Okullarda Gıda Güvenilirliği Eğitimi Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün, 2018-2023 Stratejik Planında yer alan 'Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek' hedefi doğrultusunda İl Müdürlüğümüzce düzenlenen eğitimler devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Tuba TURHAN

Bu kapsamda Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi teknik personeli tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Sivrice Atatürk İlkokulu ve Sivrice Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim düzenlendi.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Tuncay ÖZEN yaptığı açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek ve farkındalık oluşturmak doğrultusunda” 2018 yılından bu yana eğitimler verilmektedir. Ancak 2020-2021 yılları arasında ülkemiz ve dünyada yaşanmakta olan Covid-19 pandemisi nedeniyle okulların kapalı olması sonucunda okullarda eğitim çalışmaları yapılamamıştır. 2018-2023 Stratejik Planında 2022 yılı için ülkemiz genelinde 6000 öğrencinin eğitilmesi hedeflenmiş olup, okulların yeniden açılması ile ülkemiz genelinde bu hedef toplam 40.000 öğrenciye çıkarılmıştır.

Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli bir şekilde süregelen pandemi tedbirlerine uyarak İl Müdürlüğümüzce hazırlanan 2021-2022 ve 2022-2023 yılları Eğitim ve Öğretim dönemlerinde uygulanacak “Öğrenci Eğitimleri” kapsamında; ilimizde bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Sivrice Atatürk İlkokulu ve Sivrice Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim gören toplam 160 öğrenciye “Okullarda Gıda Güvenilirliği ve İsrafı ile Gıdanı Koru” konulu eğitim düzenlendi” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN