Siyaset de Kapanacak mı?

17 günlük kapama sürecinden muaf olan listenin başında TBMM üyeleri var. Milletvekillerimiz halkın sorunlarını ve şehirlerinden gelen taleplerini esnek mesai ile bile çalışıyor olsa bakanlıklara taşımaya devam edecek, süreçle bizzat ilgilenecek ve olumlu sonuçlar almanın mücadelesini verecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekillerinin Ankara mesaisinin devam etmesi yanında seçim bölgelerinde çok da çalışma imkânı bulamayacaklar. Sayın vekillerimiz elbette bu süre içerisinde ilimize gelecek ve çalışmaları takip edecekler ama, halka buluşma ve seçmenleri ile kucaklaşma imkanından mahrum olacaklar.

Bu eksikliği zaman zaman çıkacakları televizyon ekranından telafi etmeye çalışacaklar belki ama bu programlar ”ruberu” görüşmenin hazzını elbette veremeyecek.
Milletvekilleri ve danışmanları aslında bu süreci, en acil ve elzeminden başlamak üzere “acil problemlerimiz” olarak hazırlayacakları güncel liste üzerinde çalışma fırsatı olarak da değerlendirebilirler.

Bu 17 gün içerisinde şehre yapılan hizmetleri rakamsal, grafiksel ve geçmiş yıllarla mukayeseli bir çalışma yapabilir, öncelikli sorunların çözümü için yol haritası çıkartabilirler.

Hazır telefonlar ve randevu talepleri azalmışken teknik çalışmalara ağırlık verilmesi ve bunun bir ekip çalışması olarak yapılması birçok problemin giderilmesi gibi mutlu bir sonu getirebilir.

Kısaca 17 gün hem muhasebe hem de gelecek tasavvuru ile hemhal olmak için büyük fırsat ve büyük avantaj.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN