Meteoroloji açıkladı: Elazığ'ın kuzey kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor

Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu Malatya'nın kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden itibaren ise Tunceli ve Bingöl'ün kuzey kesimleri ile Elazığ'ın güneybatısı ile kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Meteoroloji açıkladı: Elazığ'ın kuzey kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor
Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu; Malatya'nın kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden itibaren ise Tunceli ve Bingöl'ün kuzey kesimleri ile Elazığ’ın güneybatısı ile kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Ayrıca açıklamada,  hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi ve rüzgârların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette; öğle saatlerinden itibaren zaman zaman kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir, denildi. İşte 2 Eylül'de Elazığ ve çevre illerde hava durumu...

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez ve İlçeler:

Elazığ/Merkez: 35°C

Ağın:33°C

Alacakaya:33°C

Arıcak:35°C

Baskil:31°C

Karakoçan:34°C

Keban:35°C

Kovancılar:34°C

Maden:35°C

Palu:35°C

Sivrice:31°C

Çevre İller:

Adıyaman:36°C

Bingöl:34°C

Malatya:33°C

Tunceli:34°C

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN