Muhtar Gülbasan'dan Çok Sert Açıklamalar

Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Hicret Mahallesi'nde yılan hikayesine dönen köprü yapımı ile ilgili konuştu, konuşmasında cümleler sert ifadeler içerdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Muhtar Gülbasan'dan Çok Sert Açıklamalar
Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Hicret Mahallesi’nde yılan hikayesine dönen köprü yapımı ile ilgili konuştu, konuşmasında cümleler sert ifadeler içerdi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Allah’tan korkun diyerek sözlerine başladı, bir türlü yapımına başlanılmayan köprü için sitemde bulundu.. 

GÜLBASAN: HALEN DAHA BİR SES SEDA YOK 
Muhtar Murat Gülbasan, “Devlet Demir Yolları’nın bölge müdürü Malatya’dan kalktı buraya geldi. İki muhtarımızı çağırdı. Benimle Aksaray muhtarı. Projeyi koydu önümüze. Ayın 26’sında ihalesi olacak diye. Ayın 26’sının üzerinden bir ay geçmiş. Halen daha bir ses seda yok. Her gün arabalar kaza yapıyor orada. Ayıp ya. Orayı birisi çekip ulusala atsa inanın ki burada çok bürokratın başı yanar. Arabalar giriyor kim çabuk girerse. Ayıp değil mi? Burası çevre yolunun bağlantısı. Binlerce insan burada oturuyor. Burası köy değil. Burada en az 20-30 tane köye bağlantı yolu var. TOKİ’ler yapılmış oraya bağlantı var, Güney Çevre Yolu’na bağlantı var. Allah’tan korkun ya. İlla çıkıp konuşalım mı? Konuşuyoruz ondan sonra bölge müdürü Malatya’dan çıkıp geliyor ‘arkadaşım niye konuşuyorsunuz’ diye. O zaman işini yap. Sen buradaki insanları ne zannettin” ifadelerini kullandı.

Hicret ve Aksaray Mahallelerini çarşı merkezine bağlayan köprü, 24 Ocak depreminde hasar almış ve yeniden yapımına karar verilmişti. Devlet Demir Yolları 5. Bölge Müdürü Aliseydi Felek de köprünün bulunduğu alanda incelemeler yaparak, köprü ihalesinin 25 Haziran’da yapılacağını duyurmuştu. 

GÜLBASAN: 250 MİLYONLUK İHALE ÇOK BÜYÜK BİR İHALE 
25 Haziran tarihi geçti ve köprü ile ilgili halen bir adım atılmadığını ifade eden Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, “Geldin o gün burada bir açıklama yaptın. Bizi kandırdın gittin. O günden beri ne seni gördük ne bir haber verdin ne telefon açtın, ne görüşme oldu. Vatandaşlar her gün orada kaza yapıyorlar geliyorlar ‘muhtar burada ne olacak?’ daha bıktık bizde. Birinin kalbini kıracağız. Rica ediyorum bu müdürlükleri sizlere vermişler. Siz bu hükümete zarar veriyorsunuz arkadaşlar. Vallahi zarar veriyorsunuz yazık günah. Bizim tek üzüldüğümüz nokta. Cumhurbaşkanımızın bu kadar mücadele etmesi ve buralara bu kadar para gönderiyor. Bu paralar tamamen boşa gidiyor. Yapılan hizmeti de bugün mesela 250 milyonluk ihale çok büyük bir ihale. Ama öyle bir hale getiriyorlar ki sanki de hiçbir değeri bir anlamı kalmıyor o ihalenin. Bu organize bir iş gibi geliyor buradaki bu müdürlüklerin yaptıkları. Ben kendi şahsıma bu işleri organize yapıldığına inanıyorum” şeklinde konuştu.

GÜLBASAN: ELAZIĞ’DA ORGANİZELİ BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU CUMHURBAŞKANINA ANLATACAĞIM 
Muhtar Gülbasan, “İnşallah bu pandemiden dolayı pek muhtarları külliyeye davet etmediler. Ama inanın Allah’a yemin ediyorum. Muhakkak ki de görüşeceğim. Bunu bilsinler. Cumhurbaşkanına bu bölgede özellikle Elazığ’da organizeli bir çalışma olduğunu anlatacağım ben kendisine. Ve her şeyim de delillidir. Burada hükümeti yıpratmak için yapılan çalışmalardır bunlar. Başka hiçbir alternatifi yok bu işin. Görev böyle mi yapılır? İki buçuk ay geçmiş adam şantiye kurmuş halen ortada bir şey yok. Belediye başkanımızı davet etmişiz TOKİ’nin yollarını bağlayacağız bağlayamıyoruz. Vatandaş evini taşımış yol yok” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN