Vali Yırık Fethi Sekin Öğrenci Yurdunu Gezdi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Elazığ'daki öğrenci yurdunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Vali Yırık Fethi Sekin Öğrenci Yurdunu Gezdi
Elazığ Valisi Erkaya Yırık Elazığ’daki öğrenci yurdunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve GSB Yurtlarının öğrenci kabulüyle birlikte, Elazığ’daki yedi yurtta hazır hale getirildi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Yılmaz ve Emniyet Müdürü Celal Sel, Şehit Polis Fethi Sekin Öğrenci Yurdunu gezerek, İl Müdürü Abdulsamet Eren ve Yurt Personellerinden hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada; “Yakın bir zamanda yapılan Şehit Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurdumuz 1750 öğrenci kapasitesiyle, son yıllarda yapılan çağdaş modern ve her türlü afet ve depreme karşı mukavemetli bir yapı olarak görmüş olduk. İçerisinde çocuklarımızın rahatlıkla kalabileceği, ıslak zeminlerini içerisinde barındıran odalarıyla, öbür taraftan kuaför salonu, müzik salonu ve spor salonu, el işi aktivite yerleri, 500 kişilik konferans salonuyla gayet güzel bir yurt. Çocuklarımıza hayırlı olsun. İnşallah tüm yurtlarımız bu kapasite ve özelliklerde hepsi çocuklarımıza hizmet için hazır durumda. Ben, yeni gelen öğrencilerimize arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, hoş geldiniz diyorum. Elazığ’ın, bu kadim toprakların, inşallah keyfini çıkartmaya bakın buradan ayrıldığınızda da biliyoruz ki çok tatlı anılarla ayrılacak ve Elazığ sevdalısı olarak evlerinize döneceksiniz. Hayırlı olsun, başarılarınızda devamını diliyorum.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN