Vazgeçin…

'Sürekli kara haber yoruyor, şefkat ve merhamet azalıyor. Bize umut aşılayan, güzellik tavsiye eden, iyilik öncüleri lazım' diyor ya Selim Cerrah. Ne de güzel söylüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Nereye baksan, kötülük, nereye baksan cinayet, ölüm, kan, nefret, kavga, gürültü ve daha birçok olumsuzluk.

Bunca kötülükler içinde ülkemde ve şehrimizde, insanların başına gelebilecek en önemli güzellikler yaşanmış, bizlerin hayatını, geleceğini bizzat ilgilendiren mutlu bir olay vuku bulmuş ama birileri hala mutsuz, hala memnuniyetsiz ve hala öfkeli…

Mutsuzlukları o kadar ruhlarına işlemiş ki, şehrin güzelliklerini dile getiren, bunun ne anlama geldiğini izaha çalışan meslektaşlarına, kartopu atarak yürek soğutmaya çalışmışlar.

Bu şehre kar yağar ve insanlar çok sevinir. Bu şehrin ve diyarın insanları, karın, yağmurun ve rahmetin ne olduğunu, ne kadar değerli olduğunu bilir.
Bizler de halkımızın yüzde 99’unun duygularına tercüman olmuş ve kar yağışının günlük yaşamı etkileyen tarafları ile birlikte,  bunu gidermek için çalışan kurumları da zikrederek dile getirmişiz.

Kendileri meslek adına bir adım ilerleyemeyen, oturdukları bilgisayar başında bazı vatandaşların  sosyal medyadan paylaştığı ve her yağış sonrası dünyanın her yerinde olabilecek birtakım aksaklıkları paylaşıp gazetecilik yaptıklarını düşünen insanların kimin sesi ve nefesi olduğunu bilmiyoruz ama milletin ve şehrin sesi olmadıkları kesin.

Yazamayan, üretemeyen, bu şehir için bir şeyler ortaya koyamayan, bu mesleği sırf muhalif ses olma adına yapan bazı arkadaşlarımızın bu çırpınışlarını, bu hezeyanlarını çok iyi anlıyoruz aslında.   

Meslekte varlık ortaya koyamamak, statü alamamak, kamu kurumlarının  gerekli resmi  şartları sağlayanlara yönelik ilanlarını alamamaktan kaynaklı bu hırçınlık, sizleri meslekte agresif, anti objektif, hislerine mağlup ve kıskanç yapmasın.

Hem sizi tutan mı var? Biz olumsuz yanları ile birlikte olumlu yanlarını da yazdık. Siz her zaman yaptığınızı  yapın ve sadece olumsuzlukları yazın. Çalışın, çabalayın ama yazın!

Bu da günün mana ve ehemmiyetine binaen  okurumuzdan olsun: 

“Onca sevgiye rağmen kalbiniz filizlenmemişse.

Demek ki toprağı siz değilsiniz..

Vazgeçin…”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN