla bir araya gelen Akşener, daha sonra Elazığ’a gelerek hem vatandaşa hitap etti hem de Gazi Caddesi’nde bulunan esnaflarla bir araya geldi. 

İŞÇİ DE İŞVEREN DE DERTLİ
Akşener’i Kovancılar’da yoğun bir kalabalık karşıladı. Vatandaşla bir araya gelen Akşener ardından Kovancılar esnafına ziyarette bulundu. Bir lokanta işletmesini ziyaret eden Genel Başkan Akşener hem işletmeci hem de çalışanlarla uzun uzun sohbet etti. Akşener’e sorunlarını anlatan lokanta sahibi işçilerinin ücretlerini vermekte zorlandığını söyledi. Daha sonra işçilere ‘Geçinebiliyor musunuz?’ diye soran Akşener, işçilerin dertlerini dinledi. Lokanta çalışanı bir işçi, nişanlı olduğunu ancak maddi durum yetersizliğinden dolayı evlenemediğini belirtirken bir işçi ise atanamadığı için lokantada çalıştığını aktardı.

İŞVEREN EKONOMİDEN DERT YANIYOR
Meral Akşener’in ziyaret ettiği esnaflar genel olarak kur ve fiyat artışlarından dert yandı. Üretim için kullandıkları ürünlerin her geçen gün zamlandığını aktaran işletme yetkilileri pandeminin de kendilerini zora soktuğunu söylediler.

BERİTANLILAR SORUNLARINI ANLATTI
Elazığ Gezisi kapsamında Kovancılar ilçesini ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sorunlarını ileten Beritan Aşiretine mensup yüzlerce kişi, sorunlarına çözüm bulmadıkları ve gündemlerine almadıkları için Ak Parti Elazığ Milletvekillerini Akşener’e şikâyet ettiler.
Aşiret adına konuşma yapan aşiret sözcüsü 150 adet konut taleplerine  karşılık vermeyen ve gündemine almayan Ak Parti milletvekillerinde şikayetçi olduklarını belirttiler.

ELAZIĞ’DA YOĞUN İLGİ
Kovancılar ilçesindeki temaslarını tamamlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener buradan karayolu ile Elazığ’a geldi. Gazi Caddesi’ndeki yoğun kalabalığa hitap eden Akşener: “İl il, ilçe ilçe esnaf geziyorum. Tam 67 il ve sayısını unuttuğum kadar ilçe gezdim. Gezdiğim hiçbir esnafta iktidar partisini yermedim, kendi partimi övmedim ve propaganda yapmadım. Sadece esnafımızın dertlerini dinledim. Esnaf için müşterisi veli nimettir. O esnaf dükkanlarının içerisinde işsiz gençler, umudunu kaybetmiş gençler, üniversiteyi bitirip atanamamış gençler gördüm. Süt hayvanlarını kesim için gönderen besiciler, çiftçiler gördüm. Gördüklerimi kamuoyuyla paylaştım, biz çözüm ürettik. İstedik ki bizim çözümlerimizi yöneteler uygulasın ama olmadı. Gelip buralarda hamasi nutuklar atıp kimsenin işine yaramayan ne olduğu belirsiz nutuklar atıp ondan sonra da cebini doldurup sizin vergilerinizle hırsızlık yapıp sizleri aç bırakıp kendileri gökdelen dikenler, Elazığ'ı yiyenler, çırak çıkacak inşallah. Beraber çırak çıkaracağız inşallah. Onun için ne olursa olsun ne derse desinler bu yoldan dönen namerttir. Sizin yolunuzdan dönen size hizmetten dönen namerttir. Ölsem de bu yolda yürüyeceğim, ne olursa olsun bu yolda yürüyeceğim. Çünkü milletimiz velinimettir El ele verip milletimizi veli nimet yapacağız” dedi.

ELAZIĞLILAR DERTLİ
Vatandaşa hitap ettikten sonra esnafları gezmek isteyen Akşener’e Elazığlılar yoğun ilgi gösterdi. Akşener, bir esnaftan diğerine geçerken onlarca vatandaş sorunlarını anlatmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Elazığ esnafı genel olarak pandemi ve deprem nedeniyle zor günler geçirdiğini Akşener’e anlattı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ilk parti grup toplantısında sorunları dile getireceğini söyleyerek Elazığ’dan ayrıldı. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Palulu | 07 Kasım 2021 13:12

    Mevlüt Or gibi bir Palulu düşmanı pasif bir kişilik varken İl başkanlığı koltuğunda İyi Parti Elazığda birşey yapamaz ne kadar kalabalık olursa olsun MEVLÜT OR iyi partiden gitmeden birşey olmaz Mevlüt sen Allahın seversen Akp ye git

  • Ergül | 06 Kasım 2021 00:28

    Len ne oldu da bı anda basbakan cumhur baskanı ilan ettiniz 20 sene erdogan buyuk reıs erdogan sultan ne degıstı bı an elazıg, biraz maddi olarak sıkısınca erdogan istifa mı oldu hele de dune kadar MHP lıyız diyen bu ulkucu kardeslerım iz ne oldu da bugun gazı caddesinde meral aksenırın konvoyunda on sıradalardı yazık nankorluk dur bunun adı uc dort yıldır ekonomi kotu diye Tayyip erdogan istifa 15 yıldır o zaman yaptıklarını ne cabuk unuttunuz

BUNLARA DA BAKIN