Yıldırım: 'Vicdanım Rahat Değil'

24 Ocak 2020 depreminden sonra ağır hasarlı binaların yıkım işlemlerindeki usulsüzlük ve yanlışlıklara dikkat çeken Ak Parti Milletvekilleri Metin Bulut ve Zülfü Demirbağ'dan sonra Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da yapılanları hoş görmediklerini ve vicdanının rahatsız olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Yıldırım: 'Vicdanım Rahat Değil'
24 Ocak 2020 depreminden sonra ağır hasarlı binaların yıkım işlemlerindeki usulsüzlük ve yanlışlıklara dikkat çeken Ak Parti Milletvekilleri Metin Bulut ve Zülfü Demirbağ’dan sonra Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da yapılanları hoş görmediklerini ve vicdanının rahatsız olduğunu söyledi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

24 Ocak 2020 depremi sonrası ağır hasar oluşan kamu ya da şahıslara ait binaların yıkımlarında yaşandığı iddia edilen ve medya ile siyasilerin gündeminde olan usulsüzlükler hakkındaki açıklamalar devam ediyor.

BULUT: “TOPLUM VİCDANI RAHATSIZ”
Geçtiğimiz gün medya kurumlarına konuşan ve yıkımlar etrafında oluşan şaibeler için “Toplum vicdanı rahatsız” ifadesini kullanan Ak Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, ihalelerin kurulacak bir komisyon marifeti ve şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini dile getirmişti.

DEMİRBAĞ: “YIKIMLAR ETRAFINDAKİ ŞAİBELER GİDERİLMELİ”
Aynı konuda açıklamalarda bulunan Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ da bu meselenin kamuoyunda çok konuşulduğunu ve rahatsızlık verdiğini, bu konuda varsa yanlışlık ve usulsüzlüklerin giderilerek yeni ihalelerin açık ve şeffaf şekilde yapılması gerektiğini belirtmişti.

YILDIRIM: “VİCDANIM RAHAT DEĞİL
Kanal Fırat televizyonunda Gündem Özel programına katılarak Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın sorularını cevaplayan Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, yıkımlar konusunda ilk kez konuştu ve ‘Vicdanım rahat değil’ dedi.

“KONUŞULUYORSA PROBLEM VAR DEMEKTİR”
Yıkımlar konusunda bir süreden beri kamuoyu gündeminde birtakım iddialar olduğunu, yıkım işlerinin yeterli katılım ve şeffaflık ilkesi gözetilmeden ilgisiz şahıslara verilmesi konusunun sıklıkla ifade edilmesi ve buna karşın ilgili kurumların bu konuda herhangi bir açıklamama yapmamasının bir problemin varlığının göstergesi olduğunu belirten Yıldırım, ‘Konu bu kadar konuşuluyorsa bir sorun var demektir’ dedi.

“YANLIŞA MÜDAHALE EDİLMELİ”
Yıkımların bugüne kadar hangi yöntem ya da usulle verildiyse bunun yanlışlığının olumsuz örnekleri ile gün yüzüne çıktığını ifade eden Ak Parti İl Başkanı Yıldırım, bundan sonra yapılacak ihalelerin açık, şeffaf ve rekabeti sağlayacak şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

“FATURASI SİYASETE ÇIKIYOR”
İlimizde yaşanan her olumsuzluğun faturasının Ak Parti’ye çıkartılması gibi bir yanlışa düşüldüğüne dikkat çeken Yıldırım, haklı olarak kesilen bir trafik cezasının bile hesabı bizden soruluyor siteminde bulundu.

“İDARE MAKAMINDA DEĞİLİM”
İlimizde yaşanan birtakım yanlış uygulama ve usulsüzlüklerin önlenmesi konusunda neden inisiyatif almadığı sorusunu da cevaplandıran Yıldırım, “Ben iktidar partisinin il başkanı olarak yürütme ya da talimat verme makamında ve yetkisinde değilim. Ben gördüğüm yanlış ve aksaklıkları ilgililere iletir ve önlem alınmasını söylerim. Bundan sonrası benim sorumluluk alanımda değil” dedi.

“ÜÇ KEZ UYARDIM”
Gazeteci Zeki Akbıyık’ın “Neden yanlışlara engel olamadınız?” sorusunu da cevaplayan Yıldırım, “Ben siyasi aktörlerimiz ile il yöneticilerimize bu konuyu üç kez aktardım ve sorunu kendilerine ilettim. Yürütme konusunda gerekli adımların atılmasını talep ettim” açıklamasında bulundu.

“GEÇMİŞTE YANLIŞA DUR DEDİK”
Geçmişte gördükleri bazı yanlışlara anında müdahale ettikleri ve güzel sonuçlar aldığını ifade eden Yıldırım, Pandemi yasaklarının uygulandığı dönemde şehrin ana arterlerinin araç trafiğine kapatılması uygulaması ile İl Özel İdaresi tarafından yapılan bazı ihalelerin düşük kırım ve şaibeli olduğu için iptal edilmesi gerektiğini ilgililere ilettiğini, bu taleplerinin Elazığ Valisi Erkaya Yırık tarafından da uygun görülerek bu yönde talimat verdiğini belirtti.

HALK GEREKEN MESAJI VERİR
Ak Parti hükümetlerinin ilimize ve ülkemizde çok sayıda hizmeti hayata geçirdiğini ifade eden Yıldırım, iyi niyetli ve vicdanlı insanların bu hizmetleri takdir ettiklerini ancak bakış açısı farklı olan insanların ne yapılırsa yapılsın memnun kalmadığını ve kalmayacağını belirtti.

Ak Parti’nin halk ile  birlikte yürüyen ve halkının huzur ve mutluluğu için çalışan bir siyasi parti ve hizmet hareketi olduğunu belirten Yıldırım, Halk kendisine tepeden bakan ve değerlerine uzak duran siyasileri öteden beri sandığa gömdüğünü bundan sonra da onlara fırsat vermeyeceğini ifade etti.

LİSTEYİ KİM YAPACAK?
Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın “Yapılacak seçimlerde milletvekili listesini kim yapacak?” sorusunu da yanıtlayan Ak Parti İl Başkanı Yıldırım, parti süreçlerini hatırlatarak, teşkilatlar, temayül yoklaması, yüz yüze ya da telefonla yapılan anketler, şehrin kanaat önderleri ve partinin önde gelen şahsiyetleriyle görüşmelerden sonra Genel Merkez tarafından kararın verileceğini ve bu kararın halkın ve parti tabanının kararına uygun olacağını belirtti.

ADAY OLACAK MI?
Zeki Akbıyık’ın Milletvekili adayı olacak mısınız sorusunu da cevaplayan Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, şunları söyledi:“Ben şuan Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’daki temsilcisiyim. Bu onurla görevimi en iyi bir şekilde yerine getirmek ve 2023 seçimlerinden başarıyla çıkmak gibi manevi bir sorumluluğumuz var. Bu günden yarına bir şey söylemek de doğru değil. Bizim tek hedefimiz 2023...”

“HALK HER ŞEYE RAĞMEN ŞÜKREDİYOR”
Sık sık halkla bir araya geldiğini esnaf, İlçe ve belde gezileri yaptığını ifade eden Yıldırım, Salı Pazarını gezmesi esnasında halkın ekonomik şartların zorluğuna rağmen şükrettiğini görmesinin kendisini duygulandırdığını ve mutlu ettiğini ifade etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN