Öztürk, TFF ve FIFA borçlarını açıkladı

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, transfer tahtasını açmayacaklarını vurgulayarak, taraftarları mevcut futbolculara destek vermeye davet etti

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Haber: Hüseyin Kabukçu

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da, Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk basın toplantısı düzenledi.

Elazığspor Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında kulübün TFF ve FIFA nezdinde devam eden futbolcu alacaklarını belirten dokümanları okuyan Öztürk, “Benim eski başkanlık dönemimden sadece 3-4 futbolcu var. Borçlu futbolcuların büyük bir çoğunluğu benden sonraki yönetimlerin yapmadığı ödemelerden doğan futbolcu alacakları. Şu anda FIFA dosyalarına 9 Milyon 103 Bin 649 TL, TFF nezdinde ise 17 Milyon 955 Bin 619 TL futbol ailesine borcumuz bulunuyor. Bu şartların gölgesinde transfer tahtasını açabilmek için 3.5 – 4 Milyon TL civarı bir meblağ gerekiyor. Bu da büyük bir külfet ve transfer tahtasını açmak için bir çabamız yok. Biz elimizdeki futbolcu ailesine ödeme yapma taraftarıyız. Beni bu dosyalarda en fazla korkutan eski futbolcumuz Ongjen Vranjes dosyası. O dosyadan 1 dönem transfer yasağı alabiliriz. Sarpong, Traore ve Segbefia dosyalarından gelen 3 dönem geçici transfer yasağımız var. Gerekli ödemeler yapıldığı taktirde o yasak kaldırılabiliyor. Genel toplamda da 40 Milyon TL’lik bir borç söz konusu ama yapılabilecek görüşmelerle bu rakam da 28 Milyon TL’ye çekilebilir” dedi.

ESKİ YÖNETİMLERE SİTEM!

Eski yönetimlere sitem eden Öztürk, “O zaman 104 Milyon TL gibi bir kaynak oluşturuldu ama borçlar kapatılmadığı gibi üstüne yenileri eklendi. Bir diğer yönetim ise malzemeyi 500 Bin TL’nin üstünden bir rakama tedarik etti. Benim ettiğim gider malzemeye 210 Bin TL. Bu aradaki fark nedir? Sırf hurdasından 300 Bin TL kazanabilmek için stadı yıktırdılar. Bugün o stad yıkılmasa biz hala ligdeydik. Yıktırdıkları yetmezmiş gibi bizi Şanlıurfa’da oynamaya mahkum ettiler” şeklinde konuştu.

“KÜL OLAN BİR ELAZIĞSPOR’U YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Amaçlarının Elazığspor’un geleceğini kurtaracak futbolcular çıkarmak olduğunu kaydeden Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, “3.5-4 Milyon TL’yi transfer tahtasına vereceğime bu futbolculara veririm. Biz onurlu bir mücadele vereceğiz. Genç bir kadromuz var ve başlarında birkaç ağabeyi var. Bu gençler hata yapacak illa ki önemli olan bizlerin sahip çıkması. Ucunda belki küme düşme de olabilir ama önemli olan düştüğün yerden kalkabilmektir. Sakaryaspor’un, Kocaelispor’un nasıl yeniden doğduğuna herkes şahit oluyor. Biz kül olan bir Elazığspor’u yaşatmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ERİŞ’LE UZUN YILLAR ÇALIŞACAĞIZ”

Dört olan taraftar gruplarının birleşerek ikiye düşürülmesini ve desteğin daha iyi sağlanacağına dikkat çeken Öztürk, “Hep birlikte kenetlenmemiz ve bu gençlere sahip çıkmamız lazım. Küfürü bırakacak taraftarlarımız. Bu konuda çok canımız yandı. Küfürsüz destek vereceğiz takımımıza. Altyapımızı da yenileme düşüncemiz var. Belediye başkanımızla da paylaştım bu projeyi. Oraya üniversiteden akademisyenlerimiz gelecek. Güzel bir altyapı takımı oluşturacağız inşallah. Altyapının başında da Teknik Direktörümüz Levent Eriş olacak. Çünkü hocamızın düşünceleri bizim adımıza önemli. İnşallah uzun yıllar onunla çalışmayı hedefliyoruz. Stoperimiz Yiğitcan Erdoğan’ın şu an itibariyle feshetme hakkı var ama bu hakkı kullanmıyor bize güveninden. İnşallah gerekli ödemeleri yapar ve kadromuzda tutabiliriz onu” diye konuştu.

Elazığ Hakimiyet Haber

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN