PROF. DR. BİLAL ÇOBAN REKTÖRLÜK İÇİN BAŞVURU DA BULUNDU

Prof. Dr. Bilal Çoban,Fırat Üniversitesi Rektörlüğü için  Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) başvuru da bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Prof. Dr. Çoban yaptığı yazılı açıklamada, “01 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile Fırat Üniversitemize Rektör atanması hususunda Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) başvurumu yapmış bulunmaktayım. Yüce Allah (c.c.) “Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz’’ buyurmuş ve bizim de kısa hayatımızın en önemli gayesi insana hizmet olmuştur. Bunun nerede ve ne şekilde olduğunun aslında bir önemi yoktur, önemli olan insanımıza hizmettir. Bu yolda Allah’ın takdirine her zaman şükür ile rıza göstermiş ve “Allah var gam yok” demişizdir.Malumunuz olduğu üzere, iki dönem Elazığ Belediye Başkanlığı için mücadelemiz olmuştu, 10 yıla yakın bir süreç içerisinde toplumun tüm kesimleriyle ve ilimizin en ücra köşesine kadar açılarak şehrin her alandaki sorun, beklenti, ihtiyaç ve taleplerine çözüm üretmeye çalışmıştık. Bu çerçevede yüzlerce proje üretmiş ve daha müreffeh bir şehir hayali kurarak bunların gerçekleşmesi için çalışmalar yapmıştım” dedi.

“ALIN TERİ İLE AKIL TERİNİ BULUŞTURAN ÜNİVERSİTE” STRATEJİSİ İLE YOLA ÇIKMIŞ BULUNMAKTAYIM

Prof. Dr. Çoban,“Bizim bu çalışmalarımıza şahit olan siz değerli hemşerilerimizin, hanenizden, işyerinizden, köyünüzden, kentinizden, özellikle sosyal medya üzerinden göstermiş olduğunuz destek ve teveccüh için çok teşekkür ediyorum. Bugün ise Fırat Üniversitemizin rektör adayı olarak “ALIN TERİ İLE AKIL TERİNİ BULUŞTURAN ÜNİVERSİTE” stratejisi ile yola çıkmış bulunmaktayım. Bu doğrultuda, güzide bir eğitim kurumu olarak Fırat Üniversitesinin, bulunduğu coğrafyanın sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını ve aynı zamanda toplumun refah seviyesini yükselteceğine inandığım 65 projemi detaylı bir şekilde paylaştım.

EĞİTİM – ÖĞRETİM – ÜRETİM süreçleri çerçevesinde, “YENİ YÖK” ile uyumlu çalışılacak; bilimde, sanatta, sporda, üretimde, uygulamada öncülük eden bir eğitim-öğretim kurumu olmak ve Üniversitemizin Dünya üniversiteleri içerisinde önemli bir yerde olması için azami gayret sarf edilecektir. 10 yıllık birikimimiz ve hazırlıklarımız ile Fırat Üniversitesinin çıtasını yükseltmeye aynı zamanda ilimizin ve bölgemizin beklentilerine cevap vermeye hazırız.

Bu kısa açıklama ve düşüncelerle hemşerilerimden ve dostlarımdan, duaları ve kalpleri ile yanımızda olmalarını, Allah’ın izni ve Cumhurbaşkanımızın takdiri ile görev tevdi edilirse- bizlere desteklerinin devamını temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”diye ifade etti.

 

Elazığ Hakimiyet Haber

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN