KARŞILIKLARI YOK?

İlimizde yığınla STK, dernek ve vakıf var. İtiraf dedelim ki şehre ciddi anlamda dokunmasına rağmen medyada çok görmediğimiz Mamuratülaziz Vakfı dışında diğerlerinin ne toplumda karşılığı ne de etkisi var.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Her biri tabela derneği olma özelliğini geçtik, birilerinin bir yerlere sıçramasına basamak görevi gören ve yetkililerinin, siyasiler ve yöneticiler etrafında pervane olup “ne koparırız”ın derdinde olan materyalist bir anlayışı vardır.

Bakmayın siz onların ekranlara çıkıp sıradan kutlama ve ziyaretlerle gündemde kalma gayret ve çırpınışlarına. Kendi yönetim kurullarının bir tasvip etmeyip aleyhinde konuştuğu isimlerin şehri kurtaracak afilli cümleler kurmalarına. Hiç birinin toplumda ve şehirde zerre karşılığı ve değeri yok.

Bu gerçeği herkes çok iyi biliyor ama ne yazık ki siyasiler çok anlayamıyor ve göremiyor. Onlar zannediyorlar ki, bir ilçe ve yöre derneğine, bir engelli derneğine ya da ne amaçla kurulduğu bile belli olmayan ve ancak üç kişinin o da zorla toplanabildiği bir derneğe gidip iki güzel cümle, iki iltifat görünce tüm camiayı kucaklamış ve onların desteğini almış olduk.

Bunun olmadığını ve olamayacağını sokaktaki herkes anladı bir siyasilerimiz anlamadı. Dernekler ve örgütler bitti beyler. Halka gitmek, halkta durmak ve muhabbeti bizzat halkta aramak lazım. Aracı kullanmaya gerek yok. Kadı ki o aracılar, kendi çıkarlarının peşinde olan ve derneği de bu amaçlarına alet eden fırsat avcısı isimlerdir. Bu tipler için parti de fark etmez. Bugün A, yarın B, diğer gün C partisidir bunların gölgelendikleri yerler.

Ancak şu da bir gerçek ki gölge eden saflar oldukça bunlar da her dönem bir söğüt gölgesi bulacak ve keyfini çıkartacak.

 • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Burhanettin Aslan | 25 Nisan 2021 21:53

  Görene bak köre ne

 • Cihan Sevinç | 25 Nisan 2021 17:57

  Okey oynarken arada hele bir yazı yazayım der gibi emekten gözlemden haktan hakikatten uzak, kahvehane sohbeti kalitesindende bir yazı olmuş malesef. Derneklerle ilgili bir yazı yazacaksanız en azından üç beş dernek ziyaret edip de ne iş yaptıklarına baksaydınızda yazınızda azıcık da olsa bir emek görünseydi.

 • Syö | 25 Nisan 2021 10:16

  Sadece 1 dernek ismi vererek kalanları yok saymak şehirden bihaber habercilik yapmaya çalışmaktır. Vazifesini yapmaya çalışan Onlarca dernek var şehrimizde ve sadece ismini verdiğin derneğe benzer yardım derneklerimiz.

 • Sarı Çizmeli Mehmet Ağa | 23 Nisan 2021 23:20

  Memursen var ya. Maşallah kılıç gibi başkan valla. Adamlar iktidarın etrafında dönmekten şehri unuttular yahu. Haksızlık etmeyelim. Memursen var.

BUNLARA DA BAKIN