Milletvekili Erol: 'Elazığ'ı Tanıyan Bir Valinin Atanmasını Önemli Görüyorum'

Elazığ valisi Erkaya Yırık'ın Valiler Kararnamesiyle Merkeze alınmasının ardından, CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Milletvekili Erol: 'Elazığ'ı Tanıyan Bir Valinin Atanmasını Önemli Görüyorum'
Elazığ valisi Erkaya Yırık’ın Valiler Kararnamesiyle Merkeze alınmasının ardından, CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, açıklama yaptı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ‘’ Bürokraside mevzuata ve devlet geleneklerine uygun değişikliklerin yapılması her zaman olağandır.  Afet yaşamış bir il için; sorunların çözümü, vatandaşın taleplerinin ve mağduriyetinin giderilmesi, afet sonrası sürecin yönetilmesiyle ilgili en önemli idari makam valilik makamıdır.

Ömer Toraman’ın Elazığ Valiliği’ne atanması ile kendisi 24 Ocak depreminden bugüne kadar Elazığ’da görev yapan 3. Vali oluyor. Görevden alınan valimiz Erkaya YIRIK Bey’in Elazığ’a atandığı ilk günden itibaren sorunların çözümüyle ilgili elinden gelen çabayı sarf ettiği bir gerçektir.

Aynı zamanda Sayın Vali’nin, iktidar partisinin siyasetçileri tarafından sürekli baskı altında tutulmak istenmesi, devleti temsil eden valilik makamını hoş olmayan tartışmalara muhatap etmiştir. Görevden alınan Erkaya Vali’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

Yeni atanan Vali Sayın Ömer Toraman’a başarılar dilerim.  Göreve atanan yeni valinin geçmişteki deneyimleri, İl’de yaşanan sorunların çözümü içi  önemli referanstır. Başka illerde valilik yapmış, Elazığ vali yardımcılığından ilimizi tanıyan deneyimli bir valinin atanmasını önemli görüyorum. İl’in beklentileri ve sorunları çok, yeni valimizin bu noktada çok işi olacak. Vali Bey’e kolaylıklar dileyerek, kendisine, ailesine ve ilimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN