Yeni Elazığ Stadyumu yükseliyor

Yapımına 2019 yılında başlanan Elazığ Stadyumu'nda çalışmalar son aşamaya geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, 20.023 kapasiteli yeni şehir stadyumundaki çalışmalar hakkında bilgiler vererek, stadyumun sadece spor değil, şehir açısından da en büyük yatırımlardan biri olduğuna dikkat çekti

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO

Haber: Hüseyin Kabukçu
Yeni Elazığ Stadyumu’nda çalışmalar son aşamaya geldi. 2019 yılı Eylül ayında yapımına başlanılan Elazığ sporunun yeni mabedi, 2022-2023 sezonu ile birlikte Türk sporunun hizmetine sunulacak.
Stadyum, spor salonu, cep salonları ve kafeteryaları ile sadece maç günleri değil, her gün kullanılacak olan komplekste çalışmalar son aşamaya girdi. Beton işlerinin %100’ünün, çelik konstrüksiyon işlerinin %95’inin tamamlandığı stadyumunda Aralık ayı sonuna kadar koltuklar montelenecek. Stadyuma çim serimi için 2022 ilkbaharı ön görülüyor.

EREN: “2022-2023 SEZONUNDA TAKIMLARIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”
2019 Eylül ayında stadyumun temelinin atıldığına dikkat çeken Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Yaklaşık üzerinden iki yıl geçti ama bu iki yılık süre zarfından Elazığ bir deprem atlattı. Daha sonrasında da tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecine girildi. Yaşanan bu hadiseler nedeniyle işler planladığımız gibi olmamıştı. Allah’a şükür sizlerde görüntü aldınız stadyumun kaba inşaatı %100 tamamlanmış durumda. Çelik işte de %95’teyiz. Stadyum çatısının 4’te 3’lük bölümünü bitirmiş durumdayız. Sadece Sürsürü tarafındaki kale arkası kaldı. Kasım ayı içerisinde burayı da tamamlamış olacağız. Kalan en önemli hususlardan bir tanesi koltuklarımız. Onların da siparişleri veriliyor. Aralık ayına kadar tamamının montesini tamamlamış olacağız. Geriye sadece zemin kalıyor. Zemin çok önemli ve stadyumun ana unsurlarından bir tanesi. Kışın serilen çimlerin çok randımanlı olmadığına şahit oluyoruz. Stadyumun altında ısıtma sistemi olduğu için ve bunun da bir zaman aldığı düşünüldüğünde 2022’nin ilkbaharında çimleri serip bir sonraki sezon takımlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

“BURASI DEV BİR KOMPLEKS”
Stadyumun yaşayan bir stadyum olacağını belirten Eren, “Sadece burada futbol müsabakaları olmayacak. Maraton tribünün altında 4 tane cep salonumuz var. Bu salonlarda çeşitli spor branşları yapılacak. 3 köşede restaurant ve kantinler olacak. Devre araları ve normal zamanda buralar sürekli açık olacak. Toplamda 23 tane locamız olacak. VIP ve basın tribünümüz modern bir şekilde dizayn edilecek. Elektrik aksanı şu anda çekiliyor. Bir çok yerde fayanslar, seramikler çekiliyor. Stadımız ilerliyor, çok güzel bir stat olacak. Burası sadece şehrin en büyük spor yatırımı değil aslında şehrin en büyük yatırımlarından bir tanesi. Dev bir kompleks burası. Hemen yanında 2.700 seyirci kapasiteli spor salonu yapılıyor. 600 m2’den oluşan iki tane de cep salon içinde mevcut. Bu büyük kompleks inşallah 2022 sezonu başlamadan hazır olacak. İnşallah burada hem profesyonel takımlarımızı ağırlar, hem de sanatsal faaliyetleri icra ederiz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN