MHP, CHP'nin Peşinde

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli, 2023'te yapılacak genel seçimler için partililere şimdiden çalışmaya başlamaları talimatını verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
MHP, CHP'nin Peşinde
Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli, 2023'te yapılacak genel seçimler için partililere şimdiden çalışmaya başlamaları talimatını verdi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

CHP'nin özünden kopuşunu vatandaşlara anlatmak için harekete geçileceğini açıklayan Bahçeli, "CHP'nin gizli gündemini ağır kusurlu siyasetini ifşa etmek amacıyla arkadaşlarımızı Anadolu'ya gönderiyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını tesadüflere bırakamayız." ifadelerini kullandı.

"CHP'nin Atatürk'ten kopuşunu izah edeceğiz." diyen Bahçeli,  "CHP'nin gerçek yüzünü her yerde, her yöremizde anlatacağız. HDP ile ittifakını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bağını koparmasını anlatacağız. CHP'nin neye dönüştüğünü, kaynağından nasıl koptuğunu izah edeceğiz." dedi.

CHP'nin en çok oy aldığı yerlerde çalışmaların yapılacağını da sözlerine ekleyen MHP Lideri, "Bilhassa, CHP'nin en fazla oy aldığı 131 seçim bölgesinde çalışacağız." şeklinde konuştu.

Bahçeli şunları söyledi: "2023'e kadar hiç durmayacağız. Haziran ayında yapılacak seçimler için milletimizle kucaklaşacağız, inanç birliği yapacağız. Tarihine sırt çevirmiş, kökünden uzaklaşmış, CHP'nin gerçek yüzünü her kesimde anlatacağız. 2023 seçimlerinde CHP'nin en çok oy aldığı 131 yerde bunları anlatacağız. Atatürk sevdalısı kardeşlerimize bir bir uğrayacağız. Takdiri millete bırakacağız. Arkadaşlarımızı Anadolu'ya gönderiyoruz. Yerimizde sayamayız, bu yüzden erkenden yol almalıyız. Her insanımıza dokunacağız, onlarla kesinlikle uzlaşacağız. Nerede bir vatan evladı varsa onunla kucaklaşacağız. 2023'te bir millet yükselişine imza atacağız. MHP nerede diye soranlara söylüyorum ki; bakmasını bilenlere her yerdeyiz. Türk milletinin ta kendisiyiz."

MHP Liderinin dikkat çektiği hemen her konudaki hassasiyetine bire bir katılıyor ve hatta bu cümlelerin altına imzamızı atıyoruz. Ancak bir gerçeği de MHP yöneticileri ve Sayın Bahçeli’nin dikkatlerine sunuyoruz. 

O gerçek şudur: Geçmişte ülkücü hareket içinde yetişen ve MHP için bedel ödeyen birçok isim bugün çok farklı siyasi partilere savrulmuş olsalar da tek birleştikleri konu Erdoğan ve Bahçeli düşmanlığıdır. Hatırı sayılır oranda bazı eski ülkücüler, Erdoğan ve Bahçeli yerine tepkisel olarak  düşüncelerine uymayan   partilere bile oy verme temayülü göstermektedirler ki asıl bu konu MHP’nin gündeminde olmalı.

Bu gerçeği en yakınımızda bulunan ve oranları hatırı sayılır dereceye ulaşan eski MHP’lilerde görüyoruz.

Bu kesimin önemli bir bölümü İYİ Parti’ye giderken, bu partiyi samimi bulmayan ve farklı mahfillerin güdümünde olduğuna inanan bazı ülkücüler ise ne MHP’ye ne de Ak Parti’ye  oy veriyor.  

MHP’nin anketlerde yüzde 8-9’lar bandında olmasının en önemli sebebi ise küskün ve kırgın Ak Partili seçmenin oylar farklı ittifaka gitmeyip Cumhur ittifakında kalsın gerekçesi ile MHP’ye verilen oylar.

Cumhur İttifakının devamı ve ülkenin gelecek kaygısını yüreğinde taşıyan ve bunu “Ülkemin kaybetmesindense partimin kaybetmesine razıyım”  samimiyeti ve fedakârlığı ile olaylara bakan Sayın Bahçeliye ve MHP’li yöneticilere tavsiyemiz odur ki, hedefe CHP’li seçmenler alınacağına eski MHP’li ve ülkücüler alınsa daha isabetli ve sonuç odaklı olur.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN