Sıralamamız Yükseliyor…

Ülkemizin en önemli eğitim yuvalarından biri olan Fırat Üniversitesi yine önemli bir başarıya imza attı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fırat Üniversitesi, URAP Dünya Alan Sıralaması verilerine göre mühendislik alanında Türkiye’nin en iyi 7. Dünyanın ise en iyi 744. üniversitesi oldu. Fırat Üniversitesi Türkiye genelinde geçen yıla göre başarısını bir sıra daha ilerletti. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) Laboratuvarı’nda yürütülen çalışmalar sonucunda üniversitelerin 2020-2021 Dünya Alan Sıralamaları belli oldu. 

URAP alan sıralamasında, üniversitelerin son 5 yıldaki makale, toplam doküman ve atıflarının ilgili alan içindeki etkisi ile uluslararası iş birliği oranı dikkate alındı.

Yapılan araştırmalara göre Fırat Üniversitesi Mühendislik alanında oldukça önemli bir başarı sağlayarak URAP 2020-2021 Dünya Alan Sıralaması verilerine göre mühendislik alanında Türkiye’nin en iyi 7. Dünyanın ise en iyi 744. üniversitesi oldu. 

Fırat Üniversitesi URAP 2019-2020 Dünya Alan Sıralamasında mühendislik alanında Türkiye’de 8. olmuştu. Fırat Üniversitesi Mühendislik alanında bir yılda sıralamasını bir basamak daha ileriye taşımayı başardı. 


Bu önemli başarı için Fırat Üniversitemizin yönetim ve hocalarını kutluyoruz. İlimiz de akademik anlamda yapılan çalışmalar da gösterilen başarılar ülke genelinde de karşılık bularak hepimizin gurur kaynağı oldu. 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş’ın göreve gelmesi ile birlikte ciddi anlamda değişimler yaşayan Fırat Üniversitesi’nin ilerleyen yıllar da daha büyük başarılar kazanacağından şüphemiz yok…

Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz…
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN