Zelal, profesyonel kick boksta şampiyonluklar istiyor

 Elazığlı Milli Kick Boksör Zelal Şengür (26), uzun yıllar amatör olarak sürdürdüğü ve milli maçlara çıktığı kick boks hayatını, profesyonelliğe taşıdı. Zelal, İstanbul'da katıldığı ilk turnuvada İranlı rakibini ilk rauntta nakavtla mağlup ederek, profesyonel kariyerine güzel bir başlangıç yaptı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO

Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığlı milli kick boksör Zelal Şengür, uzun yıllar amatör olarak sürdürdüğü kick boks kariyerini profesyonelliğe taşıdı. İstanbul’da düzenlenen Öncü Fight Club Kick Boks Turnuvası’nda İranlı rakibi Zahra Muhammadnia’yı ilk rauntta nakavt ederek profesyonel kariyerine güzel bir başlangıç yapan Zelal, şimdi WAKO Avrupa ve Dünya organizasyonları için antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor. Kick Boks Milli Takımlar Başantrenörü Abdullah Alan tarafından yaklaşık 10 yıl önce keşfedilen ve ülke sporuna önemli madalyalar kazandıran başarılı kick boksörün yeni hedefi profesyonel ringlerde Türkiye’yi gururlandırmak.

ALAN: “ZELAL’İ WAKO MAÇLARINA HAZIRLAYACAĞIZ”
Türkiye’de kick boksun popülaritesinin profesyonelliğe kaydırılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Kick Boks Milli Takımlar Başantrenörü Abdullah Alan (50), Zelal’i ilk kez bir profesyonel maça götürmeme rağmen iyi bir sonuç aldı ve bizleri mutlu etti. Zelal’in profesyonel kick boks için umut saçtığını gördük. İnşallah Zelal’i daha büyük organizasyonlara hazırlayacağız. WAKO kemer maçlarına hazırlayacağız inşallah kendisini. Kick boksta amatörden profesyonelliğe geçmek çok büyük sıkıntıdır. Amatörde koruyucu çok malzeme kullanılırken, profesyonelde sadece eldiven kullanılır. Sporcunun bundan dolayı çok özgüvenli olması lazım. Biz de ilk kez profesyonele bir sporcumuzu götürdük. Turnuvayı yapan Nusret hocamız Zelal’i Milli takımdan tanıyordu ve ondan dolayı bu fırsatı kendisine tanıdı. Zelal’i bir kez daha kutluyorum ve profesyonellikte daha iyi yerlere gideceğine inanıyorum. Kick boksun yanında dimdik duran ve bize destek veren Elazığ Valimiz Erkaya Yırık’a, Belediye başkanımız Şahin Şerifoğulları’na ve Gençlik Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ZELAL: “KEMER MAÇLARINDA DÖVÜŞMEK İSTİYORUM”
Kick boksa 2011’de başladığını anımsatan Zelal Şengür (26), “2011’den bu yana amatör olarak Türkiye şampiyonalarında dövüştüm. Bir çok Türkiye derecelerim ve uluslararası şampiyonluklarım var. Defalarca Türkiye’yi yurtdışında temsil ettim. Bu yıl hocamla birlikte profesyonel dövüşebilir miyim? sorusu aklımıza geldi. Hocama dövüşmek istediğimi söyledim ve o da kabul etti. İlk turnuvama Nusret Öncü hocamızın İstanbul’da düzenlediği kick boks gecesinde çıktım. İranlı rakibimi nakavt ederek oradan ayrıldım. Hocalarım tarafından beğenildiğim söylendi bana. Bu benim için çok gurur verici bir şeydi. Profesyonel kariyerimi devam ettirmek istiyorum. Daha büyük organizasyonlarda, WAKO tarafından yapılan kemer maçlarında dövüşmek istiyorum. Hocamızın yönetiminde antrenmanlarıma devam edeceğim. İnşallah Elazığ’ı en iyi şekilde temsil edeceğim” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN