Maden Altıntarla ve Sivrice Elmasuyu Göleti ve Sulaması Proje Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR'ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri, teknik personel ve yüklenici firmanın katılımı ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Elazığ Maden Altıntarla Göleti ve Sivrice Elmasuyu Göleti Proje Yapımı Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Maden Altıntarla ve Sivrice Elmasuyu Göleti ve Sulaması Proje Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR’ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri, teknik personel ve yüklenici firmanın katılımı ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Elazığ Maden Altıntarla Göleti ve Sivrice Elmasuyu Göleti Proje Yapımı Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

DSİ Bölge Müdürlüğü'nden toplantıyla ilgili yapılan açıklama şöyle: "Maden Altıntarla Göleti, Elazığ ili Maden ilçesi Altıntarla Köyünün yaklaşık 500 metre güneydoğusunda, Değirmen Deresi üzerinde yer almakta olup, 44,9 metre yüksekliğinde ki gölette depolanacak 1 milyon 936 bin metreküp su ile 5.370 dekar tarım arazisinin cazibeli borulu sulama sistemi ile sulanması sağlanacaktır.

Elazığ Sivrice Elmasuyu Göleti, Elâzığ ili Sivrice ilçesi Elmasuyu köyünün yaklaşık 500 m batısında Belvü Deresi üzerinde yer almakta olup, 45,1 metre yüksekliğinde ki gölette depolanacak 1 milyon 30 bin metreküp su ile 2.660 dekar tarım arazisinin cazibeli borulu sulama sistemi ile sulanması sağlanacaktır. Proje yapımının 2021 yılı sonuna kadar tamamlanması akabinde 2021 yılı yatırım programına teklif edilecektir."
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN