SONUÇLAR AÇIKLANMAYA BAŞLANDI

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
SONUÇLAR AÇIKLANMAYA BAŞLANDI
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ Kurban Bayramının ikinci gününde yazılı bir açıklama yaparak IPARD II 5. Başvuru Çağrı Dönemi sonuçlarının açıklanmaya başladığını belirtti.

Kurulduğu 2012 yılından itibaren İlimize çok sayıda yatırım kazandıran Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü 5. Başvuru Çağrı Döneminde de bu başarısını devam ettirdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan TKDK Elazığ İl Koordinatörü Sertaç YILMAZ; ‘’ 5. Başvuru Çağrı Döneminde Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ve Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenme ve Pazarlanmasına Yönelik Yatırımlar kapsamında toplam yatırım değeri 44 Milyon TL, toplam hibe tutarı ise yaklaşık 23 Milyon TL olan 37 adet proje kabulü gerçekleştirilmiştir. Sayın Bakanımızın Kurban Bayramının ikinci gününde açıkladığı 1. Grup Sözleşme İmzalamaya hak kazananlar listesinde Elazığ olarak 14 adet projemiz yer almıştır. Toplam yatırım değeri 19.5 Milyon TL, ödenecek olan hibe tutarının ise yaklaşık 10,5 Milyon TL olan bu projelerin 4 tanesi süt çiftlikleri, 4 tanesi besi çiftlikleri ve 6 tanesi ise tavuk çiftlikleridir. İncelenmesi devam eden projeler ile Eylül ve Ekim aylarında sözleşmeler imzalanacaktır.’’  diyerek yatırıma dönüşecek olan bu projelerin İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ettiklerini söyledi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN