Muhalefetin Bayramı

Tüm dünya ile birlikte ülkemiz de ciddi ekonomik sıkıntıdan geçiyor. Üretim, tedarik, arz-talep dengesinin bozulmasından kaynaklı bu sorunu az zayiatla atlatan ülkeler kadar ciddi tahribatlarla atlatmaya çalışan ülkeler de var.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Muhalefetin Bayramı
Tüm dünya ile birlikte ülkemiz de ciddi ekonomik sıkıntıdan geçiyor. Üretim, tedarik, arz-talep dengesinin bozulmasından kaynaklı bu sorunu az zayiatla atlatan ülkeler kadar ciddi tahribatlarla atlatmaya çalışan ülkeler de var.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Pandeminin etkilerinin uzun süre devam edeceği ve bunun en olumsuz yansımalarının ekonomide yaşanacağına dair uzmanların öngörü ve tahminleri bir bir gerçekleşiyor ve dünya, pandeminin artçı depremlerinin enkazında yaşam savaşı veriyor. Yani bir yönüyle sürpriz yok. Geliyor gelmekte olandan, geldi beklenen anını yaşıyoruz sadece.
Bunun doğal bir yansıması olarak ülkemiz ekonomisinin durumunun kötü olduğu doğrudur. Döviz, altın, petrol, inşaat ve mutfak ürünlerinde artık dakikalık artan fiyatlara yetişemediğimiz de doğrudur.

 Ve yine bu durumu izaha çalışmaya kalkan bazı Ak Partililerin yanlış ve gereksiz ifadelerinin  yangına benzin dökmek gibi bir sonuç doğurduğu da doğrudur. 
Tüm bunlara rağmen bilinmelidir ki muhalefetin ekonomiyi düzeltmeye ve içinde bulunulan kaotik ortamdan  çıkmaya yönelik hiçbir politikası olmadığı gibi düşüncesi de yoktur.

Muhalefet, halkımızın bugüne kadar yaşadığı tecrübelerle de gayet iyi bildiği küresel mahfiller tarafından fısıldanan sloganları  tekrar edip durmaktan öte bir varlık gösteremiyorlar. Söyledikleri tek şey;  “Erken seçim, Erdoğan istifa ve herkes sokağa…”vs.

Ülkenin ve ekonomide yaşanan sorunlardan iktidarın sorumlu tutulması normal zamanlarda doğrudur ve iktidarlar da bunun hesabını sandıkta verir. Gelinen noktada kendi hataları yanında büyük sebebi pandemi kaynaklı sorunların tetiklediği ekonomik tablo sebebiyle sokağı hareketlendirmek ve kaosa davetiye çıkartıp buradan bir iktidar çıkarma sevinciyle bayram etmek, muhalefet dahi olsa ülkesini seven hiçbir siyasetçinin amacı olamaz, olmamalı.

Küresel krizden yerel politikalar üretmek ve erken seçimi tek kurtuluş gibi göstermek, siyaset kadar ekonomi bilmezlikle de eşdeğerdir.

Erken olmasa bile Haziran 2023 seçimleri belki bir iktidar değişikliği getirebilir. Ancak görülecektir ki, çok değişik mahfil ve odaklardan talimat alan olası yeni iktidar bu yükü ancak bir yıl taşıyabilecek, sonrasında kendisi erken seçim talep etmek zorunda kalacaktır.

Erdoğan’dan sonra her şeyin süt liman olacağı düşüncesinde olan çevreler için bu deneyim ve tecrübe bekli kaçınılamaz olacak ama olan 20 yıl geriye giden Türkiye’ye olacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Bahattin Senemoğlu | 24 Kasım 2021 23:08

    Pandeminin bütün ülkeler ekonomisinde ciddi hasar verdiği doğru, ancak nedense bizim dışımızda hiç bir ülkenin parası değer yitirmiyor,2021 yılında Bütüçeden 190 milyar faiz öde sonra çıkıp ben faize karşıyım.2002 Sonnuda Ülkemizin 130 Milyar dolar dış borcu vardı bugün 450 Milyar dolar YİD projeleri ile yani Oto yol,Köprü ,Hava alanı ve şehir dışı Hastanelerine dolarla garanti ver ülkemizi borca sok, sonra TÜRK Mahkemelerinin yetkisini Londra Mahkemelerine ver sonrada gazetede başlık at muhalefet çok memnun peki Akaryakıta,doğalğaza ve diğere ürünlere gelen zamlar muhalif kesimi etkilemiyormu, gazecilik doğruları yazmaktır yoksa iktidarın reklamını yapmak değildir.

BUNLARA DA BAKIN