Normalleşmeye 1 Kala…

1 Haziran'dan itibaren normalleşmede yeni döneme giriyoruz. Tüm gözler Pazartesi günü yapılacak kritik kabine toplantısında.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Azalan vaka ve vefat sayısına karşılık artan aşılama çalışmalarından sonra tüm gözler 1 Haziran Salı günü geçilecek  yeni döneme çevrildi.

Şehrimizin ve ülkemizin koronavirüsle mücadelesi devam ederken 1 Haziran'da yeni dönem geçilecek. Pazartesi günü toplanacak Kabine'de, birçok kısıtlamanın kaldırılması konuşulacak. 

MASKE ATILIYOR, RESTORANLAR AÇILIYOR MU?
Yapılacak kabine toplantısında; maske takma zorunluluğu, kafe-restoranların açılması, düğün salonları, sokağa çıkma kısıtlaması, halı saha ve spor salonlarının açılması gibi konular değerlendirilecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısından sonra yeni dönem için kararları açıklayacak.

BAKAN KOCA SUNUM YAPACAK
Vaka sayılarının günlük 7 bin seviyelerine düşmesiyle beraber 1 Haziran'dan itibaren kısıtlamalarda gevşemeye gidilecek. Kabine'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son vaka sayıları ve aşı takvimine ilişkin sunum yapacak. Bu kapsamda Kabine toplantısında kısıtlamaların ne ölçüde esnetileceği konuşulacak.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR
Kafe ve restoranların önümüzdeki haftadan itibaren tam kapasiteyle açılması planlanıyor.

EVLENİN GENÇLER, SALONLAR AÇIK!
Yeni dönemde merak edilen konulardan biri de düğün ve nişan organizasyonlarının akıbetiydi. Düğün salonları belli misafir sayısıyla hizmet verebilecek. İlk etapta açık alanlarda düğünlerin yapılması beklenirken aşılamanın artmasıyla birlikte bu durumun kapalı alanları da kapsaması ön görülüyor.

HAFTA SONU PİKNİKTEYİZ
Toplantıda hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokak kısıtlamasının  kaldırılması da gündeme gelecek. Bilim Kurulu üyeleri, hafta içi kısıtlamanın gece 12'ye çekilmesini önermişti. Kademeli normalleşmeyle birlikte halı sahalar, spor salonları, yüzme havuzları da kapılarını yine müşterilerine açabilecek.

MASKE-MESAFE ORANTISI
Yeni dönemde üzerinde çalışılan başka bir konu da maskenin mesafeyle orantılı kullanılması oldu. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Haziran ayından itibaren sahillerde, parklarda, bahçelerde kişiler arası 2 metre mesafe varsa artık maske takılmayabilecek.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN