Milletvekili Erol, yangın bölgesini ziyaret etti

Tunceli'ye giden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Munzur Vadisi Milli Parkı içinde soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın bölgesine geçti. Burada yetkililer ve gönüllü ekipler ile görüşerek bilgi alan Milletvekili Erol açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Milletvekili Erol, yangın bölgesini ziyaret etti
Tunceli’ye giden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Munzur Vadisi Milli Parkı içinde soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın bölgesine geçti. Burada yetkililer ve gönüllü ekipler ile görüşerek bilgi alan Milletvekili Erol açıklamalarda bulundu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Erol yaptığı açıklamada, “Munzur Vadisi Milli Parkı Türkiye'nin en eski  milli parklarından biri. Bugün burada yaşanan yangının izlerini görünce içimiz yanıyor. Munzur Vadisi Milli Parkı alanı olarak Türkiye'nin en büyük milli parklardan biridir. Ekolojik yapısı ve yaban hayatı bakımında çok zengin ve Türkiye'de birçok nesli tükenmekte olan canlının yaşadığı önemli mekanlardandır. 10 günden fazladır Tunceli'nin farklı noktalarında yangınlar devam etmektedir. Özellikle Hozat, Ovacık bölgelerinde devam eden yangılar var. Bugün şahit olduğum şu, Munzur Vadisi Milli Parkı’nda soğutma çalışmaları devam ediyor. Burada ekipler müthiş bir gayret göstermiş havadan müdahale yangının kontrol altına alınmasını sağlamış. Tunceliler burada inanılmaz bir dayanışma göstermiş emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN