Kağıt Toplama Arabası Çalınan Korkmaz'a Anlamlı Destek

Ahmet Çöteli/Elazığ'da, kağıt toplama arabası çalınan Hayriye Korkmaz'a Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu ve Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 3 adet kağıt toplama arabası hediye edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ'da yaşayan 2 çocuk annesi Hayriye Korkmaz'a (35) ait olan kağıt toplama arabası, yaklaşık 20 gün önce çalındı. Geçimini kağıt toplayarak sağlayan ailenin yardımına ise Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu ve Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetişti. Lise tarafından 1 adet ve hayırseverler tarafından 2 adet olmak üzere toplam 3 adet kağıt toplama arabası ve oğlu Yusuf (7) için bisiklet alınarak Korkmaz'a teslim edildi. 3 arabayı bir arada gören Korkmaz şok oldu ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 
"ÇALAN ADAM BİLE VİCDAN YAPAR DİYE BEKLEDİK"
 
Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu Temsilcisi Musab Tanyıldızı, Hayriye Korkmaz'ı 1 buçuk yıldır tanıdıklarını ve ilk olarak evinin tadilatını yaptıklarını belirterek şunları söyledi, "20 gün önce kestiğimiz kurban etini dağıtıyorduk. Eti Hayriye ablaya getirdiğimde" Benim daha büyük bir sıkıntım var" dedi. Abla noldu diyince "Ekmeğimi kazandığım arabamı çaldılar" dedi. Hayriye ablanın eşi yok, 2 çocuğu var. Geçimini tamamen bu araba üstünden sağlıyordu. Biz çalan adam bile vicdan yapabilir diye bekledik çünkü durum çok kötüydü. Geçen her günde onun zararınaydı. Dedik ki abla sen durumunu anlat. Anlattıktan sonra arabasının yapılması için çektiğimiz videoyu sosyal medya hesaplarımızda paylaştık. Allah duyarlılık gösteren hayırseverlerden razı olsun. Biz bir araba istedik, 3 araba teslim etmiş olduk. Burada çok duygulu anlar yaşandı. Hayriye abla ağladı. Görünce şok oldu. Küçük oğlu Yusuf'a da bisiklet getirdik. Şimdi tekrardan ekmek parasına geri döndü. Biz de buna vesile olduk"
 
"DEVLETİMİZ MİLLETİMİZ İÇİN VAR"

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alan Şefi Veysel Yapıcı, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında 3 yıldır ihtiyaç sahibi ailelerin bakım-onarım işlerini yaptıklarını dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti, "Bu aile de bölümümüzdeki bir öğretmen arkadaşımızın vesilesiyle Rızaiye Mahallesi Gönül Elçilerini bularak böyle bir ailenin olduğunu, ekmek teknesi olan kağıt toplama arabasının çalındığını söylediler. Bizde okul olarak böyle bir araba yapmaya karar verdik. Öğrencilerimizle beraber aracı yaptık ve aileye destek olmaya çalıştık. Devletimiz milletimiz için var. Öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirerek ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarımız sürecek"
 
Kağıt toplayarak geçimi sağlayan Hayriye Korkmaz ise,"1 kızım 1 oğlum var. Yardım istemiyorum, arabam geldi bana yeter. Allah verenlerden razı olsun. Arabam olmasaydı perişan olurdum. Geçimimi kağıtla sağlıyorum" dedi.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN