Öğrenciler tepkili: 'Karar 15 gün ertelensin'

Elazığ Havalimanının 1 Ekim tarihi itibariyle 45 gün kapatılacağının öğrenilmesinin ardından Fırat Üniversitesi öğrencileri duruma tepki gösterdi. 4 Ekim tarihinde eğitimin başlayacağı Fırat Üniversitesi'nde öğrenciler havalimanının 15 Ekim'den sonra kapanmasını talep etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Öğrenciler tepkili: 'Karar 15 gün ertelensin'
Elazığ Havalimanının 1 Ekim tarihi itibariyle 45 gün kapatılacağının öğrenilmesinin ardından Fırat Üniversitesi öğrencileri duruma tepki gösterdi. 4 Ekim tarihinde eğitimin başlayacağı Fırat Üniversitesi’nde öğrenciler havalimanının 15 Ekim’den sonra kapanmasını talep etti.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Elazığ Havalimanı’nda yapım çalışmaları süren “Elazığ Havalimanı Paralel Pist ve Müteferrik İşler” işi kapsamında yeni yapılan pist ile taksi yollarının tamamlanıp, mevcut piste bağlantılarının yapılabilmesi, pist şeritlerinin tesviye edilmesi ve gerekli havacılık tedbirlerinin alınabilmesi için halihazırda kullanılan 07-25 pistinin 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 45 gün süre ile uçuş trafiğine kapatılacak.

Bu haberin duyulmasının ardından  Fırat Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerden tepki geldi.

Fırat Üniversitesi öğrencileri de yetkililere seslenerek Elazığ Havalimanı’nın 1 Ekim tarihinde değil de en azından 15 Ekim tarihinden itibaren kapanması gerektiğini talep ediyorlar.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN