Marmara Elazığlılar Vakfı - İlhami BULUT

Marmara Elazığlılar Vakfı


Elazığ’da bulunan MAREL. Başkanı Mahmut Kahraman; sohbet havası içinde, Elazığ sorunlarını paylaşmak üzere: Naci Sönmez, Hadi Önal, M.Şükrü Baş, Gıyasettin Dağ, R.Mithat Yılmaz, Kazım Atıcı, Zekeriya Bican, Cahit Can, Lütfi Parlak, Mahir Gürbüz ve ben olduğumuz halde;Harput’ta;  26.07.2021 günü kahvaltıda bir araya gelerek, şehrin güncel hususları, sohbet konusu yapılmış, sağlık sorunu nedeniyle sohbete iştirak edemeyen; Yazarımız Nevzat Ülger; şifa temennisi ile selamlanarak dualara dahil edilmiştir.  

Marel  Başkanı Mahmut Kahraman’ın gerek; İstanbul Belediye’sinde daire başkanı olarak görev yapmakta olması, gerekse mesleğinin İnşat Mühendisi olması nedeniyle; şehrin depremden gördüğü zararın; giderilmesinde; mimari yapının yenilenmesinin bir şans olarak kabul edilerek; şehrin siluetinin bozulmasının önüne geçilip; güçlü bir ekiple sürdürülmesindeki kamu yararı üzerinde bilhassa durulmuştur.  

Bu arada Elazığlı Ses Sanatçımız Naci Sönmez hoca’mız, udu ile icra ettiği, Harput Türküleri yanında, seçkin şarkılarla; bulunduğumuz mekândaki insanları anonim bir atmosfere taşıyarak, hoş seda bırakılmıştır. 

Görülmüştür ki; her yürek kendi çapında Elazığ meselelerini ,siyasi mülahazalardan uzak,  objektif olarak; değerlendirerek kendine dert edinmiştir. 

Yine görülmektedir ki; siyasetin soyutlandığı yerlerde,  sorunlar, mübalağasız ve çıkar çemberinden çıkılarak, objektif ve vicdani mülahazalarla değerlendirilebilmektedir.  

Basınımızın; bilgilendirme ve sorunlara intikaldeki hantallığı müzmin bir yara olarak tanımlanıp;  bir kenara bırakılmıştır. 

İmar planındaki zikzakların üzüntüsü yansımış, memleket sevdasına halel gelmemesine gösterilen ihtimamla; yetkililerin tasarrufu, umulur ki; ileride kamu yararına sarf edilir temennisi ile seviyeli ve kaliteli, bilgilendirici dostane bir sohbet oluşturulmuştur. 

Bu güzide ülke ve şehrin hepimizin olduğu, adam kayırmaların önüne geçilerek; dürüst bir idari yapıya kavuşma sevdası yer yer ah olarak çekilmiştir. 

Yine Naci Hoca’mızın alicenap gırtlağı eşliğinde oluşturulan koroda; bulutsuz bir havada, Yemen Türküsü sohbetin lirik boyutunu, eskiden bizim olan uzak coğrafyalara taşımıştır.  

Marel’in şimdilerde, kültürel etkinliklerin; pandemi nedeni ile inkitası geçici olarak söz konusu olurken;  Elazığlı ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardım elinin, olanaklar dahilinde uzatılmış bulunması. 

Sohbetin mihverini oluşturmuş;  yardımlaşma duygusunun, Marel  Gibi kuruluşlarla kurumsallaşmasının önemine işaret edilmesi; 

Yeni yardımsal öykünmelere enerji olacağı ümidini güçlüce doğurmuş bulunmaktadır.  

Muayyen çap ve hudutlu da olsa; el ele vermenin manevi hazzının serin su gibi; boşalan yürek havuzlarına taşınması temennisi ile teşekkür ederiz...         

ilhamibulut@elazighakimiyethaber.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 2

  • NACİ SÖNMEZ | 30 Temmuz 2021 12:36

    KALEMİNİZE VE GÜZEL GÖNLÜNÜZE SAĞLIK AZİZ KARDEŞİM.

  • ZEKERİYYA BİCAN | 29 Temmuz 2021 23:51

    ÇOK GÜZEL BİR YAZI. SAYIN BULUT ELİNİZE, YÜREĞİNİZE SAĞLIK.

YAZARIN SON 5 YAZISI
18Oca

İlim

14Oca

Şiir ve O Şey

10Oca

Anladım Ki! 

06Oca
05Oca

Revnaklı Sevdalar