Neden Olmasın?

Yaklaşık bir buçuk yıldan fazladır ülkemiz dâhil tüm dünya koronavirüs tehditi ile uğraşıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Neden Olmasın?
Yaklaşık bir buçuk yıldan fazladır ülkemiz dâhil tüm dünya koronavirüs tehditi ile uğraşıyor.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Sevdiklerimizi kaybettik ve halen kaybetmeye devam ediyoruz. Ülkeler vatandaşlarını  korumak için çeşitli önlemler alırken aşı konusunda ise ikna çalışmalarını sürdürüyor. 

Ülkemizde aşı çalışmaları  hızla devam ederken ne yazık ki halen aşı konusunda istenen seviyeye gelmiş değiliz.

Halen aşısını yaptırmayan 20 milyonun üstünde vatandaşımız var. Aşı konusunda tereddüt yaşayan vatandaşlarımız için ikna timleri ev ev gezerek vatandaşlarımızı bilgilendiriyor ve aşı yapıyorlar.

Son zamanlarda aşı yaptırmaları için vatandaşları teşvik etmek için değişik ve oldukça güzel çalışmalar yapılıyor.  Bazı illerde aşısını yaptıran gençlere 2 GB bedava internet verilirken, Tunceli’de Covid-19 aşısını yaptıracak gençler, Valilik koordinesinde Munzur Çayı’nda ücretsiz şekilde rafting yapacak.

Tunceli Valiliği koordinesinde kentte aşılamayı özendirmek amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalar kapsamında Valilik, “Aşı Olmayan Gencimiz Kalmasın” sloganıyla aşı olan gençlere ücretsiz rafting yapma imkanı sunacağını bildirdi.

Konuya ilişkin valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bugünden geçerli olmak üzere, 18-30 yaş arası gençlerimizden ilk doz aşılarını olanlara, Munzur’da Rafting Turu ücretsiz olacak. Aşınızı olduktan sonra sağlık kuruluşlarımızdan aşı olduğunuza dair belgenizi alarak rafting heyecanını ücretsiz olarak yaşayabilirsiniz. Sizlerin sağlığı bizim için çok önemli! Lütfen gecikmeden sağlık kuruluşlarımıza başvurarak aşınızı yaptırın” denildi.

Yapılan bu çalışma oldukça güzel ve anlamlı. Elazığ olarak yetkililerin de aşı yaptırmaları için vatandaşlarımıza teşvik edici çalışmalar yapması gerekiyor. Halkımızı teşvik edici hizmetler ile aşılama oranında yüksek seviyelere çıkabiliriz…

Sonuçta halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir…
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN