Şimdi Bu Ne?

Ak Parti'nin her göreve, her makama aday gösterdiği ve her defasında halktan karşılık görmeyen ilk dönem siyasilerinin gafları devam ediyor ne yazık ki.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Şimdi Bu Ne?
Ak Parti’nin her göreve, her makama aday gösterdiği ve her defasında halktan karşılık görmeyen ilk dönem siyasilerinin gafları devam ediyor ne yazık ki.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

İşte bunun son örneği: 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, TV100'de yayınlanan 'Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali' isimli programda sorulan soru üzerine LGBTİ+ bireyler için "Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var" demiş.

Özhaseki Merkez Efendi hikâyesiyle örnek göstererek şunları söylemiş:

"Küçük bir hikâye anlatmak isterim. İstanbul'da Sümbül Efendi talebelerini toplar. 'Siz tanrı olsaydınız ne yapardınız?' diye sorar. Önce hepsi 'Tövbe Estağfirullah' diyorlar. Sonra 'Oğlum cevap verin' diyor cesaretlendiriyor. Biri diyor 'Kötülükleri yok ederdim', öbürü 'Fakirliği kaldırırdım.' Ellerine tanrısal bir güç gelince hepsi söylüyor.

Orada bir çalışkan öğrenci var Musa Muslihiddin (Merkez Efendi). Ona soruyor 'Sen ne yapardın Musa?' diyor. 'Her şeyi merkezinde bırakırdım.' diyor. Cenab-ı Allah hiçbir şeyi lüzumsuz yaratmamıştır. Her şey zıttıyla kaimdir. Allah denge üzerine yaratmıştır. Hiçbir şeyi yok ederdim demek olmaz. Mademki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu Allah'ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez bana göre."

Neresini düzeltelim şimdi bu ifadelerin. Özhaseki de bilir ve inanır ki Allah, insanlarla birlikte tüm canlıları doğal bir fıtrat üzerine yaratmıştır ve her türlü sapkınlıktan uzak kalmalarını, ibadetler de dâhil itidal üzere yaşamaları gerektiğini söylemiştir. 

Ve yine İslam dini, bütün çeşitleriyle eşcinselliği de açıkça yasaklamıştır. Kur’an-ı Kerim’de eşcinselliğin çok çirkin bir fiil olduğu ve Allah’ın koyduğu sınırları çiğnemek anlamına geldiği açık ve kesin bir şekilde ortaya konmuştur 

Kur’an-ı Kerim den önce indirilen kutsal kitaplarda da aynı hükümler yer almış ve bu eylemlerin büyük bir günah  olduğu belirtilmiştir.

Fıtrat ile din arasında mükemmel bir uyum vardır ve din, insanın fıtratına aykırı bir emir ve yasak asla içermez. Zira Allah, insanın ilk yaratılış halini, temiz ve aslî tabiatını korumasını ister. 

Özhaseki’nin “Ne yapalım Allah’ın yarattığı” insanların işlediği yanlışlıklar sebebiyle helak edilmesine sebep olan Lut kavmini biliyor olması lazım.
Özhaseki’nin Merkez Efendiden nakille anlattığı olayda da  zorlama yorum var. Merkez Efendinin  'Her şeyi merkezinde bırakırdım.' cümlesi elbette doğru ve yerinde bir yaklaşımdır. Zira yaratılışta bir eksiklik, noksanlık ve kusur yoktur. Her şey yerli yerinde, kararında ve adildir.

Özhaseki, katıldığı televizyon kanalında dikkat çekmek ya da bazı çevrelerin oyuna talip olmak için mi böylesi bir açıklamaya ihtiyaç duydu bilmiyoruz. Ama gördüğümüz şey şudur ki, birilerine şirin görünme adına İslami literatürle çelişen ve  Gayretullah’a dokunacak sözler edilmiştir ve düzeltilmesi icap eden bir hal oluşmuştur.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN