Trafik Sorununa Nefes Olacak Proje Hızla Tamamlanıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın mega projeleri arasında yer alan ve vatandaşlar tarafından takdir toplayan 'Kent Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi'nde inşa çalışmaları hızla ilerliyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Trafik Sorununa Nefes Olacak Proje Hızla Tamamlanıyor
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mega projeleri arasında yer alan ve vatandaşlar tarafından takdir toplayan "Kent Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi"nde inşa çalışmaları hızla ilerliyor.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

ALTI OTOPARK ÜSTÜ YEŞİL ALAN

Bu yıl ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlanan proje kapsamında tarihi Öğretmenevi ile yeni Valilik binası arasında kalan kısımda 22 bin metrekare kapalı alana sahip 940 araçlık yer altı otoparkı ve 38 bin metrekare açık alana sahip yeşil alan çalışmaları yapılıyor.

FORE KAZIK VE ANKRAJ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Hafriyat alımı, fore kazık ve ankraj çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu projede kısa süre sonra kaba inşaat çalışmalarına geçilecek.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “ŞEHİR MERKEZİNİ DAHA PLANLI VE DÜZENLİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAK”

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’nin ardından ikinci büyük kent meydanı olarak yapımına başladıkları proje çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin özüne yakışır bir meydan inşa edeceklerini kaydetti.

Cemiloğlu Parkı’nı da kapsayacak yepyeni bir kent düzenlemesi yaptıklarını belirten Başkan Şerifoğulları, inşa çalışmalarının ise önümüzdeki yıl tamamlanacağını kaydetti.

Proje doğrultusunda meydanın; 940 araçlık modern yer altı otoparkının yanında su ögeleri, süs havuzları, yeşil örtü, dekoratif aydınlatma ve lazerli ışık gösterileri ile donatılacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, Elazığ’ın özünü yansıtacak simgesel bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte şehir merkezinin daha planlı ve düzenli bir görünüme kavuşacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları;

“Kaliteli yaşanılabilir iller içerisinde daima çıtasını yükselten şehrimizin hem bugününe hem de yarınına yakışacak projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • AHMET ÇIPLAKLIGİL | 08 Eylül 2021 15:44

    gerçekten yüzyılın projesi,hayal otesi başkanı tebrik ediyorum..umarım şehitilhanlaardaki gibi altına market açmaz, üstünüde kadük bırakmazlar.inşallah bu işler bitince TOKİ ve inşaat kamyonlarının deforme ettiği asfalt yolları,yola dökülen harçları,havada duran yada yolun altında kalan menhol kapaklarına da, el atarak,doğalgaz bahanesiyle köstebek yuvasına dönen sokakların tamiri içinde talimat verir sayın başkanımız..ama yine söylüyorum gerek ptt meydanı gerekse de bu proje elazığ adına çok sevindirici..tşk başkanım.

BUNLARA DA BAKIN