Milletvekili Bulut'tan 'okul' açıklaması

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut, CHP'li 2 Büyükşehir Belediyesi'nin Elazığ'da yapacağı 2 okul konusunda açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinin Elazığ'da yapacağı okullarla ilgili olarak; "Sürecin hızlandırılması ile ilgili üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

Milletvekili Bulut açıklamasında: "Bizim mecliste CHP’li belediyeler Elazığ’a okul yapsın çağrımız üzerine CHP milletvekili Sn. Gürsel Erol teklifimizi makul ve haklı bulmuş bunun üzerine iki Büyükşehir Belediyesinin okul yaptırma isteği olduğunu dile getirmişti.

Elazığ’da okul yapılması ile ilgili CHP’li belediyelerinden gelmiş olan talep makul ve anlaşılır bir talep olmakla birlikte bu talebin gerçekleşmesi ile ilgili herhangi bir engelleme söz konusu değildir.

Okul yapımına herhangi bir engel olmadığı için talep eden belediyelerle valiliğimiz irtibata geçmiştir.

Okulların yapımı ile ilgili somut adım atıldığında sürecin yakından takipçisi olacağız. Elazığ’ımıza yeni okullar kazandırılması ile ilgili sürecin yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum. Sürecin hızlandırılması ile ilgili üzerimize düşeni yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı. 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Abdulbaki | 18 Temmuz 2021 20:13

    Sayin vekilim toki biz kiracilara neden ev yapip satmiyor bize. Biz kiracilarda depremzedeyiz..yazik degilmi bize..toki her şehirde ev yapip satiyor nedense elazigda kiracilara ev yapip satmiyor

BUNLARA DA BAKIN