2023'E Bu Kafayla mı?

Ak Parti'nin aklı karışık isimlerinin mikrofonun ve ekranın şehvetine kapılarak söyledikleri sözlerin alt alta yazsak dünyanın en uzun manzup metni olan Kırgızların Manas Destanını geçer.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Son açıklama ise AK Parti Grup başkan Vekili Cahit Özkan'dan gelmiş. 

Seçim anketlerindeki sonuçlar hakkında; "Biz diyoruz ki, inşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75'in üzerine çıkacağız” ifadelerini kullanan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın 196Sekiz programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtlamış.

Program sırasında Armağan Çağlayan tarafından Özkan'a "Yakın zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden ilişkiler kuruldu, imzalar atıldı. Ama hükümete yakın çevreler BAE'yi 15 Temmuz'un sponsoru ilan etmişti. Arada ne değişti?" ve "Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nden çektiği videolar gündeme oturmuştu. O videolar bir süredir yayınlanmıyor. Bunun BAE ile yeniden kurulan ilişkilerle bir bağlantısı var mı?" soruları soruldu.

Özkan ise konuyla ilgili verdiği yanıtta, "Doğru bu soru. 15 Temmuz'un mademki finansörü, mademki Türkiye'ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz? Çünkü CHP bize 'Niye Birleşik Arap Emirlikleri'ni dışlıyorsunuz?' dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının devamında ise Özkan, Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri belki -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte bugün yine güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti." dedi.

Cahit Özkan'ın yanıtının sosyal medyada gündem olmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gece yarısı bir paylaşımda bulunarak Özkan'ın görüşlerinin partinin fikirlerini yansıtmadığını ifade etti.

Paylaşımlarında Çelik, "Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir." sedi ve bu açıklama Özkan’ı ters köşe yaptı. 

Bu ne özgüven patlaması ya da bu ne sorumsuzluk…

Siz önce kalkıp 2023’te yüzde 75 oy alarak ipi göğüsleyeceğiz diyerek halkın aklıyla alay edeceksin, sonra da kalkıp  Armağan Çağlayan’ın dolmuşuna binip Erdoğan’ın eylem ve söylemine muhalif tumturaklı sözler söyleyeceksin. Söylediklerinin doğruluk payı ve oranını tartışmıyoruz. Doğrudur ve hatta belki eksiktir. Ancak siz koskoca gurup başkan vekili olmuşsunuz ancak partinin genel söylem ve adımlarını sorgulatacak ve muhalefete koz verecek bir cümleler kuracaksınız. 

Partideki böylesine üst düzey yönetim kademeleri bu kadar mı Erdoğan’ın gündeminden ve hedeflerinden uzak isimlere teslim edilmiş?

Bu isimlerle mi yüzde 75 oy hedefleniyor. Yok yok.. Genel merkezin kendini artık sorgulaması  ve kontrol etmesi  gerektiğini  düşünüyoruz. Üst düzey yönetim kademelerinde bulunan bazı kişilerin sorumsuzlukları ve tuhaf açıklamaları hem partiye hem de Ak Parti’ye gönül vermiş insanlara zarar veriyor.

Gerekli önlem ve tedavi şart. 2023, bu isimlerle çok zor. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN